Jak zerwać z chłopakiem, żeby go nie zranić?

~YoLo(*) | 2013-07-14 23:15
Jestem z chłopakiem od pół roku. Kocham go, ale jak brata i niestety dopiero niedawno to zrozumiałam. Nie wiem jak mu to powiedzieć nie raniąc go przy tym za bardzo. Co mam robić, i co mu powiedzieć???

Odpowiedzi na pytanie

Odpowiedz na pytanie:


Liczba odpowiedzi: 1
~kasia | 2013-07-17 14:24
Na pewno nie powinnaś przeciągać sprawy w nieskończoność, tym bardziej że do niego może zacząć docierać, że coś jest nie tak - a to dopiero może popsuć wam stosunki. Przygotuj spotkanie z nim w odpowiednich warunkach - pozwalających na spokojną rozmowę i bez osób, które nie powinny przysłuchiwać się waszej rozmowie. Postaraj się jednak, aby mieć możliwość łatwego skończenia spotkania, bo jak już przekażesz co masz, może być kłopotliwa i przeciągająca się sytuacja.
Dobrze byłoby np. żebyś miała coś konkretnego, czego nie możesz przesunąć, albo naprawdę dobrą wymówkę, aby w pewnym momencie być w stanie po prostu się pożegnać.

Podstawa: jak już się spotkacie, postaraj się przekazać mu dokładnie co czujesz, przeproś go za tą sytuację (nie za to, co czujesz, ale za to że błędnie wcześniej to zinterpretowałaś), powiedz mu jak jest ważny dla Ciebie i jak bardzo Ci zależy, żeby nie stracić z nim tej więzi.

Trudno zakładać, żeby to po nim spłynęło i na pewno będzie to przeżywać na swój sposób - obserwuj go i postaraj się odpowiednio reagować na niego. Pozostaje trzymać kciuki, czy uda Wam się wrócić do przyjaźni - często jest to bardzo trudne w takich okolicznościach.
Liczba odpowiedzi: 1

Powiązane porady

Znasz poradę w serwisie, która jest powiązana z zadanym pytaniem?

Mam poradę!