Szybki patent na perfekcyjną elewację z Knauf Therm ETIXX

newss  |   |  + 0  |  Ocena: (głosy: 0)

Budowa wymarzonego domu zaczyna się od wyboru projektu. Ważny jest każdy detal wyglądu elewacji, gdyż stanowi ona jego wizytówkę i decyduje o finalnym charakterze budynku.Budowa wymarzonego domu zaczyna się od wyboru projektu. Ważny jest każdy detal wyglądu elewacji, gdyż stanowi ona jego wizytówkę i decyduje o finalnym charakterze budynku. Warto pamiętać, że modnej architekturze powinny towarzyszyć wysokiej jakości materiały budowlane, które zapewnią trwały efekt estetyczny.

Modne trendy w projektowaniu domów jednorodzinnych nakazują umiar w kolorach i prostotę form. Modne jest obecnie to, co ekologiczne i związane z naturą. W warstwie tonacji fasad dominują gładkie powierzchnie utrzymane w kolorach bieli i szarości, które miejscami przełamują drewniane akcenty. Skupiając się na kwestiach estetycznych nie można jednak zapominać, że efekt prestiżowej elewacji będzie trwały tylko pod warunkiem zastosowania wysokiej jakości materiałów w sprawdzonych systemach oraz profesjonalnego wykonawstwa. Nowe, opatentowane płyty styropianowe ETIXX Fasada EPS 70 λ 38 o współczynniku lambda 0,038 W/mK i optymalnej wytrzymałości mechanicznej nie tylko gwarantują trwałe piękno fasady, lecz także przyspieszają prace termoizolacyjne o 20%.

Podstawa to profesjonalna technologia

Kluczem do trwałości wymarzonej elewacji jest profesjonalne wykonawstwo, z wykorzystaniem sprawdzonych rozwiązań i technologii. Kompletowanie materiałów w oparciu o kryterium najniższej ceny i zatrudnianie niewykwalifikowanej ekipy remontowej może poskutkować tym, że ściany zewnętrzne nie zachowają na długo swojego atrakcyjnego wyglądu. Szczególnie widoczne są konsekwencje nieprawidłowego montażu płyt styropianowych.

- Dość popularnym błędem wykonawczym jest klejenie styropianu metodą punktową a nie obwodową, przez co płyty nie są stabilne, a ich kształt uwidacznia się na elewacji. Nierównomierną pracę ocieplenia, a w efekcie spękania lub nawet odspajanie się płyt może powodować także pominięcie etapu kołkowania tam, gdzie jest to wymagane. Innowacyjne płyty styropianowe Knauf Therm ETIXX Fasada EPS 70 λ 38 uzyskały unikatową budowę, która pomaga ograniczyć wszelkie pomyłki montażowe - mówi Cezary Bieżoński, Product Manager Knauf Therm.

W odróżnieniu od innych białych płyt styropianowych płyty ETIXX zostały wyprodukowane w innowacyjnej technologii formowania w prasie, która pozwoliła nadać im doskonałe właściwości fizyczne, takie jak odporność  na rozciąganie TR 100 ≥ 100 kPa, wytrzymałość na zginanie BS 115 ≥ 115 kPa oraz na naprężenia ściskające o wartości CS(10)70. Wytłoczone wzdłuż i wszerz płyty rowki niwelują naprężenia mechaniczne w strukturze płyty, a gofrowana struktura, zwiększa przyczepność do muru bez potrzeby szlifowania. Wiązanie płyt z murem dodatkowo wzmacnia system pięciu trapezoidalnych rowków na spodzie płyty.

Szybkie i bezbłędne prace ociepleniowe

Wyjątkowość formowanych pneumatycznie płyt Knauf Therm ETIXX wynika między innymi z ich dużych wymiarów wynoszących 600x1200 mm, co przekłada się nie tylko na szybszy postęp prac, lecz także ograniczenie powierzchni łączeń elementów będących źródłem tzw. mostków termicznych. Ocieplenie należy układać w tzw. mijankę, zaczynając od listwy startowej u dołu elewacji. Płyty mają idealnie równe krawędzie i płaską powierzchnię, co pozwala stworzyć równą warstwę termoizolacji i modny, gładki efekt wykończeniowy. Czytelne oznaczenia graficzne wskazują sugerowane miejsca nanoszenia zaprawy i montażu kołków. Charakterystyczny detal w postaci fazy na krawędzi styropianu pozwala zniwelować ewentualny nadmiar zaprawy. Na krawędzi płyty dodatkowo znajduje się informacja o kierunku montażu. Wszystko to pozwala wyeliminować najczęstsze pomyłki montażowe i zapewnić doskonałe parametry warstwy ocieplenia. Konstrukcja, której unikatowość podkreśla Patent Europejski, zapewnia wysoką jakość wykonawstwa nawet w warunkach ograniczeń czasowych. Daje to pewność wysokich walorów nowej elewacji - zarówno estetycznych, jak i technicznych. W zależności od wymagań związanych z efektywnością energetyczną budynku czy kształtem elewacji, można wybrać płyty o grubości 120, 150, 200, 250 czy 300 mm. Natomiast jeśli wymagany jest wyższy poziomi izolacyjności cieplnej, wystarczy wybrać wersję z domieszką grafitu o jeszcze lepszych właściwościach cieplnych i wytrzymałościowych - Knauf Therm ETIXX Fasada EPS Fasada λ 31 o tej samej budowie i najlepszym współczynniku przewodzenia ciepła 0,031 W/mK. Oznacza to pełną swobodę doboru optymalnego wariantu ocieplenia do indywidualnego projektu.
Więcej informacji znajdą Państwo na stronie: www.styropianknauf.pl

***
O płytach ETIXX Fasada EPS 70 λ 38
Opracowana przez markę Knauf Therm biała płyta izolacyjna ETIXX Fasada EPS 70 λ 38 to nowa propozycja dla energooszczędnego budownictwa, w którym wymagany jest wysoki standard wykonawstwa. Innowacyjna metoda formowania płyt w prasie sprawia, że posiadają one proste krawędzie i optymalne parametry mechaniczne. Ze względu na technologię produkcji właściwości te są powtarzalne w przypadku wszystkich płyt. Starannie opracowany wsad surowcowy sprawia z kolei, że płyty ETIXX Fasada EPS 70 λ 38 cechują się bardzo dobrym współczynnikiem przewodzenia ciepła -  λD=0,038 W/mK. Żłobienia na powierzchni płyty poprawiają znacznie stabilność wymiarową materiału, a system pięciu trapezoidalnych rowków i charakterystyczna, gofrowana struktura płyty zapewniają optymalną przyczepność bez potrzeby szlifowania. Po obydwu stronach płyt ETIXX naniesiono oznaczenia pełniące funkcję instrukcji montażu. Płyty mają zwiększone wymiary 600x1200 mm i występują w szerokiej gamie grubości 120, 150, 200, 250 lub 300 cm.

Knauf Therm

Oceń poradę: Przydatna Nie polecam

Komentarze

Zostaw komentarz: