Przy domowym stole

Gastrosfera  |   |  + 0  |  Ocena: (głosy: 0)

Pięknie udekorowany stół jest naszą wizytówką podczas rodzinnego przyjęcia czy uroczystej kolacji. Jak zatem przystroić go, by czas spędzony przy nim upływał jak najmilej? Mamy kilka praktycznych rad.

Dekorując stół na przyjęcie musimy zadbać o zastawę i sztućce przeznaczone na specjalne okazje. Jednak przede wszystkim nie możemy zapomnieć o stylowym obrusie. Bez niego nawet najpiękniejsza aranżacja będzie niekompletna.


Ważne detale
Zarówno wielbiciele  stylu nowoczesnego, jak i klasycznego mogą pięknym obrusem podkreślić niepowtarzalność okazji. Miłośnicy tradycyjnych rozwiązań zapewne z chęcią wybiorą dekorację  żakardową, a ceniący elegancję we wnętrzach -szykowną gipiurę. Jeżeli jednak chcemy zaskoczyć swoich gości możemy postawić na nietypowe połączenie, którego jednym z elementów będzie designerska tkanina. Wszystko zależy od naszej kreatywności i upodobań.


Wykwintnie i praktycznie
Oprócz tego, że obrus powinien podkreślać wyjątkowość okazji, ważne jest, by był plamoodporny.
-Taki obrus to wielka wygoda dla gospodarza przyjęcia. Nie musi się on obawiać plam na tkaninie, ponieważ łatwo da się je usunąć chociażby za pomocą papierowego ręcznika. Dzięki temu obrus pozostaje czysty i może zostać wykorzystany wiele razy bez konieczności prania. - wyjaśnia Magdalena Tomaszewska, ekspert marki Haft. Funkcjonalność plamoodpornej dekoracji nie odejmuje jej nic z uroku i elegancji, a pozwala zapomnieć o problemie rozlanego sosu czy napoju.


Harmonijna kompozycja
Każda okazja wymaga szczególnej oprawy. Inaczej będzie wyglądała dekoracja stołu na rocznicę ślubu, a inaczej na wieczór z przyjaciółmi. Należy pamiętać, żeby nakrycie dostosować do okoliczności spotkania. Są jednak pewne zasady, które według savoir-vivre, obowiązują zawsze. Przede wszystkim obrus musi być wyprasowany. Idealnie rozłożony, będzie zwisał ze stołu przynajmniej po 20 cm z każdej strony. Jeżeli zdecydujemy się na zastawę z wzorami to tkanina niech będzie jednolita. I odwrotnie, przy wzorzystym obrusie postawmy na gładką zastawę.


Stół stanowi bardzo istotny element rodzinnych spotkań. Są uroczystości, które zobowiązują do szczególnego zadbania o jego wystrój. Warto, by oprócz smacznych potraw i przekąsek znalazła się na nim wyjątkowa dekoracja, która  umili świętowanie w gronie rodziny i przyjaciół.

Oceń poradę: Przydatna Nie polecam

Komentarze

Zostaw komentarz:


Najnowsze porady