Izolacja kompleksowa – innowacyjny system AF/Armaflex® firmy Armacell

flyprpr  |   |  + 0  |  Ocena: (głosy: 0)

Częstym problemem towarzyszącym wszelkim instalacjom chłodniczym oraz klimatyzacyjno-wentylacyjnym zarówno w przypadku urządzeń domowych, jak i przemysłowych jest wilgoć powstająca ze skroplin na powierzchni rury oraz straty energii wynikające z braku właściwej izolacji przewodów. Profesjonalny system AF/Armaflex® z powłoką MICROBAN® spełnia najwyższe normy stawiane materiałom izolacyjnym do tego typu instalacji, zapewniając dodatkowo aktywną ochronę przed drobnoustrojami obecnymi w środowisku zewnętrznym.

 

Na przekór wilgoci

Instalacje chłodniczo-klimatyzacyjne, ze względu na przewodzenie substancji, których temperatura niższa jest od parametrów charakterystycznych dla środowiska zewnętrznego, narażone są na kondensację pary wodnej. Zjawisko to następuje w momencie, gdy temperatura na powierzchni przewodów spadnie poniżej temperatury punktu rosy. Innowacyjne izolacje AF/Armaflex o zamkniętej strukturze komórkowej stanowią optymalne rozwiązanie dla wszelkich problemów związanych z kondensacją pary wodnej na przewodach instalacji. Tworząc stabilną barierę pomiędzy środowiskiem zewnętrznym, a przewodzonymi substancjami dbają o zapewnienie skutecznej osłony dla powłoki instalacji. Dzięki temu zatrzymany zostaje mechanizm prowadzący do osadzania się skroplonej pary wodnej bezpośrednio na powierzchni przewodów. Wysoka odporność na dyfuzję pary wodnej(μ ≥ 10.000) to jednak nie jedyna cecha otuliny AF/Armaflex, która wpływa na redukcję tego negatywnego procesu. Ważnym parametrem jest także niska przewodność cieplna (λ0oC ≤ 0,033 W/(m*K)). Zapewnia ona zwiększoną oszczędność  energii, co jest szczególnie ważne przy tak koszto- i energochłonnych urządzeniach, jak klimatyzatory czy systemy chłodnicze. Dodatkowo, elastyczna budowa izolacji zapewnia precyzyjne dostosowanie się do rozmaitych pod względem kształtu elementów instalacji. Związane jest to również z zamknięto komórkową strukturą, która zwiększa stabilność otuliny i gwarantuje łatwiejszy montaż.

Ochrona instalacji na poziomie mikrobiologii

Zabezpieczenie instalacji przed czynnikami fizycznymi czy też uszkodzeniami mechanicznymi to nie wszystko. Z punktu widzenia nowoczesnych rozwiązań ochrona polegająca jedynie na zapobieganiu długoterminowym stratom energii jest niewystarczająca, dlatego też innowacyjny system izolacyjny AF/Armaflex został dodatkowo wzbogacony o technologię Microban®, która stanowi trwałą barierę mikrobiologiczną dla instalacji. Kompleksowa ochrona przewodów, poza zapewnieniem bardzo skutecznej izolacji termicznej i mechanicznej, wiąże się również z gwarancją wytworzenia bariery zabezpieczającej przed szkodliwym wpływem występujących w powietrzu drobnoustrojów. Ochrona antybakteryjna jest szczególnie ważna w przypadku instalacji wentylacyjnych i klimatyzacyjnych, które dbają o dostarczanie świeżego i oczyszczonego powietrza. Nowoczesny system izolacyjny AF/Armaflex dzięki technologii Microban® tworzy barierę dla mikrobów, grzybów i pleśni blokując ich funkcjonowanie, wzrost oraz namnażanie. Osłona Microban® stanowi integralną część izolacji AF/Armaflex zespoloną z nią na etapie produkcji, w związku z czym nie ma  ryzyka jej zużycia, zmycia, bądź wytarcia.

System AF/Armaflex firmy Armacell, poza zabezpieczaniem różnego typu  instalacji przed spadkiem wydajności i stratami energii, dba również o bezpieczeństwo budynków, które ze względu na przemysłowy charakter często narażone są na różnego typu szkody w postaci chociażby rozległych i trudnych do opanowania pożarów. Dzięki wysokiej klasie reakcji na ogień  (B) izolacje AF/Armaflex opóźniają moment rozgorzenia i zapobiegają rozprzestrzenianiu się ognia, co pozwala szybciej i skuteczniej ograniczyć jego ekspansję i ugasić pożar.

 

Dystrybutor: Armacell Poland Sp. z o.o. 55-300 Środa Śląska ul. Targowa 2 tel. 71 3175025 fax 71 3175115

www.armacell.com

Firma „Armacell” swoje początki datuje na rok 1860, kiedy to powstała spółka – matka „Armstrong Cork”, późniejsza „Armstrong World Industries”. W 1959 firma podbija rynek chłodniczy i klimatyzacyjny, innowacyjnym produktem o nazwie Armaflex – elastyczną, profesjonalną izolacją o rewolucyjnych właściwościach na bazie elastomerów. Rok później Armstrong zakłada oddział w Niemczech, gdzie w 1965 roku rozpoczyna się produkcja Armaflexu. Następne dekady upływają pod znakiem kolejnych sukcesów w branży izolacyjnej. Powstaje Tubolit – elastyczna pianka o zamkniętej strukturze komórkowej na bazie polietylenu oraz Okabell – system metalowych osłon zabezpieczających izolację. W 2000 roku efektem wykupu działu „Armstrong World Industries” zajmującego się izolacjami, powstaje „Armacell”. W 2006 roku „Armacell” przystąpił do inicjatywy ONZ o nazwie „UN Global Compact” dotyczącej odpowiedzialnego biznesu kierującego się 10 zasadami z zakresu praw człowieka, praw pracowniczych, ochrony środowiska i przeciwdziałania korupcji. Obecnie „Armacell” specjalizuje się w produkcji izolacji, oferując najbardziej kompletną i kompleksową gamę elastycznych wyrobów do izolacji termicznej, akustycznej, antyroszeniowej i ochronnej przeznaczonych do instalacji grzewczych, chłodniczych, klimatyzacyjnych, wentylacyjnych, sanitarnych i przemysłowych, stając się jednocześnie światowym liderem w tej dziedzinie. „Armacell' posiada sprawdzone rozwiązania służące do wydajnego ograniczania strat energii, ochrony instalacji układanych w budynkach oraz poprawy komfortu akustycznego. Priorytetem firmy jest solidność, niezawodność i najwyższa jakość oferowanych wyrobów, poparta prawie 150–letnim doświadczeniem na rynku izolacji. Ponad 20 fabryk na całym świecie wraz z trzecią co do wielkości w Środzie Śląskiej, ekipa wysoko wykwalifikowanych przedstawicieli handlowych oraz doskonały serwis, świadczą nie tylko o znakomitym profesjonalizmie, ale również o szczególnej dbałości o zadowolenie użytkowników i reputację firmy na rynku izolacji technicznych

 

Oceń poradę: Przydatna Nie polecam

Komentarze

Zostaw komentarz:


Najnowsze porady