Jak prasować szybciej i przyjemniej

Poradopedia.pl  |   |  + 0  |  Ocena: (głosy: 0)

Poznaj sposoby na szybsze i łatwiejsze prasowanie.

Jak prasować

  1. Zacznij już na etapie prania: wiele pralek posiada specjalny program ułatwiający prasowanie, warto z niego skorzystać w przypadku tkanin sprawiających problemy w prasowaniu, np. koszul, które można prasować tylko w niskiej temperaturze.
  2. Zaoszczędzisz bardzo dużo czasu poprzez właściwe rozwieszanie mokrego prania - wiele tkanin nie wymaga w ogóle prasowania. Pamiętaj, aby rozwieszać pranie w taki sposób, aby nie tworzyć żadnych fałd i załamań. Niektóre ubrania, np. koszule, warto powiesić na wieszaku.
  3. Przed rozpoczęciem prasowania posortuj ubrania według temperatury prasowania w taki sposób, aby zacząć od tkanin wymagających najniższej temperatury prasowania, a skończyć na tkaninach o najwyższej temperaturze prasowania. W ten sposób unikniesz przypadkowego zniszczenia ubrań poprzez prasowanie w zbyt wysokiej temperaturze i oszczędzisz zmiany temperatury prasowania. W przypadku wątpliwości sprawdź dokładnie metki, sprawdź co oznaczają symbole na metce.
  4. Prasując przesuwaj żelazko wzdłuż deski do prasowania, nie wykonuj okrężnych ruchów, ponieważ w ten sposób łatwo zmarszczyć tkaninę.
  5. Większość ubrań dobrze jest prasować na drugiej stronie - zachowają w ten sposób lepszy wygląd przez dłuższy czas, a także będzie to bezpieczniejsze w przypadku błędnego ustawienia temperatury.
  6. Na wszelkie nieporządane zmarszczenia stosuj parę z żelazka, można także skorzystać ze specjalnych preparatów ułatwiających prasowanie w sprayu.
  7. Prasując duże rzeczy, np. prześcieradło lub obrus, można ułatwić sobie zadanie ustawiając z dwóch stron deski krzesła, na których można składać wystające poza deskę części tkaniny.
  8. Prasuj delikatne rzeczy poprzez szmatkę - kawałek bawełnianego materiału, np.  czysty ręcznik kuchenny.
  9. Unikaj guzików, zamków oraz innych elmentów z sztucznego tworzywa, ponieważ mogą się roztopić pod wpływem temperatury.
  10. Wieszaj lub składaj ubrania tuż po wyprasowaniu.

Oceń poradę: Przydatna Nie polecam

Komentarze

Zostaw komentarz:


Najnowsze porady