Nastrój w kolorze

Gastrosfera  |   |  + 0  |  Ocena: (głosy: 0)

Nie potrzeba długotrwałego remontu, by pomieszczenia nabrały innego wyrazu. Wystarczą tkaniny. Bogata oferta kolorów i wzorów pozwoli na wybranie tych, które najbardziej nam odpowiadają.


Klasyczna biel
Biały można uznać za kolor bazowy, który będzie się doskonale komponował z innymi barwami. W otoczeniu bieli możemy się wyciszyć i odpocząć od kolorów, którymi jesteśmy otoczeni w ciągu dnia. By poczuć pełne oddziaływanie bieli, najlepiej udekorować nią duże powierzchnię. Przykładem może być okno balkonowe lub tarasowe ozdobione tiulową lub ażurową firaną. Taka kompozycja będzie również przepuszczać dużo promieni słonecznych, które złagodzą nasze emocje i pozwolą się zrelaksować po ciężkim dniu.


W odcieniach niebieskiego
Dodatki w kolorze niebieskim  nie tylko wprowadzą do domu morski klimat, ale również będą działać na nas uspokajająco. Błękit i jego odcienie świetnie sprawdzą się w pokoju dziecka oraz w sypialni. Nie tylko powiększą optycznie wnętrze, ale również  pozwolą nam się w pełni zrelaksować. Poszewki na poduszki, narzuta na łóżko czy zasłony, podkreślą wspaniałą aranżację i pozwolą poczuć działanie koloru. Należy jednak pamiętać, by nie przesadzać z ilością błękitnych dodatków. Zbyt wiele elementów w tej barwie może powodować uczucie zimna, które nie będzie sprzyjać rodzinnym spotkaniom.


Różowy w wielu odsłonach
Głęboka, różowa barwa to propozycja dla osób, które nie boją się mocnych akcentów i są pewne siebie. Dodatki w tym kolorze wprowadzą do pomieszczenia energetyczny klimat, który zachęci nas do działania. Dekoracyjne poduszki w salonie będą sprzyjać rozrywce, a w kuchni pozytywnie wpłyną na nasz apetyt. Tak intensywną barwę można również nieco złagodzić poprzez jej połączenie z jasnymi, stonowanymi kolorami. Różowy, florystyczny element na kremowej zasłonie będzie nie tylko stanowić elegancki dekor, ale także doda wnętrzu nieco energii. Taką tkaninę posiada w swojej ofercie marka HAFT. Z kolei, pudrowe odcienie pozwolą w pełni oddać się wypoczynkowi. Warto zatem pomyśleć o zasłonach czy narzutach w tym kolorze i udekorować nimi sypialnię lub pokój dziecięcy.


Kolory w aranżacji wnętrz są niezwykle ważne. Przy ich wyborze warto wiedzieć, jak poszczególna barwa będzie na nas oddziaływać. Pozwoli to zaprojektować miejsce dopasowane do naszej osobowości oraz stylu życia.

Oceń poradę: Przydatna Nie polecam

Komentarze

Zostaw komentarz:


Najnowsze porady