kiedy pora na trzecie dziecko

maja2009 | 2009-06-06 22:54
zawsze marzyla mi sie rodzina z tojka dzieci. mam juz dwojke i za kilka lat chcialabym trzecie. na tym oczywiscie koniec. moj maz sie kategorycznie nie zgadza, jak mam go przekonac ( twierdzi, ze moze za klka lat, ale po chwili zmnienia zadnie, nie potrafi sie konkretnie okreslic ) skad te wachania, finansowo stoimy dobrze. moze zadam zbyt wiele ... powiedzial mi na ten temat zbyt wiele przykrych slow. tym razem prosze o rade mezczyzn. co o tym myslicie?

Odpowiedzi na pytanie

Odpowiedz na pytanie:


Liczba odpowiedzi: 3
~krzysiek | 2009-06-06 23:46
A podaje jakiś powód? Posiadanie dzieci to nie tylko kwestia finansowa, ale też dysponowania swoim czasem, wielu ograniczeń wiążących się z dziećmi czy też stosunków między Wami. Wszyscy mają jakieś preferencje w tym względzie - teraz wiele osób w ogóle nie chce mieć dzieci, a powody są przeróżne. Wydaje mi się, że podstawową kwestią może być to, że przy dwójce dzieci pomimo całej radości i miłości można się już nieźle zmęczyć i w końcu wyskoczyć na wakacje jak za młodych lat, poszlajać się ze znajomymi - po prostu mieć więcej czasu na inne rzeczy.
~Ańdzia 98 | 2009-06-23 11:11
Ja myślę że nie jest to wyłącznie kwestia finansowa.My mamy 2 córki i jeszcze nie dawno oboje chcieliśmy mieć jeszcze jedno dziecko.Również finansowo stoimy dobrze.Ale dzieci są już duże,odchowane.Mamy trochę więcej czasu dla siebie.Możemy wyjechać wszyscy na wakacje.A jak chcemy to nawet sami,bo dzieci można podrzucić do babci.Mężczyżni podchodzą do tego tematu inaczej.Kolejne dziecko to od nowa pakowanie się w pieluchy i trochę pewne ograniczenia.To też zależy od tego czy mąż sam od siebie pomaga przy dziecku,czy ma na to czas,czy robi to z chęcią i nie zmusza się bo mu np.żona każe.W moim przypadku to ja bym się zastanawiała.Mąż mój był i jest zapracowany.Robi wszystko aby zapewnić rodzinie godziwe życie.Ja od małego zajmowałam się dziećmi.Jak byśmy mieli 3 dziecko też pewnie by tak było.A ja już bym tak nie chciała.Pomyśl też czy zawsze twój mąż będzie miał taką dobrą passę finansową.Co innego jak oboje z małżonków pracuje.Rząd polski nie pomaga ludziom i nie sprzyja żeby był w naszym kraju wyż demograficzny.To poważna decyzja którą powinniście przedyskutować spokojnie bez emocji.
~ww | 2009-06-24 13:56
Dziękuję za rady, przemyślałam to i myślę, że macie rację. Już dwójka jest bardzo absorbująca a co dopiero trójka. Możemy nie miec dla siebie czasu. człowiek w pózniejszym wieku powinien pomyslec o sobie.
Liczba odpowiedzi: 3

Powiązane porady

Znasz poradę w serwisie, która jest powiązana z zadanym pytaniem?

Mam poradę!