Zasady ubioru kobiety według savoir vivre

Poradopedia.pl  |   |  + 0  |  Ocena: (głosy: 0)

Sposób ubierania się kobiety mówi bardzo dużo o niej, ale przede wszystkim określa jej wiarygodność. Kobieta, która chciałaby zawsze dobrze wyglądać, powinna zapoznać się z podstawowymi zasadami savoir vivre dotyczącymi ubioru. Oto one:

Im bardziej oficjalne spotkanie, tym większą wagę należy przywiązywać do swojego stroju. Oczywiście niedopuszczalne jest noszenie nieświeżych czy niewyprasowanych ubrań, niewypastowanych butów czy zniszczonych toreb. Jak powszechnie wiadomo "Diabeł tkwi w szczegółach", dlatego nawet wystająca nitka, naderwany guzik czy lekko zmechacony materiał, może zdyskwalifikować całą kreację.

Niezastąpiona w damskiej garderobie jest prosta (ale nie sportowa) sukienka z lekkiej wełny, najlepiej granatowej lub brązowej, która ozdobiona żabotem, białym kołnierzykiem albo kwiatkiem, pasuje do wszystkich pór roku i potrafi dostosować się do każdej okoliczności.

Ubranie należy dopasowywać do swojej sylwetki i wieku, ale też okoliczności - ważna jest pora dnia i roku. Przede wszystkim strój nie może być ani za mały, ani za duży - należy tak dopasowywać poszczególne części garderoby, aby nie podkreślać zbyt mocno kształtów (ubiór nie powinien krępować ruchów ciała).

Ważną rolę odgrywają również kolory. Czerń, podobnie jak barwy pastelowe, jest zawsze w modzie. Brunetki w przeciwieństwie do blondynek, powinny unikać barwnych i kontrastujących materiałów, w których mogą po prostu wyglądać wulgarnie. Połączenie koloru ciemnoniebieskiego, szarego, brązowego lub czarnego z jasnymi dodatkami (np.: akcentami srebra czy złota), świadczy o dużej kompetencji. Natomiast błękit w zestawieniu z jasną szarością, beżem lub kremową bielą, określa wizerunek intelektualistki. Oczywiście nie należy zbyt sztywno traktować tych zasad, gdyż ubrania powinny być dopasowane kolorystycznie również do karnacji i urody kobiety.

Staranność w ubiorze dotyczy również dodatków. Strój powinien harmonizować m.in.: z torebką, parasolką, nakryciem głowy czy rękawiczkami. Dodatki powinny być dyskretne przed południem, a bardziej wyraziste wieczorem. Biżuteria (zwłaszcza sztuczna) nie powinna być zakładana w czasie podróży lub uprawiania sportu. Ważnymi dodatkami do kobiecego stroju są również perfumy i makijaż. Perfumy lub woda kolońska powinny być używane bardzo dyskretnie (w przypadku wody kolońskiej nie należy wybierać takich pospolitych zapachów jak np.: róża, fiołek czy bez). 

Jeśli kobieta jest gospodynią spotkania w swoim domu, nie powinna ubierać się strojniej niż jej goście. Natomiast pani będąca gościem, zawsze w przedpokoju zdejmuje płaszcz oraz rękawiczki, a nakrycie głowy tylko wtedy gdy poprosi ją o to gospodarz domu.

Oceń poradę: Przydatna Nie polecam

Komentarze

Zostaw komentarz:


Zobacz kalkulatory

Najnowsze porady