Przeprowadzki w Warszawie - Samemu czy z firmą?

Kampanie  |   |  + 0  |  Ocena: (głosy: 0)

Jak tanio przeprowadzić się w Warszawie. Sprawdź czy bardziej opłaca się działać samemu czy lepiej wynająć firmę. Kilka ciekawych porad, które musisz znać. Przeczytaj koniecznie!

Przeprowadzka kojarzy nam się z nerwami i brakiem czasu. Najgorzej jest, gdy przenosimy się ze starego mieszkania do nowego a wszystko realizowane jest w dużym mieście takim jak Warszawa. Najwięcej czasu zajmuje segregowanie rzeczy, pakowanie, a potem przewożenie. Zazwyczaj dochodzą do tego ciężkie meble, sprzęt agd i rtv. Często prosimy rodzinę o pomoc przy tych czynnościach. Ale dobrym rozwiązaniem jest tez wynajęcie firmy od przeprowadzek.

Co jest tańsze?

Jeżeli zmiana naszego miejsca zamieszkania związana jest tylko ze zmianą dzielnicy lub ulicy to powinniśmy sobie pomóc sami. Wystarczy tylko mieć odpowiednią ilość kartonów i duży samochód. Sprawa nieco komplikuje się, gdy zmieniamy miasto, a nawet wyprowadzamy się na drug koniec Polski.

Zalety i wady samodzielnej przeprowadzki

- trwa zdecydowanie dłużej, niż z firmą, ciężko się zmieścić w dwóch-trzech dniach;
- zazwyczaj musimy poprosić o pomoc rodzinę lub przyjaciół;
- musimy o wszystkim pamiętać;
- plusem jest zaoszczędzenie pieniędzy.

Natomiast, gdy wynajmiemy firmę to:


- przekwaterowanie nastąpi zdecydowanie szybciej, niż byśmy mieli to robić sami;
- większość firm oferuje także pakowanie dużych przedmiotów, np. mebli;
- firma zazwyczaj wnosi do nowego mieszkania sprzęt i kartony;
- musimy przypilnować osoby z firmy, by wszystko zostało spakowane i zabrane;
- nie musimy się martwić o to, czym przewieźć rzeczy.

Od czego uzależniona jest cena usługi

Jeżeli zdecydujemy się wynająć firmę to trzeba przygotować się na koszta. Cennik przeprowadzek zazwyczaj jest podany na stronie internetowej firmy. Jednak dużo też zależy jak ma wyglądać przekwaterowanie. Podajmy firmie metraż naszego mieszkania, piętra,na których znajduje się stare i nowe lokum oraz odległość do nowego miejsca. Zwykle za przewóz płacimy około 3 - 5 złotych za kilometr a cena zaczyna się od 30 - 50 zł. W cenę wliczony jest już postój ciężarówki przy pakowaniu. Dodatkowo płacimy też za pracę osób pakujących i wnoszących meble. Natomiast jeśli umówimy się z firmą, że zdemontuje meble, spakuje rzeczy do kartonów i je zabezpieczy to należy doliczyć dodatkowe opaty. Większość firm ma takich przenosin jest zawarte ustawienie mebli w nowym lokum klienta z możliwością kilkakrotnej zmiany ich miejsc, a także sprzątnięcie po zakończeniu usługi. Dlatego ceny mogą się wahać i będą uzależnione od ustaleń z daną firmą.

Jakie firmy wybierać by zrealizować zadanie tanio

Zanim zdecydujemy się na wybranie konkretnej firmy, należy porównać oferty, sprawdzić cennik i zakres oferowanych usług. Pomoże nam w tym internet, w którym znajdziemy masę tanich i droższych firm przeprowadzkowych z Warszawy i innych miast, których obszar usług sięga na całą Polskę. Warto pamiętać, że cena to nie wszystko. Firmy drogie nie zawsze spełnią nasze oczekiwania, a firma tańsza może okazać się strzałem w dziesiątkę. Warto wybrać firmę z wieloletnim doświadczeniem.

Podsumowując bezpieczniej i szybciej w Warszawie i dużych miastach jeżeli zadanie powierzymy odpowiedniej firmie. Zaoszczędzimy mnóstwo czasu, stresu i nie potrzebnych nerwów. Nie będziemy musieli kombinować skąd pożyczyć duży samochód na przewóz mebli. Dodatkowo firma za nas może spakować sprzęt i ustawić go już w nowym - docelowym miejscu. Jeśli chcemy zaoszczędzić, to warto poszukać taniej, solidnej firmy od przeprowadzek. Nie zawsze firma o najwyższych cenach będzie tą najlepszą. Jeżeli chcemy oszczędzić to warto postawić na małą, lokalną firmę.

Polecane strony

Kompleksowe i tanie przeprowadzki w Warszawie
Profesjonalna firma Turbo-Trans
Zobacz cennik firmy

Oceń poradę: Przydatna Nie polecam

Komentarze

Zostaw komentarz:


Najnowsze porady