Bezpiecznie do wiosny – jak po sezonie uchronić przed włamaniami ogrodowy schowek?

ciekawe_informacje  |   |  + 0  |  Ocena: (głosy: 0)

Jesienią, gdy coraz mniej czasu spędzamy w ogrodzie czy na działce, nie zapominajmy o skutecznym zabezpieczeniu składziku na narzędzia. Niejednokrotnie przechowujemy w nim wartościowy sprzęt, meble ogrodowe, a nawet rowery – każde z nich pod naszą nieuwagę możne stać się łupem amatorów cudzego mienia. Warto wiedzieć, jaki rodzaj zabezpieczeń wybrać, aby na wiosnę nie ponosić kosztów wynikających z braku niezbędnego w ogrodzie wyposażenia.

By uchronić przed kradzieżą oraz szkodliwym wpływem warunków atmosferycznych wartościowe przedmioty przechowywane w domku działkowym lub składziku, przenieśmy je na czas zimy do domowej piwnicy. Jeśli jednak nie dysponujemy dodatkowym, bezpiecznym miejscem na przechowanie narzędzi, czy rowerów, wyposażmy drzwi do zewnętrznego schowka w solidne zabezpieczenia, które zniechęcą potencjalnych włamywaczy. – Zanim wybierzemy odpowiedni sposób na zabezpieczenie wejścia do domku ogrodowego, oceńmy solidność jego drzwi. Jeśli włamywacz da radę wyważyć je lub wyłamać, wysokiej jakości kłódka czy inne zastosowane rozwiązania będą tylko zbędną atrapą  mówi Robert Wagner ekspert marki Yale, oferującej nowoczesne zabezpieczenia. – Warto pamiętać także, że nie należy przesadzać z ilością zamków i kłódek w drzwiach schowka, ponieważ na pierwszy rzut oka sugerują one, że w środku znajdują się kosztowne i ważne dla domowników przedmioty – dodaje.

Kłódka kłódce nierówna

Aby wybrane przez nas rozwiązanie zabezpieczające schowek było skuteczne, powinniśmy zastosować je zgodnie ze wskazówkami producenta. Jeżeli zdecydujemy się na chronienie składziku kłódką czy kotwą, zwróćmy uwagę na modele do zastosowań zewnętrznych, z wytrzymałym korpusem i stalowym pałąkiem. Taka konstrukcja zapewnia duże bezpieczeństwo, dzięki odporności na korozję spowodowaną na przykład wilgocią, działaniem soli czy mrozem. – W ogrodowych altankach sprawdzą się także klasyczne zamki wpuszczane obsługiwane kluczem – mówi Robert Wagner, przedstawiciel marki Yale. – Szeroka oferta tego typu rozwiązań na rynku, pozwoli nam bez problemu dopasować model zamku do naszych potrzeb. Aby zwiększyć bezpieczeństwo przydomowego schowka, możemy zainwestować w certyfikowane wkładki antywłamaniowe – dodaje.

Jeden klucz w systemie

Odpowiednio zabezpieczone otoczenie domu nie musi wiązać się z koniecznością noszenia przy sobie nieporęcznego pęku kluczy. Nowoczesne rozwiązania pozwalają ograniczyć liczbę kluczy do jednego, którym otworzymy wszystkie wybrane przez nas zamki. – Dzięki dedykowanemu naszej posesji systemowi jednego klucza nie musimy kompletować kolejnych kluczy na wieszakach w przedpokoju radzi Grzegorz Korzeniowski,  przedstawiciel marki Abloy. – Lokalny serwisant pomoże nam wdrożyć to rozwiązanie w ciągu kilku dni, a w późniejszym czasie, jeśli będzie to koniecznie, będziemy mogli liczyć na jego pomoc przy dodawaniu kolejnych zamków do systemu – dodaje.

 

ASSA ABLOY to światowy lider kompleksowych systemów zabezpieczeń budynków, którego celem jest zaspokojenie potrzeb klientów w zakresie bezpieczeństwa i wygody. Firma funkcjonuje na rynku od 20 lat w ponad 70 krajach na całym świecie, zatrudniając łącznie 43 000 pracowników. Asortyment firmy obejmuje m.in.: zamki mechaniczne, elektromechaniczne i cyfrowe, samozamykacze drzwiowe, systemy kontroli dostępu i identyfikacji, inteligentne karty elektroniczne oraz klucze cyfrowe. Całkowita wartość sprzedaży firmy wynosi 48 mld koron szwedzkich. Grupa ASSA ABLOY jest notowana w rankingu 100 najbardziej innowacyjnych firm Forbesa.

www.assaabloy.com.pl

 

 

Oceń poradę: Przydatna Nie polecam

Komentarze

Zostaw komentarz:


Najnowsze porady