Holenderski stan równowagi w sypialni

Gastrosfera  |   |  + 0  |  Ocena: (głosy: 0)

Krótkie dni sprawiają, że coraz chętniej przebywamy w domowym zaciszu. Odpoczywamy, spędzamy czas z najbliższymi i rozkoszujemy się chwilami tylko dla siebie - właśnie dlatego aranżacja naszej prywatnej przestrzeni ma tak duże znaczenie. Jak urządzić nastrojowe i przytulne wnętrze sypialni, by osiągnąć holenderski stan równowagi? Oto kilka wskazówek.

Naturalne światło

Jednym z kluczowych elementów jest światło. Dlatego też w wielu holenderskich domach bardzo często zasłony pełnią rolę wyłącznie dekoracyjną. Okna pozostają niezasłonięte, by do wnętrza domu mogło wpadać jak najwięcej promieni słonecznych. Na tym jednak nie koniec! Lampy odgrywają równie istotną rolę - ważne, by ich światło było delikatne i ciepłe. Dzięki temu wnętrze sypialni stanie się przytulne i kameralne. Warto pamiętać o tym, by do wnętrza w stylu holenderskim wybierać lampki nocne oraz lampy stojące, wyróżniające się minimalistycznym, ale wyrazistym designem.

 

Rozmarzony błękit

Sypialnię w stylu holenderskim tworzą mało krzykliwe barwy, będące idealnym tłem dla gry światła i designerskich dodatków. Najbardziej efektowne okażą się subtelne szarości, „mgliste” zielenie i brązy oraz stonowane błękity. Dotyczy to zarówno koloru ścian, jak i kolorów mebli tapicerowanych - dobrze, by były matowe i pozbawione wzorów. Gładkie faktury o delikatnych odcieniach pozwolą wprowadzić do wnętrza ład i harmonię oraz stworzyć warunki idealne do błogiego odpoczynku.

Najpierw komfort…

Dla Holendrów liczy się przede wszystkim wygoda i odpoczynek. Dlatego dużo uwagi poświęcają na wybór materacy, które pozwalają im każdej nocy w pełni regenerować swoje siły. Liczy się dla nich przede wszystkim jakość i trwałość oraz odpowiedni dobór materaca: - Idealne dopasowanie do kształtów ciała, wybór stopnia twardości, innowacyjne wkłady sprężynowe - to rozwiązania niezbędne do wprowadzenia zdrowego odpoczynku na stałe do swojego życia. Każdy z nas boryka się z różnymi problemami, np. z bólem pleców czy z bezsennością - dlatego tak ważne jest, by poradzić się wykwalifikowanych doradców, którzy pomogą wybrać wariant idealny dla właśnie dla nas. Warto pamiętać, że holenderską filozofię snu najpełniej odzwierciedlają wysokie materace, nadające posłaniu miękkości i puszystości, jak Sergio lub Gustavo z naszej kolekcji New Style - wyjaśnia Artur Wasążnik, ekspert marki Comforteo.

 

 … potem design

Oczywiście to łóżko odgrywa główną rolę w każdej sypialni. W aranżacji w holenderskim stylu najlepiej sprawdzą się minimalistyczne konstrukcje i proste bryły. Ważne, by posłanie sprawiało wrażenie miękkiego i „puszystego”, a tym samym wprost zachęcało, by się na nim położyć: - Wygoda, funkcjonalność i stylowy design to połączenie, na którym zależy nam - producentom, oraz klientom - doskonale zorientowanym i świadomym aktualnych trendów. Bryła łóżka ma duże znacznie, ponieważ wywołuje ten najbardziej oczywisty „efekt wow!”. Komfortowe posłanie i odpowiednio dobrany materac tworzą połącznie, które pozwoli nam każdej nocy błogo odpoczywać, a po przebudzeniu rozpoczynać dzień z uśmiechem na twarzy - tłumaczy dalej Artur Wasążnik.

Oszczędne dodatki

Delikatne kolory podkreślone naturalnym, ciepłym światłem stanowią idealne tło dla interesujących dodatków. Lustra w drewnianych ramach, fantazyjne grafiki, abstrakcyjne obrazy oraz drobne akcenty w postaci ceramicznych naczyń - to akcesoria, które pozwolą nadać wnętrzu sypialni holenderskiego charakteru. Pamiętajmy jednak o umiarze - mniej zawsze oznacza więcej! Przeciwwagą dla wyrazistych dodatków będą gładkie tkaniny utrzymane w stonowanej kolorystyce. Pledy o grubych splotach, puszyste koce i miękkie poduchy pozwolą stworzyć wnętrze idealne do błogiego odpoczynku, a tym samym osiągnąć holenderski stan równowagi.

Oceń poradę: Przydatna Nie polecam

Komentarze

Zostaw komentarz:


Najnowsze porady