ojojoj studia

ika19_91 | 2009-08-20 01:11
Mam maly problem... w przyszlym roku pisze mature i koncze ogolniaka!! ...i kompletnie nie mam zielonego pojecia co robic dalej!

Nie wiem czy isc na studia czy jakas szkole policealna? Problem glownie w tym, ze nie wiem sama czego chce... Nie umie sie na nic zdecydowac, przejzalam juz wszystkie uczelnie w Polsce i... no wlasnie i nic! Pustka!

Jak myslicie czy w terazniejszych czasach warto studiowac? W naszym kraju jest pelno bezrobotnych studenow. Moze policealna?? Na jakie zawody jest zapotrzebowanie? A jak jednak studia to jakie, stacjonarne? Jaki kierunek??

Pomozcie!! Prosze :(

Odpowiedzi na pytanie

Odpowiedz na pytanie:


Liczba odpowiedzi: 2
~Marcia | 2009-08-21 09:33
Uważam, ze studia to lepszy pomysł, niż policealna. Na policealną to idą Ci ludzie, co potrzebują utrzymać rentę po zmarłym rodzicu, albo uciec przed wojskiem (teraz to akurat jest nieaktualne bo wojo już dla chętnych). Więc w policealnych szkołach to nie spotkasz ludzi, którym zależy na nauce i w takiej szkole możesz się źłe czuć (jeżeli ty chcesz się czegokolwiek nauczyć). Z tego co piszesz to jesteś w ogólniaku, a po ogólniaku to pracy nie znajdziesz, chyba, ze po znajomości. Studia to lepsze rozwiązanie. Zastanów się dokładnie nad tym co lubisz, jaki przedmiot daje ci satysfakcję i z jakiego dobrze ci idzie. I idź w tym kierunku.
Jak nie lubisz nauki, to najjjjjlepszym rozwiązaniem jest wyjść za mąż i założyć rodzinę i zająć się domem i mężem. Też bym tak chciała, gdybym miała już konkretnego faceta i była mało ambitniejsza. Ale ja chcę do czegoś dojść i dlatego jestem juz na 5 roku studiów.
~:P | 2009-08-27 10:00
No na pewno nie idź na humanistykę bo się nie nadajesz. xDDD
Liczba odpowiedzi: 2

Powiązane porady

Znasz poradę w serwisie, która jest powiązana z zadanym pytaniem?

Mam poradę!