Oczekiwany efekt od podstaw – wybieramy odwodnienia liniowe

J2CD  |   |  + 0  |  Ocena: (głosy: 0)

Ze stali nierdzewnej czy polerowanej? Ukryty w kamieniu czy w wykończeniu płytkami ceramicznymi? Czarny, chromowany, a może zloty? W przypadku nowoczesnych odwodnień liniowych opcji do wyboru mamy wiele. Jednak to, którą wybierzemy, zależy w dużej mierze od efektu, jaki chcemy osiągnąć - zarówno w aranżacji strefy prysznicowej, jak i całej łazienki.

Kiedy pojawiły się na rynku, mogliśmy śmiało zrezygnować z tradycyjnych brodzików. Odwodnienia liniowe odmieniły oblicza łazienek i sprawiły, że korzystanie z nich stało się bardziej komfortowe i pozbawione barier. Z czasem, oprócz walorów funkcjonalnych, zaczęły oferować więcej możliwości w zakresie samej aranżacji wnętrza. Dzięki temu urządzenie prywatnej strefy relaksu stało się wolne od wszelkich ograniczeń. Jednak tu pojawia się pytanie - na jakie efekty możemy liczyć?

Spójność wizualna

Pojęcie to jest dość szerokie, odnosi się bowiem m.in. do stylu aranżacji wnętrza, sposobu wykończenia posadzki czy choćby dopasowania odpływu do pozostałych elementów wyposażenia. - Urządzając łazienkę warto przykładać wagę do estetyki i spójności w doborze rozwiązań. Dotyczy to zarówno formy, wzornictwa, jak i palety kolorystycznej. Na rynku dostępne są profile prysznicowe z powłoką PVD, które bez problemu dopasujemy do takich elementów, jak przycisk spłukujący czy armatura. Dużą popularnością cieszą się w ostatnim czasie złote akcenty, które - na tle bazy z motywem marmuru - prezentują swój biżuteryjny urok i stanowią wizualny wyróżnik wnętrza. Nie bez znaczenia dla spójności jest także styl aranżacji i taki dobór dodatków, które wpisują się w jego założenia - mówi Andrzej Majewski z firmy TECE.

Funkcjonalność w ukryciu

Jeśli z kolei marzymy o łazience utrzymanej w minimalistycznym stylu, możemy zdecydować się na subtelne profile wykonane ze stali nierdzewnej. Innym pomysłem jest ukrycie odpływu i zintegrowanie go niemal w niewidoczny sposób z posadzką.W tym przypadku sprawdzonym rozwiązaniem będą ruszty typu „plate”. Służą one do wklejania odpowiednio przyciętego wcześniej materiału, dzięki czemu odpływ może być ukryty pod warstwą płytek. Takie rozwiązanie pozwala tworzyć estetyczną, minimalistyczną i pozbawioną progów przestrzeń prysznicową.

Naturalny efekt

Od dłuższego czasu ogromną popularnością cieszą się aranżacje bazujące na naturalnym wykończeniu. Dotyczy to zarówno palety kolorystycznej - najczęściej bazującej na barwach ziemi - jak i wykorzystywanych materiałów, takich jak kamień. Kamień jest ponadczasowy, luksusowy, trwały. W sytuacji, gdy zdecydujemy się wykończyć nim posadzkę w łazience, a co za tym idzie także strefę prysznicową, warto sięgnąć po dedykowane odwodnienie liniowe. W efekcie, dzięki zlicowaniu powierzchni posadzki z rynną, w kamieniu widoczna pozostaje jedynie wąska szczelina - wyjaśnia ekspert TECE.

Ponadczasowość stali

Stal nierdzewna to materiał bardzo często wykorzystywany w projektach nowoczesnych łazienek. Ze względu na swoją trwałość oraz uniwersalną, odporną na zmieniające się trendy estetykę, znakomicie pasuje zarówno do nowoczesnych, minimalistycznych, loftowych wnętrz, jak również do łazienek urządzonych w tradycyjnym stylu. Stal to także jeden z najbardziej popularnych i praktycznych materiałów wykończenia odwodnienia liniowego. Wykonane z niego są nie tylko rynny, ale także ruszty. Występują w wielu wariantach i wzorach - także w opcji szczotkowanej i polerowanej. To ciekawa propozycja, którą warto rozważyć, gdy zależy nam na osiągnięciu ponadczasowego efektu.

Indywidualna przestrzeń

Dokonanie wyboru konkretnego modelu ułatwi nam także określenie preferencji w zakresie montażu. Do nich możemy zaliczyć np. zastosowanie odwodnienia liniowego na całej szerokości strefy prysznicowej, co będzie dobrym pomysłem w zestawieniu z wielkoformatowymi płytkami.

- Stworzenie indywidualnej strefy prysznicowej wymaga często zastosowania rozwiązań szytych na miarę. Takim przykładem w zakresie odwodnienia liniowego są profile z opcją skrócenia po obu stronach i dostosowania do wymaganych parametrów. Pozwalają one spersonalizować prysznic oraz zintegrować odwodnienie z płaszczyzną posadzki - wyjaśnia Andrzej Majewski.

Szeroki wachlarz rusztów oferuje niemal nieograniczone możliwości w aranżacji stref prysznicowych. Pozwala wdrażać wyjątkowe koncepcje, oparte na spójności, estetyce i funkcjonalności. Odpływ może być dekoracją, swoistą biżuterią wnętrza lub też zintegrowanym z posadzką, ukrytym elementem. Wszystko podyktowane jest wizją twórczą i oczekiwaniami względem finalnego efektu.

Oceń poradę: Przydatna Nie polecam

Komentarze

Zostaw komentarz:


Najnowsze porady