8 sprawdzonych patentów na efektywne pakowanie

buenavista  |   |  + 0  |  Ocena: (głosy: 0)

Urlop dopiero przed Tobą? A może właśnie wracasz i na samo wspomnienie pakowania walizki dostajesz gęsiej skórki? Niezależnie od tego, do której grupy należysz, przygotowaliśmy 8 sprawdzonych zasad, które przydadzą się zarówno na weekendowe wypady, jak i długie wyjazdy. Sprawdź, czy już je znasz!

 

 

Lato w pełni, czyli czas idealny na podróże. Nieważne, czy wybieramy się na biwak, czy lecimy na zagraniczną wycieczkę - przemyślana organizacja bagażu to lepiej zagospodarowane miejsce i mniej frustracji podczas wyjazdu. O czym warto pamiętać?

 

 

  1. Zrób listę potrzebnych rzeczy

Pakowanie na dłuższy wyjazd bez listy może skończyć się tym, że o czymś zapomnimy albo zabierzemy sporo niepotrzebnych rzeczy. Sytuację uratuje „checklista” - możemy zrobić ją w telefonie lub na komputerze, aby korzystać z niej przy okazji różnych wyjazdów.

 

  1. Stwórz gotowe zestawy odzieżowe na co dzień

Zazwyczaj to odzież zajmuje najwięcej miejsca w bagażu. Dlatego przed wyjazdem sprawdźmy pogodę i zastanówmy się, co będzie nam potrzebne. Rozłożenie ubrań, butów i akcesoriów na podłodze czy sofie pozwoli wygodnie skompletować różne zestawy.

 

  1. Nie składaj w kostkę, tylko roluj

To sposób na maksymalne wykorzystanie wolnej przestrzeni - zrolowane ubrania zajmują mniej miejsca i nie gniotą się.

 

  1. Pogrupowane ubrania zapakuj do woreczków

- Pakowanie gotowych zestawów ubrań czy grup odzieży do plastikowych woreczków ma wiele zalet. Przede wszystkim korzystanie z tak zorganizowanego bagażu na wakacjach jest komfortowe i oszczędza czas. Wystarczy, że wyciągniemy ubrania z woreczka i włożymy je na siebie, bez wertowania zawartości całego bagażu. Dodatkowo zachowujemy porządek w walizce i mimo upływu kolejnych dni na wyjeździe, możemy łatwo znaleźć to, czego potrzebujemy. Dodatkowo woreczek ZIP chroni zawartość przed nieprzewidzianymi sytuacjami - np. otwarciem buteleczki z kosmetykiem czy uszkodzeniem perfum. Weźmy też kilka woreczków na zapas - przydadzą się szczególnie pod kątem brudnej bielizny albo przetransportowania wilgotnego kostiumu czy kąpielówek - podpowiadaMarta Krokowicz, związana z marką Paclan i dodaje: często spędzamy dużo czasu na spakowaniu walizki na wyjazd, ale wracając do domu, kierujemy się zasadą - nieważne jak, ważne by zamknąć walizkę. Pamiętajmy, że pogrupowane ubrania w woreczkach ułatwią nam rozpakowanie, dając sygnał, co możemy schować od razu do szafy, a co należy wyprać. Po zakończonym wyjeździe nasze „podróżne” woreczki warto schować od razu do torby lub walizki, by mieć je przygotowane na kolejne pakowanie.

 

  1. Wykorzystaj nieoczywiste schowki

I nie chodzi o przegródki czy kieszenie w walizce, a np. o buty, w których wnętrzu możemy ukryć zrolowane skarpetki czy bieliznę. Natomiast paski lub krawaty najlepiej rozłożyć wzdłuż ścianek walizki czy torby. W ten sposób nie zajmą dużo miejsca.

 

  1. Zabezpiecz kosmetyki

Kosmetyki przelejmy z pełnowymiarowych opakowań do plastikowych butelek albo zabierzmy ze sobą próbki, które często zalegają w domu. Podobnie perfumy - wybierzmy praktyczne miniatury. Jeśli chcemy uniknąć przypadkowego rozlania płynów, to pod nakrętką umieśćmy kawałek folii spożywczej. Podobnie zadziała wacik kosmetyczny pod wieczkiem cieni do powiek czy różu w kamieniu, zabezpieczając kolorowe kosmetyki przed pokruszeniem. Umieśćmy wszystko w kosmetyczce lub plastikowym woreczku.

 

- Niezależnie od tego, czy mamy oddzielną torbę na kosmetyki, warto je dodatkowo zabezpieczyć. Tu znów przydadzą się woreczki strunowe lub z zamknięciem typu ZIP. Zwróćmy uwagę na rodzaj worka - najlepsze będą szczelne, z wygodnym zamknięciem strunowym, co ułatwi wyciąganie przedmiotów. Dobrze dopasować także ich rozmiar do wielkości transportowanych przedmiotów - np. mniejsze wykorzystać do schowania kolorówki, a większe na kosmetyki i ubrania. Patrząc przez pryzmat naszej oferty, warto wybrać woreczki ZIP w obu dostępnych wariantach - 1L i 3L. Dodatkowym wsparciem mogą okazać się też jeszcze mniejsze woreczki strunowe, które przydadzą się do transportu małych przedmiotów. Taki zestaw w zupełności wystarczy nam na każdy wyjazd - mówi Marta Krokowicz, związana z marką Paclan.

 

  1. Zabezpiecz elektronikę

Ładowarki i słuchawki niedbale rzucone w bagażu mogą się poplątać, dlatego po zwinięciu warto spiąć je gumką lub specjalnymi opaskami. Aby elektronika była w jednym miejscu, a poszukiwania ładowarki nie zmuszały nas do wyciągnięcia całej zawartości walizki, znów warto sięgnąć po woreczki ZIP.

 

  1. Od największych do najmniejszych

Układając rzeczy w walizce, zaczynaj o tych największych i najcięższych, a najmniejsze i najdelikatniejsze umieść na wierzchu - np. kosmetyki. W ten sposób wykorzystasz optymalnie wolną przestrzeń i nie przygnieciesz drobiazgów.

 

 

Bez względu na to, czy pakujemy się na krótki wyjazd do plecaka, czy szykujemy się na długie wakacje z dużym bagażem, warto pamiętać o tych kilku zasadach. Dzięki nim pakowanie będzie o wiele efektywniejsze, a my zabierzemy to, co jest niezbędne i nie będziemy musieli na siłę domykać wieczka walizki lub testować wytrzymałość suwaka. Udanych wakacji!

 

 

 

Oceń poradę: Przydatna Nie polecam

Komentarze

Zostaw komentarz: