Prysznic bez brodzika - o czym warto wiedzieć decydując się na kabiny walk-in

Sfera  |   |  + 0  |  Ocena: (głosy: 0)

Najważniejszy jest odpływ

 

Nie jest tajemnicą, że polskie mieszkania cierpią na niedostatek przestrzeni. Ograniczenia lokalowe niejednokrotnie pozostawiają nam do wyboru tylko kabinę prysznicową, która także zajmuje dużo miejsca. Alternatywą są prysznice typu walk-in, czyli otwarte kabiny, które nie odcinają przestrzeni prysznica od reszty pomieszczenia. Takie rozwiązania poprawiają komfort korzystania z łazienki, a dodatkowo zmniejszają klaustrofobiczność małych łazienek.

Prysznice walk-in dają duże możliwości adaptacji pomieszczenia do potrzeb osób o ograniczonej sprawności ruchowej, starszych, niepełnosprawnych. Dzięki kabinom bez brodzika uzyskuje się prawie płaską powierzchnię – wejście do prysznica znajduje się na poziomie posadzki i przekroczenie go nie sprawia żadnych problemów. Otwarte kabiny dają także swobodę instalacji uchwytów ułatwiających korzystanie z natrysku.

Kluczowym aspektem przy wyborze tego typu rozwiązań jest bezpieczne i skuteczne odprowadzanie wody. W przypadku pryszniców typu walk-in niezbędna jest instalacja odpływu liniowego. Do wyboru mamy zarówno ruszty ze stali nierdzewnej, szklane oraz do wypełniania kamieniem i płytkami ceramicznymi, które idealnie integrują się z posadzką – radzi Krzysztof Kaczmarek, ekspert firmy TECE. Mała ilość miejsca w łazience nie wpływa na wydajność odpływu - ta bowiem zależy od zastosowanego syfonu, a nie długości rynny, która będzie krótsza w przypadku małych przestrzeni prysznicowych. Przy doborze syfonu należy wziąć pod uwagę ilość wody, jaka będzie zużywana przez domowników. Jego wydajność musi być skorelowana z wydajnością natrysku, by nie powstawały przestoje w odprowadzaniu wody. Warto zwrócić uwagę na rodzaj syfonu – powinien być wyposażony w specjalną membranę, która zapobiega przed szybkim odparowaniem wody, a tym samy przed nieprzyjemnymi zapachami z kanalizacji– dodaje ekspert TECE.

Patent na długowieczność

Wykonanie odpływu ze stali nierdzewnej gwarantuje jego odporność na korozję oraz osadzenie się zanieczyszczeń. Czyszczenie odpływu nie jest skomplikowaną czynnością. Znaczną przewagę mają tu jednak w pełni otwarte konstrukcje, bowiem nie posiadają trudnodostępnych przestrzeni, co znacząco ułatwia zachowanie ich w czystości – wyjaśnia ekspert firmy TECE.

Nie należy się obawiać o bezpieczeństwo użytkowania – prawidłowo zainstalowany odpływ będzie cechował się pełną szczelnością przez wiele lat. Na etapie wyboru odwodnienia zwróćmy uwagę, czy oferowane przez producenta rozwiązania posiadają potwierdzony certyfikatami system uszczelniający.

 

Warto upewnić się także co do kwalifikacji osób zajmujących się montażem, gdyż jego poprawne przeprowadzenie jest kluczowe dla właściwego działania odpływu.

Oceń poradę: Przydatna Nie polecam

Komentarze

Zostaw komentarz:


Najnowsze porady