po raz pierwszy

~weronia | 2011-10-04 21:50
Razem z moim kochanym chłopakiem (mamy po 19 lat) od dłuższego czasu myślimy nad naszym pierwszym razem- a ja przeciągam ten dzień, zwlekam. To urosło już do małej fobii.
Chciałabym to zrobić, ale martwię się o to czy nie zajdę w ciążę. Nie wyobrażamy sobie pierwszego razu bez antykoncepcji, aczkolwiek mam wątpliwości co do skuteczności: prezerwatyw (czy nie pęknie, nie zsunie się, czy jest w ogóle możliwość, że nie będzie skuteczna?), metody naturalnej- obliczania dni płodnych (wiem mniej więcej kiedy mam dni niepłodne- kilka dni przed krwawieniem, wiem o wydzielinie, jaka się pojawia w dni płodne), tabletki antykoncepcyjne (bardzo chętnie bym je brała, tylko musiałabym iść do ginekologa, a co za tym idzie porozmawiać z mamą-mam z nią dobry kontakt- ale nie rozmawiałyśmy nigdy o tym i czuję się niezręcznie). Czytam wiele artykułów dot. antykoncepcji, opinii i gubię się w tym.

Jaka metoda antykoncepcyjna jest najbardziej skuteczna, czy jest możliwość zajścia w ciążę w dni niepłodne? Czy prezerwatywy wystarczą, jeżeli będziemy się kochać w dni niepłodne?

Proszę o radę :)

Weronia

Odpowiedzi na pytanie

Odpowiedz na pytanie:


Liczba odpowiedzi: 1
~Mika | 2011-10-05 14:45
Werono uwazam,że nie dojrzałas jeszcze do rozpoczecia współżycia. cyt: ale nie rozmawiałyśmy nigdy o tym i czuję się niezręcznie" dojrzała kobieta nie ma oporów rozmawiać o seksie i antykoncepcji. Myśle, że powinnaś poczekać. ps jeśli już zdecydujesz się na ten krok weż tabletki antykoncepcyjne liczenie dni połodnych nie jest 100% pewnikiem.
Liczba odpowiedzi: 1

Powiązane porady

Znasz poradę w serwisie, która jest powiązana z zadanym pytaniem?

Mam poradę!