Dom z dobrym klimatem – nowoczesne systemy wentylacyjne w trosce o jakość życia domowników

flyprpr  |   |  + 0  |  Ocena: (głosy: 0)

 

Utrzymanie w domu odpowiedniego poziomu wilgoci ma ogromny wpływ na zdrowie i samopoczucie jego mieszkańców. Tymczasem codzienna toaleta, pranie czy gotowanie, a nawet tak prozaiczna czynność jak oddychanie, generują olbrzymią ilość pary wodnej, która może gromadzić się we wnętrzach. O skutecznych sposobach na pozbycie się nadmiaru wilgoci podpowiada ekspert firmy Wolf Technika Grzewcza.

Badania pokazują, że trzyosobowa rodzina każdego dnia „uwalnia” aż 8 litrów wody w postaci wilgotnego powietrza. Taka wilgoć może być niebezpieczna i niekorzystnie wpływać na komfort życia domowników, dlatego też konieczne jest jej skuteczne usuwanie. Przez wiele lat doskonałym sposobem na wymianę zużytego powietrza i pozbycie się nadmiaru pary wodnej było regularne otwieranie okien. W dzisiejszych czasach niestety rozwiązanie to nie jest wystarczające. Stosowane energooszczędnych okien, poprawa izolacyjności ścian w budynkach mieszkalnych i wybór ultrawydajnych urządzeń grzewczych sprawiają, że tradycyjne systemy wentylacyjne muszą otrzymać odpowiednie wsparcie. „Rozwiązaniem, które pozwala na skuteczną walkę z nadmiarem wilgoci, a jednocześnie nie pozwala na ucieczkę cennego ciepła z pomieszczeń jest wentylacja mechaniczna. Tego typu instalacja gwarantuje kontrolę kanałów wlotowych i wylotowych, umożliwiając jednocześnie wykorzystanie energii z powietrza usuwanego z domu do ogrzania tego napływającego z zewnątrz (tzw. rekuperacja). Dodatkowa zaletą jest fakt, że urządzenia wentylacyjne – poprzez wydajny system filtrów – oczyszczają wprowadzane do wnętrz powietrze ze szkodliwych oparów, pyłków i kurzu” podpowiada Przemek Adamczyk, Specjalista ds. Wentylacji firmy Wolf-Technika Grzewcza.

Decydując się na wentylację mechaniczną koniecznie trzeba pamiętać, że jej najważniejszym aspektem jest skuteczność i zapewnienie wnętrzom dopływu wysokiej jakości powietrza z zewnątrz. Zgodnie z zaleceniami Niemieckiej Agencji Energii systemy wentylacji z odzyskiem ciepła powinny cechować się wydajnością na poziomie, co najmniej 80%. Nowoczesne urządzenia marki Wolf nie tylko bez trudu spełniają te kryteria, ale poszczycić się mogą wynikiem o wiele lepszym. „Konstruktorzy systemów grzewczych i wentylacyjnych Wolf stworzyli urządzenia, które pozwalają odzyskać aż 95% ciepła ze zużytego powietrza przy jednoczesnym usunięciu całego nadmiaru wilgoci z pomieszczeń. Przykładem może być centrala wentylacyjna CWL Excellent, która nie tylko charakteryzuje się wysoką sprawnością, ale też pozwala na obniżenie kosztów ogrzewania aż do 25%” zaznacza Przemek Adamczyk, ekspert firmy Wolf-Technika Grzewcza.

 

Jeśli zależy nam na skutecznym pozbyciu się wilgoci, warto rozważyć montaż wentylacji mechanicznej. Dzięki zastosowaniu takiego urządzenia w domowych wnętrzach panować będzie przyjemna atmosfera, a ryzyko gromadzenia się pary wodnej i powstawania szkodliwej dla zdrowia pleśni zostanie całkowicie wyeliminowane.

 

Więcej informacji na temat firmy Wolf znaleźć można na stronie: www.wolf-polska.pl

 

Firma Wolf GmbH swoje początki datuje na rok 1963, kiedy to w niemieckim mieście Mainburg rozpoczęła produkcję urządzeń do osuszania chmielu. Późniejsze lata przyniosły dynamiczny rozwój przedsiębiorstwa i otwarcie się na nowe dziedziny działalności. Dziś Wolf GmbH jest liderem wśród producentów urządzeń grzewczych, solarnych i wentylacyjnych,  a także pierwszą firmą, która wprowadziła 5-letnią gwarancję na urządzenia grzewcze i solarne. Przedsiębiorstwo stało się także prekursorem swojej branży i jako pierwsze wprowadziło w Niemczech certyfikację produkcji zgodną z normą ISO 9001. Długa lista obiektów referencyjnych stanowi dla firmy powód do dumy i jest potwierdzeniem, iż oferowane produkty charakteryzują się najwyższą niemiecką jakością.

 

Wolf Technika Grzewcza Sp. z o.o.

Sokołów, ul. Sokołowska 36

05-806 Komorów k. Warszawy 

tel. 22 720 69 01

fax 22 720 69 02

email: wolf(at)wolf-polska.pl

 

 

Oceń poradę: Przydatna Nie polecam

Komentarze

Zostaw komentarz:


Najnowsze porady