Prestiż od progu - poznaj drzwi zewnętrzne z przesuniętą osią obrotu MB-86N Pivot Door od Aluprof

newss  |   |  + 0  |  Ocena: (głosy: 0)

Jak podkreślić wejście do budynku i sprawić, by było reprezentacyjnym elementem elewacji? Służyć temu mogą designerskie, wielkogabarytowe drzwi.Jak podkreślić wejście do budynku i sprawić, by było reprezentacyjnym elementem elewacji? Służyć temu mogą designerskie, wielkogabarytowe drzwi. Skupiając się na ich wyglądzie i rozmiarze, nie można jednak zapominać o funkcjonalności. Sposobem na pogodzenie atrakcyjnej formy i bardzo dobrych parametrów może być najnowsza propozycja marki Aluprof - drzwi MB-86N Pivot Door z przesuniętą osią obrotu.

Drzwi pivotowe odpowiedzią na potrzeby projektantów i użytkowników


Drzwi typu pivot, charakteryzujące się przesuniętą osią obrotu, cieszą się rosnącą popularnością wśród architektów i projektantów. Wynika to w głównej mierze z ich nowoczesnego, eleganckiego wyglądu oraz wysokiej funkcjonalności. Nietypowe umiejscowienie osi obrotu pozwala na tworzenie większych i cięższych drzwi niż standardowe modele zawiasowe, co stwarza nowe możliwości atrakcyjnego aranżowania przestrzeni. Dzięki temu architekci mogą eksperymentować z wymiarami i materiałami, tworząc imponujące wejścia, które stają się centralnym punktem estetycznym budynku. Co ważne, niebanalny design idzie w parze z komfortem użytkowania.  Niestandardowa konstrukcja z łożyskowymi zawiasami, sprawia, że nawet pomimo dużej wagi i imponujących rozmiarów, które mogą osiągać, drzwi pivotowe pracują lekko, a ich obsługa nie wymaga użycia dużej siły. Tym samym doskonale sprawdzają się w przypadku projektów, w których ważne są łatwość dostępu do budynku i płynność otwierania oraz zamykania skrzydła.

MB-86N Pivot Door firmy Aluprof - design i komfort w najlepszym wydaniu


Wybierając drzwi pivotowe, warto zwrócić uwagę nie tylko na ich design, ale też zastosowane rozwiązania konstrukcyjne, które wpływają na parametry techniczne i funkcjonalność danego modelu. Produktem, który łączy w sobie nowoczesny charakter i doskonałe właściwości użytkowe jest najnowsza propozycja marki Aluprof - MB-86N Pivot Door.  Dzięki zastosowaniu ukrytych, łożyskowanych zawiasów o nośności 300 kg, umieszczonych w pewnej odległości od bocznej krawędzi drzwi (w odróżnieniu od standardowych modeli, gdzie zawiasy funkcjonują na bocznej krawędzi drzwi), możliwe jest wykonanie konstrukcji obrotowych o imponujących wymiarach- skrzydła mogą mieć nawet 2 m szerokości i 3,4 m wysokości. Ponieważ głębokość konstrukcyjna kształtowników wynosi 77 mm w przypadku zarówno ościeżnicy, jak i skrzydła, po zamknięciu otrzymujemy efekt jednej płaszczyzny od strony zewnętrznej i wewnętrznej. Tym samym jesteśmy w stanie uzyskać estetyczne, wielkogabarytowe drzwi, które pozwolą podkreślić wejście do budynku i nadać mu prestiżu. Na docenienie zasługuje też możliwość łatwego dopasowania MB-86N Pivot Door do różnych stylów architektonicznych i wyglądu budynku - skrzydła dostępne są w wersji panelowej lub ze szkłem zespolonym o grubości do 60 mm. Dzięki temu nowość w ofercie Aluprof świetnie sprawdzi się zarówno w nowoczesnych inwestycjach o minimalistycznym designie, jak i obiektach utrzymanych w stylu klasycznym. Atutem drzwi MB-86N Pivot Door jest też niski próg o wysokości 20 mm, który może zostać w pełni zabudowany, dzięki czemu uzyskujemy tzw. próg „zerowy” z możliwością odprowadzenia wody na zewnątrz. Dodatkowo, system ryglowania oferuje opcje jednej lub dwóch zasuwnic, co zapewnia bezpieczeństwo i łatwość użytkowania. Wspomniane już niewidoczne zawiasy dodają drzwiom elegancji, a jednocześnie czynią je niezwykle wytrzymałymi. A to wszystko przy bardzo dobrych parametrach technicznych - drzwi pivotowe Aluprof spełniają najwyższe standardy w zakresie izolacji termicznej (UD od 0,73 W/m²K), co czyni je doskonałym wyborem dla każdego, kto ceni sobie energooszczędność, komfort i luksus.

Podsumowując, drzwi zewnętrzne z przesuniętą osią obrotu MB-86N Pivot Door od Aluprof to przykład doskonałego połączenia designu, funkcjonalności i jakości. Tym samym stanowią one ciekawą alternatywę dla architektów i inwestorów, którzy poszukują rozwiązań pozwalających na  tworzenie unikalnych, komfortowych i bezpiecznych przestrzeni.

Lider i innowator branży
Aluprof SA należy do Grupy Kapitałowej Grupa Kęty SA — notowanej na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie, najnowocześniejszej i najszybciej rozwijającej się firmy produkcyjnej w branży aluminiowej w Europie Środkowo-Wschodniej. Spółka posiada 5 zakładów produkcyjnych w Polsce oraz 9 spółek handlowych w Europie i USA. Jest obecna w ponad 50 krajach oraz prowadzi ekspansję na kolejne światowe rynki. Firma dostarcza innowacyjne, energooszczędne i bezpieczne systemy aluminiowe przeznaczone do produkcji okien, drzwi, fasad i osłon przeciwsłonecznych dla branży budowlanej i konstrukcyjnej. Zgodnie z hasłem „Let’s build a better future” Aluprof promuje ideę zrównoważonego rozwoju w budownictwie i wdraża odpowiedzialne działania m.in. na rzecz redukcji śladu węglowego. Więcej informacji na stronie producenta: https://aluprof.com .


Aluprof
press box

Oceń poradę: Przydatna Nie polecam

Komentarze

Zostaw komentarz: