Co warto wiedzieć jadąc do Egiptu?

vbn765  |   |  + 1  |  Ocena: (głosy: 2)
Jadąc do Egiptu trzeba pamiętać, że:

- że można się zatruć (dobrze jest wziąść coś na ból brzucha - np. nospę), czym wyższa jest temperatura, to niestety ryzyko jest tym większe, poza tym warto też nie jeść w zbyt dużych ilościach, a niestety jedzenie w hotelach w Egipcie (tych akurat w których byłem jest bardzo dobre).

- jeżeli jedziesz z bardzo małym dzieckiem, to wodę lepiej brać butelkowaną na mleko, a nie prosto z kranu.

- targować się na maksa (zazwyczaj cena, którą na początku podają jest parę razy zawyżona) i nie kupować nic w hotelu, tylko na mieście. Ceny w hotelach są 2-3 razy wyższe niż na lotnisku.

- zabrać ze sobą najlepiej dolary (przelicznik 1 USD=1 EUR, więc się nie opłaca), bez problemu za wszystko możemy zapłacić w dolarach. Kupować LE się nie opłaca, bo jeżeli Ci zostaną i chcesz je wymienić na USD, to dostaniesz tylko 1/3 ich wartości.

- dobrze mieć odłożone jakieś drobne pieniążki, bo co chwile za drobną pomoc Egipcjanie proszą o bakszysz, a jak będziesz chciał u nich rozmienić pieniądze, to nie wyjdziesz na tym najlepiej.

- do Egiptu najlepiej pojechać nie w okresie letnim - najcieplej jest w sierpniu (dla samych Egipcjan jest tam trudno wytrzymać). Byliśmy pod koniec stycznia 2007 (najzimniejszym miesiącu i było między 23 a 27 stopni, woda w morzu 22).

Oceń poradę: Przydatna Nie polecam

Komentarze

Zostaw komentarz:


Liczba komentarzy: 1
~Silvia | 2012-06-29 15:12
Dużo fajnych, praktycznych informacji! Z reguły wszyscy piszą, co
zwiedzać, a mało kto zwraca uwagę na inne aspekty wycieczek. Znalazłam
też art o pamiątkach z Egiptu i innych ciepłych krajów, równie
przydatny! można go sobie przeczytać tutaj:
http://turystyka.interia.pl/wiadomosci/news/co-przywozimy...