Higiena i technologia – bezdotykowe rozwiązania do łazienki

J2CD  |   |  + 0  |  Ocena: (głosy: 0)

Urządzając pomieszczenia sanitarne coraz większą uwagę zwracamy nie tylko na sam design, ale także na funkcjonalność i wyższe standardy higieny. Z pomocą przychodzą nam nowe technologie oraz rozwiązania, dzięki którym korzystanie z łazienki czy toalety staje się komfortowe i bezpieczne. Przykładem są m.in. przyciski spłukujące z bezdotykowym mechanizmem uruchamiania.

Łazienka to pomieszczenie, w którego zaciszu relaksujemy się po ciężkim dniu, przywracając harmonię ciała i duszy. To także przestrzeń w domu, która najbardziej kojarzona jest z higieną i czystością. Urządzając ją warto te kwestie potraktować priorytetowo i zwrócić uwagę na rozwiązania, dzięki którym każdego dnia możemy dbać o bezpieczeństwo własne i wszystkich domowników. Przykładem są bezdotykowe przyciski spłukujące, a te znajdziemy w ofercie firmy TECE.

O krok przed Tobą

TECElux mini to szklany przycisk spłukujący firmy TECE, wyposażony w nowoczesną technologię LED podświetlającą kontury klawiszy. TECElux mini posiada czujnik ruchu i może być obsługiwany bezdotykowo. Spłuczka uruchamiana jest poprzez lekki dotyk, zbliżeniowo (bezdotykowo) lub automatycznie po 2 lub 5 minutach od wygaśnięcia podświetlania, jeżeli użytkownik nie uruchomi spłukiwania. Model ten wyróżnia się płaską powierzchnią, a w połączeniu z ramką instalacyjną może być montowany bezpośrednio w ścianie poprzez zlicowanie. Programowanie i zmiana ustawień elektronicznych przycisku, a także dostosowanie ich do indywidualnych wymagań użytkownika, odbywa się za pomocą pilota. TECElux mini dostępny jest w dwóch wariantach kolorystycznych - białym i czarnym.

Solidna ochrona

TECEsolid to elektronika do WC z bezdotykowym systemem uruchamiającym, wyznaczająca nowe standardy higieny i bezpieczeństwa - zarówno w toaletach prywatnych, jak i publicznych. Po raz pierwszy zastosowano tu innowacyjny typ czujnika wywodzący się z technologii wykorzystywanej w aparatach fotograficznych. Precyzyjnie wykrywa on bezdotykową aktywację spłukiwania, odróżnia ją od innych ruchów użytkownika, a przyciski podświetlają się wyłącznie w sytuacji, gdy zbliży się on do toalety. To pozwala ograniczyć niezamierzone uruchamianie spłuczki. Przyciski o grubości zaledwie 6 mm zostały wykonane ze stali nierdzewnej i zaprojektowane warstwowo: 2 mm płytka metalowa chroni ramkę montażową przed uszkodzeniami, wynikającymi m.in. ze zwiększonej częstotliwości użytkowania przycisków. Ramka może być dodatkowo przymocowana w niewidoczny sposób i zabezpieczona przed kradzieżą. TECEsolid jest niezwykle intuicyjny w obsłudze i posiada zintegrowany program spłukiwania higienicznego oraz interwałowego. Elektronikę można także dopasować do indywidualnych wymagań za pomocą aplikacji. Może być zasilana sieciowo (230/12V) - poprzez transformator lub bateryjnie (6V). Model ten dostępny jest w kilku wariantach wzorniczych: chrom połysk, biały połysk i matowy, stal nierdzewna szczotkowana "anti-fingerprint" oraz czarny matowy.

Zaprogramowany na higienę

Ciekawą propozycją jest także wielofunkcyjny terminal WC TECElux, który składa się z modułu WC oraz szklanej obudowy dostępnej w kolorze białym lub czarnym. Rozwiązanie to jest nie tylko nowoczesne, ale też higieniczne i estetyczne - wszystkie przyłącza i kable ukryte są za szklanym panelem. To, co wyróżnia TECElux, to system spłukiwania „sen-Touch”, dzięki któremu istnieje możliwość bezdotykowego uruchamiania spłuczki w strefie około 10 mm. Gdy sensor wykryje obecność użytkownika, podświetlony zostaje mały i duży klawisz wyboru dwóch ilości spłukiwania. Bardzo przydatną funkcją jest cichy system oczyszczania powietrza. Wykorzystano w nim specjalny filtr, który eliminuje nieprzyjemne zapachy. Uruchamia się on i wyłącza automatycznie dzięki czujnikowi ruchu, który wykrywa obecność użytkownika. Dodatkową zaletą, którą z pewnością docenią miłośnicy indywidualnych rozwiązań, jest funkcja programowania ustawień elektroniki, takich jak: stopień jasności wyświetlacza, spłukiwanie higieniczne, intensywność i opóźnienie wyłączenia oczyszczacza powietrza, funkcja czyszcząca czy obszar detekcji czujnika ruchu.

Oceń poradę: Przydatna Nie polecam

Komentarze

Zostaw komentarz:


Najnowsze porady