HOT METALS – chrom i połysk w aranżacji łazienki

J2CD  |   |  + 0  |  Ocena: (głosy: 0)

Wszystko kołem się toczy - stwierdzenie to z powodzeniem możemy odnieść także do trendów wnętrzarskich. To, co modne, po pewnym czasie ustępuje miejsca nowym pomysłom, by po latach znów odzyskać swoją popularność. Wiele wskazuje na to, że w kolejnych miesiącach do aranżacji łazienek wróci chrom. Warto przypomnieć sobie urok jego połysku.

Powrót w wielkim stylu

Według prognoz platformy Pinterest na 2024 r. jednym z modnym kierunków będzie Hot Metals. Trend ten przywróci dodatkom w chromowanym wykończeniu pozycję, jaką w aranżacji wnętrz piastowały przez lata, a którą odebrały mu następnie czarne i złote akcenty.

Chrom to bez wątpienia synonim nowoczesnej elegancji - wyjątkowy odcień, który charakteryzuje się wysokim połyskiem i lustrzanym wykończeniem. Elementom dekoracyjnym nadaje efektowny i przyciągający uwagę wygląd - czasami wręcz kosmiczny i futurystyczny. Co istotne, w aranżacji łazienki chrom doskonale współgra z różnymi stylami - od nowoczesnych po klasyczne. Jego neutralność to walor, który pozwala mu wkomponować się w różnorodne wnętrza, dodając im blasku i subtelnej finezji. Lustrzana powierzchnia dodatkowo odbija światło, tworząc efektowne refleksy i poprawiają optyczny odbiór przestrzeni. Urządzając łazienkę warto przyjrzeć się rozwiązaniom, które wprowadzą ten trend do sanitarnych pomieszczeń.

W lustrzanym odbiciu

Hot Metals w łazience pojawi się m.in. w elementach takich jak baterie, profile prysznicowe kabin czy ramy luster. Ciekawą propozycją są również przyciski spłukujące w chromowanym wykończeniu, a te znajdziemy w ofercie marki TECE.

TECEloop to przycisk charakteryzujący się oryginalnym połączeniem prostokątnego kształtu płytki i modnej w ostatnim czasie okrągłej formy klawiszy. W wariancie chrom połysk przykuwa uwagę lustrzanym wykończeniem, wpisującym się w styl niejednej aranżacji. Możemy zestawić go z matowymi kolorami ścian czy drewnianymi elementami wyposażenia. Taki kontrast, oparty na łączeniu ciepła materiałów z chłodnym blaskiem chromu, pozwoli wykreować unikalny efekt wizualny. TECEloop możemy zamontować tradycyjnie, tj. natynkowo, lub w sposób zlicowany z powierzchnią płytek - w połączeniu z ramką montażową do WC i ramką dystansową.

Inną propozycją, którą z pewnością docenią fani klasyki i prostych linii, jest TECEsquare w wariancie chrom połysk. To model, którego ponadczasowy, a zarazem nowoczesny design doceniany jest od lat - także przez projektantów wnętrz. Minimalistyczne wzornictwo, geometryczny kształt oraz wyjątkowo płaska powierzchnia sprawiają, że doskonale wpisuje się w różne style łazienek. Jest kompaktowy, wykonany z metalu, a jego montaż nie wymaga dodatkowej ramki. W wersji chromowanej przyciąga uwagę elegancją i blaskiem. Odbijając światło nadaje przestrzeni niepowtarzalny charakter, zaś w niewielkich pomieszczeniach kreuje efekt lekkości i przestronności.

Zasada spójności

Przyciski spłukujące, baterie, elementy funkcjonalne i dekoracyjne - wszystkie powinny być w spójnej kolorystyce, to bowiem klucz do udanej i dopracowanej realizacji projektu. Warto o to zadbać dobierając rozwiązania w chromowanym wykończeniu. Dlatego nie zapominajmy także o takich elementach, jak odwodnienie prysznicowe. Tu możemy zdecydować się na tradycyjny odpływ liniowy bądź profil w wykończeniu z połyskiem.

Ciekawą propozycję jest TECEdrainprofile - odwodnienie stworzone z myślą o projektowaniu nowoczesnych stref prysznicowych. Wykonany ze stali nierdzewnej profil, dostępny m.in. w wersji z połyskiem, może być montowany w płaszczyźnie płytek - na całej długości strefy prysznicowej - i dopasowany do wymaganej długości. Dokonuje się tego poprzez jego przycięcie po obu stronach (do dł. ≥ 500 mm). Takie podejście pozwala spersonalizować strefę prysznicową oraz zintegrować odwodnienie z płaszczyzną posadzki. Modułowość to z kolei gwarancja tego, że - bez względu na warunki i wymagania montażowe - z łatwością dobierzemy poszczególne elementy systemu.

Zwolennicy tradycyjnych rozwiązań docenią z kolei odwodnienie liniowe TECEdrainline z rusztami ozdobnymi w wariancie połysk. To kompletny system, w którego skład wchodzą rynny z kołnierzem izolacyjnym i taśmą uszczelniającą Seal System, akcesoria montażowe (jako opcja) oraz ruszty wypełniające. Te dostępne są w wielu wariantach, co sprawia, że podczas urządzania strefy prysznicowej nie musimy decydować się na standardowe rozwiązania i pomysły. Do wyboru mamy rynnę ze stali nierdzewnej - prostą, prostą z kołnierzem do montażu przy ścianie oraz kątową. Zamknięty korpus rynny pozbawiony jest śrub i gwintowanych części, a ruszt bez problemu można wyjąć. Dzięki czemu czyszczenie jest niezwykle łatwe i nie wymaga wysiłku. Oba rozwiązania pozwalają stworzyć spójną aranżację łazienki, w której wszystkie elementy kreują dopracowany efekt w trendzie Hot Metals.

Oceń poradę: Przydatna Nie polecam

Komentarze

Zostaw komentarz:


Najnowsze porady