Poprawność wykonania robót murarskich to często punkt zapalny na linii inwestor - wykonawca. Poważne uchybienia mają wpływ na bezpieczeństwo użytkowania obiektu, mniejsze nie pozostają bez znaczenia w kontekście prowadzenia późniejszych prac wykończeniowych i ostatecznej estetyki wnętrz czy elewacji. Robert Janiak – Product Manager firmy H+H wyjaśnia, które z sytuacji mogących budzić niepokój mieszczą się w normie, a które stanowią realne zagrożenie. czytaj »
Lampy punktowe pozwalają podkreślić wybrane elementy przestrzeni, wprowadzić nastrój czy optycznie wyznaczyć strefy użytkowe w pomieszczeniu. Mimo swoich niewielkich rozmiarów kreują całą paletę możliwości aranżacyjnych niejednokrotnie całkowicie odmieniając charakter wnętrza. O najważniejszych aspektach dotyczących wyboru i rozmieszczenia oświetlenia punktowego opowiada Paulina Boś, ekspert marki Nowodvorski Lighting. czytaj »
Wzrost cen gazu oraz węgla sprawia, że energia jest coraz droższa, a co za tym idzie, rosną też koszty ogrzewania i chłodzenia domów. To jednak nie jedyne wyzwanie, z którym musimy się mierzyć. Niekorzystne zmiany klimatu, smog, niska jakość powietrza w pomieszczeniach... Czy możemy coś z tym zrobić? Owszem. Istnieje narzędzie o szerokim spectrum działania, które może poprawić naszą sytuację w każdym z tych aspektów – termoizolacja budynków. czytaj »
O smogu najczęściej mówi się w kontekście jego szkodliwości dla środowiska i naszego zdrowia. Trzeba jednak wiedzieć, że oddziałuje negatywnie także na fasady budynków, obniżając ich trwałość i walory dekoracyjne. Warto o tym pamiętać, wybierając tynk elewacyjny. W zależności od decyzji, jaką podejmiemy na tym etapie, możemy sporo zyskać lub też sporo stracić. czytaj »
Podczas budowy domu czy jego remontu jednym z podstawowych wyzwań, z jakimi przychodzi nam się zmierzyć, jest wykończenie powierzchni ścian wewnętrznych. Te bardzo często wykonane są z betonu lub płyt kartonowo-gipsowych. Podpowiadamy jak je wykończyć, by zapewnić sobie przestrzeń do życia, która będzie komfortowa zarówno pod względem estetycznym, jak i użytkowym. czytaj »
Barwy mają moc. Wpływają na nasze samopoczucie i nastrój, dodają energii lub wręcz przeciwnie – odprężają, wyciszają zmysły. Odpowiedni dobór kolorów jest istotny także w aranżacji wnętrz – z uwzględnieniem pomieszczeń sanitarnych, co do których mamy szczególne, nie tylko funkcjonalne, wymagania. Oto przewodnik po odcieniach, które upodobały sobie nasze łazienki. czytaj »
Światło to bardzo ważny element w architekturze i aranżacji przestrzeni, gdyż kształtuje jej odbiór, buduje nastrój i emocje. Odpowiada za wrażenia, olśnienia i często gwarantuje spektakularne efekty wizualne. czytaj »
Ogrody w stylu nowoczesnym są ostatnio niezwykle popularne w Polsce. Zebraliśmy kilka podstawowych wytycznych, o których należy pamiętać, urządzając w ten sposób teren posesji – dotyczą takich elementów jak nawierzchnia, roślinność, ogrodzenie i oświetlenie. czytaj »
Popularność telewizyjnych programów ogrodowych z Wielkiej Brytanii sprawiła, że wiele osób, myśląc o ogrodzie wiejskim, wizualizuje sobie przestrzeń na angielskiej prowincji, z domkiem w stylu cottage. Tymczasem ogród rustykalny (jak też się go określa) posiada w Polsce wielowiekową tradycję. czytaj »
Jeszcze przez kilka tygodni architekci, inwestorzy i wykonawcy mogą zgłaszać swoje realizacje do konkursu Fasada Roku 2022, w którym na zwycięzcę każdej kategorii czeka prestiżowy tytuł i 10 000 zł. O tym, które elewacje są najlepsze w Polsce zdecyduje profesjonalne jury – zobacz, kto w nim zasiądzie! czytaj »