Kategorie

Społeczeństwo

Najnowsze porady

Porada id 6951 KiK wspiera Ukrainę – 35 palet produktów dla uchodźców trafiło do Wrocławia
buenavista | 2022-03-18
60 000 produktów o łącznej wartości 250 000 euro – właśnie tyle zdecydowała się przekazać firma KiK na rzecz pomocy uchodźcom z Ukrainy. Sieć dyskontów niespożywczych zapowiada, że to nie koniec działań pomocowych dla osób uciekających przed wojną, a docelowa kwota wsparcia przekroczy 5 000 000 euro. czytaj »
Porada id 6771 „Liść robi różnicę” – start proekologicznej kampanii społecznej
buenavista | 2021-04-28
Liść, nosorożec i ekologia – co łączy te trzy elementy? Kampania społeczna „Liść robi różnicę”, stworzona przez markę Paclan we współpracy z wrocławskim Zoo i Fundacją Zoo Wrocław Dodo. Producent artykułów gospodarstwa przekaże 2 zł za każde zdjęcie opublikowane zgodnie z zasadami akcji na rewitalizację Parku Narodowego Manas w Indiach. Cel: 15 000 zdjęć z hasztagiem #liśćrobiróżnicę. czytaj »
(bez nazwy) Jak się wypisać z kościoła?
Poradopedia.pl | 2020-10-27
Zgodnie z „Dekretem Ogólnym Konferencji Episkopatu Polski w sprawie wystąpień z Kościoła oraz powrotu do wspólnoty Kościoła” z dn. 19.02.2016 r. procedura wyjścia z kościoła wygląda w następujący sposób czytaj »
Porada id 6191 Z przedmieść do miasta – zmiana kierunku w wyborze miejsca do życia
J2CD | 2019-01-17
Jeszcze do niedawna ważnym kryterium w wyborze mieszkania była lokalizacja, a dokładniej – jego oddalenie od centrum miasta z całym swoim zgiełkiem i brakiem przestrzeni do życia. Jednak w ostatnim czasie daje się zauważyć nowy trend – coraz więcej zamożnych mieszkańców przedmieść stwierdza, że te są już passé. Kim są powrotnicy? Dlaczego życie poza miastem straciło dla nich swoje barwy, w końcu – czy zmiana miejsca do życia musi być trudnym przedsięwzięciem logistycznym? czytaj »
Okno Jakość powietrza w polskich miastach bije na alarm
Karolina_Nowosielska | 2018-02-28
Normy zanieczyszczeń powietrza w naszym kraju przekraczane są dwu-, cztero- sześcio-, a nawet jedenastokrotnie. W styczniu w Bielsku-Białej, Warszawie i Krakowie stężenie pyłów PM10, w najwyższych stadiach, wynosiło ponad 500 µg/m3. Jednak to niejedyne przypadki, kiedy powietrze miało niebezpieczne stężenie szkodliwych substancji. czytaj »
Porada id 5510 Jak zorganizować bezpieczną imprezę masową
Kampanie | 2017-08-07
Organizacja imprez nie jest łatwym zadaniem. Osoba organizująca takie wydarzenie powinna posiadać odpowiedni zmysł i wykazywać się dużą kreatywnością, by w odpowiedni sposób zająć się załatwianiem najważniejszych spraw, by organizowane wydarzenie było bezpieczne i w pełni komfortowe dla obecnych gości. Wbrew pozorom załatwień jest wiele a każde z podjętych działań wymaga znajomości najważniejszych wytycznych. Niżej przeczytacie jak zgodnie z prawem zorganizować imprezę masową. czytaj »
Porada id 5676 W Polsce przybyło milion drzew! Dobiegła końca 9. edycja programu „Po stronie natury”
havaspr | 2017-07-05
Milion posadzonych drzew, zajmujących obszar o powierzchni 150 hektarów, 150 km odnowionych szlaków i tysiące zaangażowanych osób. Właśnie dobiegła końca 9. edycja programu „Po stronie natury”, w ramach którego Żywiec Zdrój wraz z partnerami: Lasami Państwowymi, Polskim Towarzystwem Turystyczno-Krajoznawczym i Fundacją Ekologiczną „Arka” sadzi drzewa dla ochrony zasobów wodnych. Ogólnopolska trasa pikników ekologicznych organizowanych podczas programu objęła 6 miast – w wydarzeniach łącznie wzięło udział 14 tysięcy osób. czytaj »
Porada id 5672 Kilka ciekawych pomysłów na imprezę integracyjną
Kampanie | 2017-07-05
Nowoczesne firmy coraz częściej stawiają na imprezy integracyjne. Choć taka forma rozrywki jest stosunkowo kosztowna (w zależności od wielkości firmy), to mimo to jest to inwestycja opłacalna. Nawiązanie znacznie głębszych relacji pomiędzy pracownikami jest bardzo ważne, jeśli zależy nam na wydajnej i efektywnej pracy. czytaj »
Porada id 5675 5 sprawdzonych i ciekawych pomysłów na event firmowy
Kampanie | 2017-07-05
Kilka sprawdzonych i ciekawych pomysłów na imprezę integracyjną dla firmy. Jak takie wydarzenie wpływa na współpracę zespołu i dla czego warto w nie inwestować. Przeczytaj koniecznie! czytaj »
Porada id 5648 Warszawiacy świętowali kolejny milion drzew
havaspr | 2017-06-14
W ostatnią niedzielę warszawiacy wraz z partnerami programu „Po stronie natury” i jego ambasadorką Martyną Wojciechowską świętowali na Skwerze Kahla posadzenie milionowego drzewa tegorocznej edycji. Przez cały dzień można było otrzymać sadzonki drzew, przyglądać się procesowi recyklingu, dzięki instalacji „Drugie życie butelki” i zagłębiać się w fascynujący świat przyrody. czytaj »

Najnowsze pytania

Szybkie rady

W tej kategorii brak jeszcze szybkich rad.

Utwórz nowy temat