Jak sprawnie i szybko przeprowadzić rozbiórkę lub wyburzenie budynku?

Kampanie  |   |  + 0  |  Ocena: (głosy: 0)

Przeprowadzanie rozbiórki czy wyburzenia różnego rodzaju budynków nie należy do najprostszych przedsięwzięć. Zwłaszcza w wielkich miastach. Wszystkie niezbędne informacje o tym, jak wyglądają tego typu działania oraz gdzie szukać fachowej pomocy w Warszawie zawarte się w poniższym artykule.

Pojęcia wyburzanie i rozbiórka często w mowie potocznej używane są zamiennie, jako synonimy. Jednak prawda jest taka, że to dwa różne działania, choć pozornie wyglądają tak samo. Ich zasadniczy cel jest wspólny — usunięcie budynku lub budowli dla oczyszczenia gruntu, na którym się znajdują. Jednak procesy ich przeprowadzania różnią się znacznie od siebie.

 

Cele

Jak już wspomniano, celem rozbiórki i wyburzania jest całkowite usunięcie budynku lub budowli. Działania takie podejmowane są w następujących przypadkach:

  • obiekt znajduje się w złym stanie technicznym i grozi zawaleniem. Wówczas, aby zapobiec katastrofie, rozbiera się go lub wyburza;

  • dla celów inwestycyjnych — obiekt położony jest na działce przeznaczonej pod budowę biurowca, budynku mieszkalnego lub nowej drogi;

  • budynek (lub budowla) nie jest więcej potrzebny, na prywatnych działkach może to być garaż, stodoła, altana itp.

Różnice

Istotną różnicą pomiędzy wyburzaniem a rozbiórką jest  możliwość odzyskania części materiałów budowlanych użytych do budowy obiektu lub nawet całych jego fragmentów. Mogą to być cegły lub pustaki albo zdrowe, niezniszczone deski. Materiały te następnie mogą zostać sprzedane lub wykorzystanie ponownie do zbudowania innej budowli. W każdym razie takie działanie ma głębokie uzasadnienie ekonomiczne.

Dlatego też, jeśli usunięty ma być budynek względnie nowy i w dobrym stanie technicznym, można zastosować rozbiórkę. Jeśli natomiast jest to ogromny biurowiec lub budynek w kiepskim stanie, poleca się wyburzenie go.

Drugą różnicą pomiędzy wyburzeniem i rozbiórką jest kwestia zastosowanej technologii. Wyburzanie to proces, do którego przeprowadzenia niezbędny jest ciężki sprzęt. Oczywiście, jeśli wyburzamy niewielki murowany garaż, możemy robić to ręcznie. Natomiast już wyburzenie domu jednorodzinnego lub budynku większego, będzie wymagało zastosowania specjalistycznych maszyn. Nieodzowne okażą się koparki, spychacze, a nawet dźwig z kulą. Wyburzanie maszynowe to szybki i skuteczny sposób.

Rozbiórkę znacznie efektywniej przeprowadzimy, jeśli zrobimy to ręcznie. Ciężki sprzęt mógłby nieodwracalnie uszkodzić materiały, pierwotnie nadające się do ponownego użytku.

Jak to zrobić?

Lepiej nie podejmować się samodzielnej rozbiórki budynku, a tym bardziej wyburzania, chyba że obiektem przeznaczonym do usunięcia jest altana ogrodowa lub inna mniejsza konstrukcja. Lepszym wyjściem jest powierzenie zadania specjalistom.

Na terenie Mazowsza usługi z zakresu rozbiórek i wyburzeń wszelkich rodzajów budynków świadczy wiele firm. Jednak godną szczególnej uwagi jest jedna: Przedsiębiorstwo Pewex z Warszawy. Może się ono pochwalić wieloletnim stażem w przeprowadzaniu tego typu działań. Grupa doświadczonych inżynierów i techników z odpowiednimi kwalifikacjami sprawnie, szybko, bezpiecznie i zgodnie z prawem dokona rozbiórki lub wyburzenia wszelkich konstrukcji.

 

 

Dlaczego warto skorzystać z pomocy specjalistów?

Specjaliści potrafią sprawnie i bezpiecznie rozebrać lub wyburzyć obiekt biorąc pod uwagę jego wielkość, konstrukcję oraz rodzaj materiałów.

Klient nie musi angażować się w prace wyburzeniowe czy rozbiórkowe, nie dezorganizuje to więc jego codziennych zajęć i obowiązków.

Ekipa nie tylko wyburzy lub rozbierze budynek, ale także posprząta i wywiezie gruz w przeznaczone do tego miejsce.

 

Usługi związane z wyburzeniem i rozbiórką nie należą do najtańszych, ale z pomocą profesjonalnej firmy cały proces zostanie przeprowadzony szybko, sprawnie i, przede wszystkim, bezpiecznie.

Polecane strony

Wyburzanie i rozbiórki w Warszawie
Tutaj sprawdzisz dokładną ofertę przedsiębiorstwa Pewex

Oceń poradę: Przydatna Nie polecam

Komentarze

Zostaw komentarz:


Najnowsze porady