Co podawać psu do jedzenia?

~igor_wp | 2007-03-03 20:03
Mam zamiar niedługo kupić psa i nie mam pojęcia czym powinnien karmić psa i jak często. Czy ktoś mógłby mi coś doradzić w tym względzie?

Odpowiedzi na pytanie

Odpowiedz na pytanie:


Liczba odpowiedzi: 3
~Nutka | 2009-10-14 13:00
Jeśli to ma być szczenię to hodowca powinien dać ci trochę tej karmy.Po tygodniu możez powoli zmieniać karme na np.roya canin itd.
~Szczera w Wyznaniu<33 | 2009-10-14 13:06
Właśnie.jak zwykle sobie nie radzicie w kwestii psów. Ale ok doradze dobrze bo mam w tym doświadczenie.Mały szczeniak w wieku 8-9 tygodni powinien dostawać 2 razy dziennie jedzonko.A najlepiej 3 razy małe porcje.Pies kupiony u hodowcy jest żywiony czymś np. suchą karmą i hodowca powinien dać Ci troche tej karmy.Po około 1-2 tygodni możesz zmienić karme w ciągu 7 dni Może to być:bosch,royal canin itd..Najpierw dajesz kilka chrupechów i po tygodniu całe porcje.dorosły pies powinien dostawać 1 raz dziennie wieczorem.
~hobbystka | 2010-11-29 20:11
Uważam że powinnaś zapytać weterynarza przy najbliższej wizycie, on ci napewno doradzi ale to pytanie powinno być skierowane również do osoby od której kupujesz psiaka, mam sporre doświadczenie w tej dziedzinie. Szczniak do ukończenia 6 msc życia powinien jadać 3-4 razy dziennie, małe porcje. Po 1 r.ż już tylko 1-2 i nie koniecznie na wieczór-wiadomo że jedzenie jest ciężko trawione podczas snu. Na początek jeśli mogę ci doradzić może to być sucha karma zamoczona w takiej ilości wrzątku żeby napęczniała, biały ser z żółtkiem (na lśniącą sierść), kaszki dla dzieci, po 3 msc możesz stopniowo wprowadzać gotowane warzywa z kaszą/ryżem i gotowaną np. piersią z kurczaka. Popatrz na forach-tam ludzie naprawdę mają pomysły na pyszne danie dla pupila ;) gdy byłam jeszcze zieloną na nich się wzorowałam ;D i najważniejsze żeby piesek miał zawsze świeżą wodę w pisce, nigdy mleko!
pozdrawiam
Liczba odpowiedzi: 3

Powiązane porady

Znasz poradę w serwisie, która jest powiązana z zadanym pytaniem?

Mam poradę!