Płyty Terrastone – wielki format o niewielkiej grubości

Gastrosfera  |   |  + 0  |  Ocena: (głosy: 0)

Ze względu na intensywny ruch i ponadprzeciętne obciążenia, posadzki w miejscach użyteczności publicznej powinny być wykonane z materiałów, które cechują się wyjątkową wytrzymałością. Gdy do tych wymogów dołożymy konieczność zastosowania pod nawierzchnią np. izolacji akustycznej, okazuje się, że paleta możliwych rozwiązań znacznie się kurczy. Dlaczego? Kolejne warstwy kładzione na wylewkę wymuszają zastosowanie produktów o  niewielkiej grubości, a przy tym spełniających wyśrubowane normy, związane ze ścieralnością i odpornością na pękanie.

 

W ofercie polskiego producenta wyrobów betonowych, firmy PROBET-DASAG, dostępne są płyty Terrastone, które swoje zastosowanie znajdują w miejscach użyteczności publicznej. Dzięki innowacyjnej technologii produkcji, płyty cechują się niewielką, bo zaledwie 20-milimetrową grubością, a przy tym są wyjątkowo wytrzymałe i odporne na ścieranie. 

Efektowne wykończenie

Stonowane kolory, w jakich dostępne są płyty Terrastone, dają szerokie możliwości zastosowań we wnętrzach obiektów użyteczności publicznej. Jasnobeżowe, szare i ciemnografitowe wykończenia płyt, z delikatnym połyskiem naturalnych kruszyw, pozwalają na dopasowanie posadzki do różnych stylów architektonicznych i funkcji obiektów. Dzięki wyjątkowo dużym rozmiarom, płyty marki DASAG układa się bardzo sprawnie, a dodatkową korzyścią płynącą z ich zastosowania jest optyczne powiększenie aranżowanej przestrzeni.

W korytarzu, biurze i na schodach

Płyty Terrastone przystosowane są do różnorodnych typów zastosowań. Z powodzeniem można je stosować na szlakach ciągów komunikacyjnych, w klatkach  schodowych biurowców czy sklepach. Ze względu na niewielką grubość, doskonale sprawdzą się jako okładzina podestów i spoczników z izolacją akustyczną. Producent oferuje ponadto możliwość wykonania wyrobów komplementarnych z serii Terrastone, w tym okładzin kątowych, parapetów, stopni blokowych czy cokolików przyściennych.

 

PŁYTY TERRASTONE

Producent: PROBET-DASAG

Wymiary: 60 x 29,7 x 2,0-2,5 cm oraz 60 x 60 x 2,0-2,5 cm

 

 

Oceń poradę: Przydatna Nie polecam

Komentarze

Zostaw komentarz:


Najnowsze porady