Agregat pradotwórczy - kupić czy wynająć?

Kampanie  |   |  + 1  |  Ocena: (głosy: 0)

Agregat prądotwórczy to urządzenie, które zapewnia dostawę energii elektrycznej w przypadku awarii głównego źródła zasilania. Jest więc przydatny w każdym domu, a w zakładach pracy - wręcz niezbędny. Pozostaje tylko odpowiedzieć na pytanie: kupić czy wynająć agregat?Konsekwencje awarii zasilania

Przerwa w dostawie energii elektrycznej może zdarzyć się każdemu i w każdym momencie. Może być efektem planowanej renowacji lub konserwacji instalacji, albo też zwykłej awarii. Zwykle jednak nawet kilka godzin przerwy oznacza dezorganizację życia i pracy. W przypadku komputerów i serwerów nie wolno sobie pozwolić nawet na trwający sekundę brak prądu - może on oznaczać utratę ważnych danych zapisanych na dysku. Dlatego też nowoczesne generatory prądu w połączeniu z zasilaczem USP zapewniają nieprzerwaną pracę urządzenia w razie utraty zasilania z sieci głównej.

Odpowiedzmy sobie więc na pytanie o to skąd wziąć generator: kupić czy wynająć?

 

Zalety i wady kupna generatora

Oczywiście można pokusić się o zakup urządzenia jakim jest generator prądotwórczy. Cena generatora profesjonalnego to dość pokaźny wydatek, który zależy przede wszystkim od mocy urządzenia. Jedynym, co zyskujemy kupując generator, jest fakt posiadania go na własność - niestety zakup generatora ma znacznie więcej wad niż zalet.

Przede wszystkim urządzenie to gdzieś trzeba przechowywać. A agregat o dużej mocy ma też duże rozmiary i wagę. W bloku może więc być problem. Nawet w domu jednorodzinnym wielki, rzadko używany sprzęt będzie bardziej wadził niż cieszył.

Kolejny problem to podłączenie urządzenia - jeśli nie masz technicznych zdolności oraz kabli i rozdzielni możesz mieć niemały problem z samodzielnym podłączeniem agregatu.

Kolejną kwestią jest konserwacji generatora - spada ona na Ciebie. A sprzęt zaniedbany może sprawiać kłopoty: zbyt głośno pracować, szybciej zużywać części silnika, spalać więcej paliwa lub w ogóle odmówić posłuszeństwa. Jednym słowem - generator na własność może być źródłem problemów trudnych do rozwiązania. Ale czy wynajem agregatów prądotwórczych jest lepszym pomysłem?

 


Zalety i wady wynajęcia generatora

Pierwszą zaletą wynajmu generatora jest kwestia finansowa: nie musisz wydawać na niego kilku czy kilkunastu tysięcy złotych. W szerszej perspektywie jest to więc bardzo korzystne wyjście.

Wynajem agregatów prądotwórczych pozwoli Ci, rzecz jasna, zaoszczędzić miejsce w garażu czy warsztacie. Nie musisz się także martwić o obsługę urządzenia: pracownicy wypożyczalni przywiozą i podłączą generator, a także zabiorą go z powrotem w ustalonym terminie. Także okresowe przeglądy techniczne i zabiegi konserwatorskie nie leżą w Twojej gestii. Korzystasz więc z dobrodziejstw urządzenia, jednocześnie nie będąc obciążonym jego wymaganiami i wadami.

Dobra wypożyczalnia agregatów prądotwórczych zapewni Ci także dostęp do serwisu 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu. Jedną z nich jest wypożyczalnia Dinamo z Warszawy.

Wynajem agregatów prądotwórczych do doskonała opcja dla tych z Was, którzy potrzebują zastępczego źródła prądu: do prac w ogródku lub warsztacie albo kiedy pracujesz w domu i potrzebujesz mieć pewność co do nieprzerwanej dostawy energii elektrycznej.

W przypadku wad, wynajem agregatu jest nieco mniej opłacalny w przypadku stałego użytku.  

Na pytanie postawione w tytule mamy więc jednoznaczną odpowiedź: zdecydowanie lepszym wyjściem jest wynajem agregatów prądotwórczych niż ich zakup w przypadku rzadkich potrzeb użytkowania urządzenia.

Polecane strony

Wypożyczalnia agregatów
Szybko, kompleksowo i w atrakcyjnej cenie

Oceń poradę: Przydatna Nie polecam

Komentarze

Zostaw komentarz:


Liczba komentarzy: 1

Najnowsze porady