Gotowe do zamieszkania – potencjał zakupu nieruchomości z wykończeniem pod klucz

J2CD  |   |  + 0  |  Ocena: (głosy: 0)

Odbiór mieszkania w stanie deweloperskim, a następnie jego urządzenie, wiąże się często ze sporymi wyzwaniami - ze stresem, zaangażowaniem, koniecznością posiadania wiedzy i zdolności organizacyjnych. Jednak droga od zakupu do wprowadzenia się do w pełni gotowych wnętrz nie musi być długa i wyboista. Odpowiedzią jest zakup nieruchomości od dewelopera z pakietem wykończenia pod klucz.

Kto nas urządzi

Posiadanie własnych czterech kątów wciąż znajduje się na szczycie listy marzeń Polaków. Spełnienie go rozpoczyna ważny, ale często niepozbawiony emocji proces - związany z poszukiwaniem, wyborem i odbiorem mieszkania, dopełnieniem wszelkich formalności, w końcu - z urządzeniem wnętrz. Od jego przebiegu zależy między innymi to, w jak krótkim czasie będziemy mogli wprowadzić się do wymarzonego miejsca lub je wynająć. Jak poradzić sobie z całym procesem? Odpowiedzią jest zakup nieruchomości z wykończeniem pod klucz.

- Pojęcie to definiuje realizowaną przez nas usługę, w ramach której inwestor nabywa lokal gotowy do zamieszkania - wykończony zgodnie z wybranym modułem i zakresem prac. W praktyce oznacza to, że nie musimy angażować się w proces poszukiwania na własną rękę architekta, wyspecjalizowanych fachowców, dogrywania terminów i nadzoru nad przebiegiem prac. Decydując się na zakup nieruchomości z wykończeniem, nie dokonujemy samodzielnie odbioru deweloperskiego, a powierzamy ten etap ekspertom. Odbieramy za to klucze do urządzonego mieszkania, w którym możemy od razu wypić kawę i zamieszkać - mówi Renata Braszkiewicz-Walczak, Kierownik ds. Sprzedaży Archicom.

Prosta droga

W ramach usługi pod klucz możemy wydzielić kilka etapów. Pierwszym z nich jest zakup nieruchomości z wykończeniem i podpisanie umowy, w której określone są m.in. zakres prac i budżet. W kolejnym etapie otrzymujemy do dyspozycji dedykowanego architekta wnętrz, który, bazując na swoim doświadczeniu w projektowaniu i realizacji wnętrz, a także znajomości branży, doradza nam w zakresie materiałów, trendów i funkcjonalności rozwiązań. Następnie eksperci, bez angażowania w ten proces klienta, dokonują odbioru mieszkania w stanie deweloperskim i realizują wykończenie. Finałem jest otrzymanie kluczy do wymarzonego lokalu i wprowadzenie się do gotowych wnętrz.

- Istotnym elementem usługi są moduły, dzięki którym określany jest budżet na realizację, zakres prac i wyposażenie poszczególnych pomieszczeń. W ramach usługi Archicom Pod Klucz moduł bazowy obejmuje malowanie ścian na biało, wykończenie podłóg, pełne wyposażenie łazienki i wstawienie drzwi. Zakres ten możemy również dostosować do swoich potrzeb i poszerzyć o dodatkowe moduły, czyli zabudowy do przedpokoju czy kuchni, oświetlenie, ściany w kolorze, tapety oraz dekoracje okien. Do wyboru mamy wyselekcjonowane, wysokiej jakości produkty znanych marek, a dzięki elastyczności oferty urządzamy wnętrza adekwatnie do swoich potrzeb. Co istotne - klient nie musi poruszać się wyłącznie w ramach modułów. Za dopłatą może także dobierać produkty spoza oferowanych przez dewelopera propozycji - mówi Renata Braszkiewicz-Walczak.

W jednych rękach

Zakup nieruchomości z usługą pod klucz to sprawdzony sposób na uniknięcie szeregu wyzwań związanych z aranżacją i realizacją wykończenia wnętrz. Nie wymaga przygotowań, szczególnego planowania, kontroli nad budżetem, a co za tym idzie - pozwala zaoszczędzić czas i energię. Decydując się na usługę pod klucz nie musimy samodzielnie poszukiwać inspiracji, materiałów wykończeniowych czy rzetelnych ekip, a następnie nadzorować ich prace.

- Dużą zaletą usługi jest także wsparcie dedykowanego architekta wnętrz, który pomoże w doborze wyselekcjonowanych produktów, a następnie zadba o odpowiednie ich zestawienie. Bazując na swoim doświadczeniu i poznając indywidualne potrzeby przyszłych mieszkańców, wydobędzie pełny potencjał aranżacyjny i funkcjonalny wnętrz oraz zagwarantuje wymarzony efekt - mówi Katarzyna Hłond, architekt pracowni KODO - partner usługi Archicom Pod Klucz. Nie bez znaczenia są tu także kwestie związane z logistyką i dostawami. Na przykład - dzięki usłudze Archicom Pod Klucz - nie musimy odwiedzać salonów z wyposażeniem wnętrz i martwić się o dostępność produktów.  

Jeśli w jak najkrótszym czasie chcemy wprowadzić się do wymarzonego mieszkania, już na etapie jego poszukiwania zwróćmy uwagę na to, czy dany deweloper oferuje usługę pod klucz, a w ramach niej także gwarancję na materiały i wykończenie oraz odbiór mieszkania przez eksperta. Dzięki temu unikniemy niepotrzebnego stresu, zyskamy za to bezpieczeństwo i pewność, że wszystko zostało zrealizowane zgodnie z założeniami.

Polecane strony

Archicom Pod Klucz

Oceń poradę: Przydatna Nie polecam

Komentarze

Zostaw komentarz: