Pierwszy raz, proszę o pomoc.. bo nie mam kogo się poradzić.

~Nieepeewna ;/ | 2010-10-18 17:19
Mniej więcej pół roku temu, po długiej rozmowie i wielu wątpliwościach, wspólnie z moim chłopakiem, postanowiliśmy to zrobić. Jednak nadal targają mną wątpliwości. Mam dopiero 16 lat, on już był z dziewczyną, więc jest w pewnym stopniu doświadczony. Kocham go [choć może wydawać się to dziwne w takim wieku] i chcę tego, ale się boje. Prześledziłam setki stron internetowych, gazet i niby wszystko wiem, ale to nie daje mi stu procentowej pewności. Jednych boli, krwawią, inni nie. Wiadomo każdy organizm jest inny, więc jaka jestem ja dowiem się sama w trakcie. Ale najbardziej przeraża mnie ANTYKONCEPCJA.! Z mamą nie chcę rozmawiać na ten temat, bo jest on dla mnie krępujący ;( wolałabym, żeby pozostał tylko naszą intymną sprawą. A wirtualnie jakoś łatwiej się otworzyć i nie wstydzić. Dlatego proszę o pomoc.! Chcemy skorzystać za pierwszym razem z prezerwatywy, wyliczę dni niepłodne, ale uważam, że to za mało. Zastanawiałam się nad globułką lub kremem, jednak słyszałam różne opinie, które nie zawsze zachęcają do ich używania [pienią się, kleją]. Natomiast nie chciałabym się faszerować chemią od samego początku, dlatego tabletki wykluczyłam. Co mam robić.? czy prezerwatywa + glubułka + kalendarzyk wystarczą.? Chciałabym, żeby ten pierwszy raz był wyjątkowy i niezapomniany. Żeby nie skończył się zamartwianiem, czy przypadkiem nie zostaniemy młodocianymi rodzicami. Ma być on w pełni przemyślany i świadomy. Ratujcie, proszę..

Odpowiedzi na pytanie

Odpowiedz na pytanie:


Liczba odpowiedzi: 4
~Suzann | 2010-10-18 18:16
Moim zdaniem wspólnie powinniście zadecydować w jaki sposób się zabezpieczycie. Ale jak na pierwszy raz prezerwatywa może wystarczyć, chociaż ryzyko zajścia w ciążę za każdym razem jest takie samo. Wiele dzieciaków współżyje pochopnie, robią to nieodpowiedzialnie i bezmyślnie. Mają gdzieś konsekwencję!!! Uważają, ze są najmądrzejsi i pozjadali wszystkie rozumy! Widzę, że ty podeszłaś do tego rozsądnie i wszystko przemyślałaś, jak dorosła kobieta :) Dlatego życzę ci, aby to był niezapomniany wieczór. Może włącz jakąś ładną muzykę, skup jego uwagę na sobie, a obydwoje będziecie zadowoleni! POWODZENIA
~Kasiuula87 | 2010-10-18 18:30
Prezerwatywa + globulka to dobra decyzja. I rzeczywiście najlepiej jest to zrobić w dni niepłodne, czyli tuż przed okresem. tutaj masz kalkulator jakbyś co: http://www.poradopedia.pl/oblicz/dni-nieplodne.html
Mam nadzieję, że Twój pierwszy raz bedzie wyjątkowy, chociaż jeszcze jesteś młoda i nie ma się co tak spieszyć. Później człowiek żałuje, że zrobił to za wcześnie.
~Doświadczona79 | 2010-10-19 18:46
Najważniejsze jest to żebyś nie żałowała swojej decyzji. Zastanów się, czy to jest odpowiedni partner dla ciebie. Sama też nie mogłam porozmawiać na ten temat z rodzicami, więc miło, że zwróciłaś się z prośbą o pomoc, a jednocześnie zaufałaś nam ;) Mądre jest, to że planujesz zabezpieczyć się na różne sposoby i nie polegasz wyłącznie na kondomach. Jak obliczysz dni niepłodne, weźmiesz globułkę i prezerwatywę, to wszystko raczej się uda i nie trzeba będzie się o nic martwić, tylko cieszyć chwilą -czego tobie, a raczej wam życzę!
~Patriik~~ | 2010-10-19 19:29
Ja powiem krótko i po męsku:
gumka+globułka+dni niepłodne=spokój;D
Ja stosuję samą prezerwatywe już od kilku lat i nie jestem tatusiem. Powodzenia mała :)
Liczba odpowiedzi: 4

Powiązane porady

Znasz poradę w serwisie, która jest powiązana z zadanym pytaniem?

Mam poradę!