Jak skutecznie myć i czyścić szyby na wysokości

Kampanie  |   |  + 0  |  Ocena: (głosy: 0)

Jak wiadomo czyste okna i przeszklenia dobrze świadczą i poprawiają wizerunek firmy czy właściciela danego budynku. Jak więc dbać o tego typu rzeczy? Czy jest możliwe samodzielne mycie okien na wysokości, czy zostaje tylko opcja wynajęcia profesjonalnej firmy alpinistycznej?

Oto kilka rzeczy, które ułatwią umycie szyb na wysokości:

Drabina

Pierwszym, a zarazem najprostszym rozwiązaniem jest mycie okien z odpowiedniej drabiny. Choć wiadomo wymaga to sporych umiejętności i sprawności fizycznej. Rozwiązanie to jest dosyć popularne i stosuje je wiele osób. Ważne jest, aby odpowiednio przygotować się do planowego zabiegu czyszczącego m.in w zależności od rodzaju drabiny, jeśli jest ona standardowa, to warto zabezpieczyć początek drabiny czymś miękkim, aby nie rysowały powierzchni. W przypadku drabiny zaawansowanej, którą można rozstawić tak, aby sama stała obok budynku, wystarczy tylko odpowiedni sprzęt czyszczący i można przystąpić do działania. Problem natomiast pojawia się, wtedy gdy obszar planowany do umycia jest dosyć duży i wymaga ciągłego przestawiania drabiny, co wiąże się z dodatkowymi utrudnieniami i jest czasochłonne. W takim przypadku warto zastosować inne rozwiązanie.

 

Rusztowanie

Jest rozkładane wokół budynku. Pozwala to w łatwy sposób przemieszczać się obok budynku, co zapewnia dostęp do większości obszaru, który jest w planie do umycia. Jednak z tym rozwiązaniem wiąże się kilka problemów m.in Jeśli nie posiadamy własnego rusztowania, to będzie to słabe wybór. Wynajem odpowiedniego sprzętu i odpowiednie rozstawienie na pewno będzie trochę kosztowne. Kolejnym problemem może być fakt, że nie zawsze jest możliwe rozłożenie rusztowania obok budynku, gdyż często jego konstrukcja na to nie pozwala. W takiej sytuacji pozostaje inna opcja.

 

Specjalna myjka

To uniwersalny sprzęt, który może sprawdzić się w przypadku powyższych problemów. Odpowiednio długa rączka pozwoli z ziemi umyć szyby umieszczone nawet na wysokości drugiego piętra. Do tego rozwiązania wystarczą odpowiednie umiejętności i sprzęt. Zaletą tego rozwiązanie jest  przede wszystkim niski koszt sprzętu potrzebnego do umycia okien. Problem pojawia się, gdy budynek jest wyższy i nie ma możliwości umycia całości ze ziemi.

 

Profesjonalna firma

Najlepszym rozwiązaniem jest firma alpinistyczna, która z pewnością podoła każdemu zadaniu. Jedną z takich firm jest Alpinator S. C. Jest to na pewno najtańsze rozwiązanie i oczywiście najbezpieczniejsze. Właściwie wyposażona osoba profesjonalnie wyczyści i umyję szyby na danym budynku. To rozwiązanie jest zarówno dobre w przypadku wieżowców jak i niewielkich skomplikowanych budynków. Jak działa taka firma? Na pierwszym miejscu przede wszystkim stawia sobie bezpieczeństwo. Regularne badania, szkolenia to podstawa, również profesjonalny sprzęt alpinistyczny z odpowiednimi atestami jest bardzo ważny. Kolejnym elementem jest doświadczenie zdobywane przez lata, jak i również odpowiednie umiejętności fizyczne pozwalające skutecznie przemieszczać się po całej powierzchni, a jednocześnie sukcesywnie realizować zlecenie.


Jak wiadomo prace na wysokości są niebezpieczne i wymagają sporych umiejętności oraz odpowiedniego sprzętu. Odpowiedni wybór rozwiązania zapewni skuteczną realizację danego zlecenia. Postaw na bezpieczeństwo, szybkość działania i wygodę.

Oceń poradę: Przydatna Nie polecam

Komentarze

Zostaw komentarz:


Najnowsze porady