Bo mam dopiero 16 lat... 2 pytania

dreamer | 2009-04-20 20:15
Współżyję już z moim chłopakiem od pół roku. Parę razy kochaliśmy się bez prezerwatywy, co dało mi ogromną przyjemność. Tylko bez gumki potrafię osiągnąć orgazm. Korci mnie, żeby sięgnąć po tabletki antykoncepcyjne. Mam jednak dopiero 16 lat. Czy uważacie, że w tym wieku warto zacząć brać tabletki antykoncepcyjne?
A drugie pytanie... Słyszałam, że kobiety, które od razu po stosunku idą do toalety + kąpią się, rzadziej zachodzą w ciąże (sperma "wypływa z ciała"). Jakie są więc szanse na zajście w ciąże po stosunku bez zabezpieczenia i z wytryskiem zakładając, że zaraz później kobieta uda się do toalety?

Odpowiedzi na pytanie

Odpowiedz na pytanie:


Liczba odpowiedzi: 2
~karola | 2009-04-21 14:15
Jeżeli nie chce zajść w ciążę, to lepiej sięgnąć po tabletki. Nie jest to niebezpieczne w Twoim wieku. Poza tym obecne tabletki mają też mniejsze ilości hormonów niż kiedyś. Dodatkowo dzięki tabletkom dziewczynom rośnie jeszcze bardziej biust.
Co do kąpieli po stosunku, to nic na ten temat nie wiem, aby to było bezpieczne. Ja bym w to nie wierzyła. Nawet jeżeli szanse są mniejsze, to nie znaczy to, że w ciążę nie możesz zajść. wątpie, żeby z milionów plemników wszystkie wyparowały po kąpieli.
~Kamila | 2009-04-21 16:17
Kąpiel nic Ci nie da, koleżanka tak zrobiła po tym jak pekła im prezerwatywa, obecnie jest w 9 miesiącu ciąży :)
Pozdrawiam
Liczba odpowiedzi: 2

Powiązane porady

Znasz poradę w serwisie, która jest powiązana z zadanym pytaniem?

Mam poradę!