Jak oszczędzać na zużyciu prądu - oszczędne używanie prądu

Szybkie rady: 4 | Ostatnia aktualizacja: 2008-11-20
Dodaj radę

Nie pozostawiaj urządzeń w trybie "stand-by", czyli np. telewizor wyłączony pilotem, wyłączony odtwarzacz DVD czy też mikrofalówka wyświetlająca tylko godzinę. Wyłączaj kompletnie urządzenia jak z nich nie korzystasz, wyjeżdżając na urlop wyciągnij wtyczkę z kontaktu! Wg szacunków w Europie urządzenia w trybie stand-by zużywają 10% produkowanej energii!!

rbrys | 2008-11-17

Ocena:
Głosy: 1

Unikaj gaszenia i włączania światła w krótkich odstępach. Jeżeli masz zamiar włączyć światło z powrotem w krótkim czasie, to lepiej go nie wyłączaj - w ten sposób zużyjesz mniej prądu.

rbrys | 2008-07-26

Ocena:
Głosy: 1

Korzystaj z oszczędnych żarówek, a jak potrzebujesz efektownego oświetlenia to zamiast halogenów wybierz żarówki LED. Żarówki energooszczędne są droższe, ale wytrzymują nawet 10 razy dłużej i zużywają 80% prądu mniej - oszczędność gwarantowana. Najgorszą opcją są żarówki halogenowe: oświetlenie małego kinkietu może zużywać 10 razy więcej prądu niż żarówka potrzebna do oświetlenia całego pokoju. Żarówka LED kosztująca podobnie jak halogenowa może zużywać 20 razy mniej prądu!

rbrys | 2008-07-26

Ocena:
Głosy: 1

Kupując sprzęt AGD zwróć uwagę na zużycie pradu, obecnie wszystkie urządzenia mają informację dotyczącą klasy energetycznej. Klasy energetyczne określane są literami od A do G, litera A oznacza najmniejsze zużycie prądu, klasa G największe. Są także urządzenia mające klasę A+, która oznacza 25% mniejsze zużycie prądu w stosunku do urządzeń z klasą A.

rbrys | 2008-11-20

Ocena:
Głosy: 1

Dodaj radę lub załóż Nowy temat

Dodaj nową grupę szybkich rad!

Nowy temat

Tagi

Zobacz inne porady oznaczone tymi samymi tagami:

Zobacz kalkulatory