Magiczne wieczory i klimatyczne święta, czyli ogród pełen blasku

Fly_PR  |   |  + 0  |  Ocena: (głosy: 0)

Ze wszystkich pór roku to właśnie zima najbardziej kojarzy się z bajkowym klimatem: śniegiem, kuligiem i radością oczekiwania na święta... Magię tego czasu podkreślają wszechobecne lampki, które rozświetlają długie wieczory, budując niepowtarzalny nastrój. O tym, jak za sprawą oświetlenia podkreślić urok zimowego tarasu, balkonu lub ogrodu, opowiada Małgorzata Nowodworska, Dyrektor Kreatywny Nowodvorski Lighting.

Zimowe przestrzenie w uśpieniu czekają na wiosnę. Nie spędzamy w nich już czasu w gronie znajomych, ale odpowiednio udekorowane światłem w dalszym ciągu tworzą niepowtarzalny klimat.

Sposobem na to, aby nasze ogrody, balkony czy tarasy zachwycały również poza sezonem, są zewnętrzne lampy ogrodowe. Te stojące ozdobią wejście do domu, a girlandy i latarenki nadadzą bajkowy klimat. Dodatkowo na ich wykorzystanie możemy się zdecydować w każdym momencie, a aranżację zaplanować odpowiednio do okoliczności, mówi Małgorzata Nowodworska.

Przykładem przenośnych lamp stojących są kolekcje CUMULUS, FLOWERPOT i STAR. Pierwsza ma postać śniegowych kul, druga natomiast pełni równolegle funkcję praktycznych donic, pięknie eksponujących np. świątecznie udekorowane choinki. Wymienione kolekcje dostępne są w zróżnicowanych rozmiarach, co pozwala na zaaranżowanie różnorodnych kompozycji świetlnych. Lampa STAR ma kształt gwiazdy i wysokość 50 cm, dzięki czemu może stanowić świąteczny akcent, pasujący zarówno do dekoracji niewielkiego balkonu jak i przestronnego tarasu czy ogrodu.

Lampy STAR, CUMULUS i FLOWERPOT wykonane są z odpornego na warunki atmosferyczne tworzywa sztucznego w białym kolorze. Posiadają przewód zasilający o długości 285 cm oraz szpilkę do gruntu, które pozwalają na ich montaż w praktycznie każdym miejscu, zarówno na twardym podłożu, jak i na trawniku, podkreśla Małgorzata Nowodworska.

Girlandy i latarenki, czyli magia zaczarowanego ogrodu

Girlanda to lampa, która w błyskawiczny sposób upiększy otoczenie i rozświetli każdy zakątek ogrodu. Idealnie sprawdzi się rozwieszona między drzewami, przymocowana do dachów pergoli, na poręczach tarasu czy balkonu.

Girlanda FESTOON LIGHTS cieszy się niezmiennie uznaniem. Wykonana jest z tworzywa sztucznego i dostępna w dwóch wersjach: 6 i 9 m, a każdy model posiada gniazdo umożliwiające podłączenie kolejnej girlandy. To pozwala tworzyć układy o długości aż do 80 m z obciążeniem do 2000 W, mówi ekspertka Nowodvorski Lighting.

Aby zaakcentować magiczny, świąteczny klimat warto szczególną uwagę poświęcić miejscom najbardziej przykuwającym uwagę, jak np. wejście do domu czy balkon.

Pomogą w tym bezprzewodowe latarenki PICNIC LED, które można postawić lub podwiesić dzięki dołączonej do zestawu lince. Czas pracy latarenki po pełnym naładowaniu wynosi 12 h, a funkcja ściemniania pozwala regulować natężenie światła, co podkreśla wyjątkową atmosferę zimowych wieczorów. Żywotność źródła LED wynosi aż 30 000 godzin, co z pewnością jest sporym atutem, biorąc pod uwagę fakt, że zimą sztucznego światła zużywamy więcej, również tego w ogrodzie, dodaje Małgorzata Nowodworska.

W przypadku wyboru zimowego oświetlenia do przestrzeni zewnętrznych należy pamiętać również o bezpieczeństwie. Zależnie od strefy umieszczenia lampy powinna ona posiadać odpowiedni stopień ochrony IP.

*Wszystkie kolekcje przytoczone w materiale pochodzą z oferty Nowodvorski Lighting.

Ceny kolekcji:

CUMULUS - od 279 zł
FLOWERPOT - od 469 zł
STAR - od 329 zł
PICNIC LED - 699 zł
FESTOON LIGHTS - od 259 zł

 

Oceń poradę: Przydatna Nie polecam

Komentarze

Zostaw komentarz: