Remontujemy kuchnię – na co zwrócić uwagę wybierając blat kuchenny?

FejmPR  |   |  + 0  |  Ocena: (głosy: 0)

Przeprowadzając renowację kuchni, dokonujemy wielu wyborów dotyczących wyposażenia pomieszczenia. Zależy nam, by nasza kuchnia była funkcjonalna i jak najlepiej spełniała swoją funkcję. Blat kuchenny to bez wątpienia jeden z najważniejszych elementów w nowej kuchni. Stąd też jego wybór należy do kluczowych decyzji. Przeglądając dostępne na rynku materiały, warto zwrócić uwagę na kilka ważnych elementów.

Dobierz odpowiedni materiał

Najlepszą jakość i wytrzymałość uzyskamy wybierając blaty z kamienia lub konglomeratu kwarcytowego, które są obecnie najbardziej odpornymi na zarysowania powierzchniami. Należy jednak pamiętać, że naturalny kamień jest nieco bardziej wymagający w utrzymaniu, gdyż jest on niezwykle podatny na przebarwienia i zabrudzenia.

Fot. TechniStone® Crystal Absolute White

 

Blat z konglomeratu kwarcytowego m.in. z oferty marki TechniStone®, mimo podobnym do kamienia naturalnego walorom estetycznym wykazuje niezwykłą odporność na odbarwienia i plamy. Konglomerat to powierzchnia nieporowata, która zapobiega namnażaniu się bakterii.

 

Czyszczenie blatu z konglomeratu może ograniczyć się do wody z mydłem, a przy większych plamach, wystarczy użycie specjalnego środka czyszczącego. Szeroka paleta kolorystyczna od jednolitych bieli, szarości czy czerni poprzez połyskujące materiały z domieszką kruszonych zwierciadeł kończąc na materiałach imitujących niemal idealnie marmurów pozwoli na ich zastosowanie w każdym wnętrzu.

 

 Fot. TechniStone®

Dostosuj powierzchnię do wielkości pomieszczenia

Planując wystrój kuchni, nie można zapomnieć o odpowiednim rozplanowaniu wszystkich niezbędnych elementów. Dobierając blat kuchenny, musimy pamiętać, by jego rozmiar dopasowany był do powierzchni pomieszczenia i naszych potrzeb. Jeśli gotowanie jest naszą pasją, możemy jak najwięcej miejsca przeznaczyć na powierzchnię roboczą. 

 

Fot. TechniStone® Crystal Absolute White

Wybierz swój styl

Kiedy masz już pomysł na styl swojego wnętrza, dobierz odpowiedni kolor do wystroju. Niewątpliwą zaletą konglomeratu kwarcytowego jest niezwykle bogata oferta kolorów i wzorów. Producenci m.in. marka TechniStone® oferują niemal nieograniczone możliwości kolorystyczne dla każdego wystroju wnętrza. 

Polecane strony

TechniStone®

Oceń poradę: Przydatna Nie polecam

Komentarze

Zostaw komentarz:


Najnowsze porady