Satynowe kreacje – potencjał szkła w aranżacji łazienki

J2CD  |   |  + 0  |  Ocena: (głosy: 0)

Szkło od lat inspiruje, znajdując coraz większe zastosowanie w aranżacji wnętrz. Ten niezwykle wdzięczny materiał cieszy się uznaniem oraz popularnością zarówno wśród producentów rozwiązań wykończeniowych, architektów, jak i użytkowników. W wariancie satynowym prezentuje delikatne, eleganckie i zmysłowe oblicze, wprowadzając niebywałą lekkość - także do pomieszczeń sanitarnych.

Ponadczasowy urok

Właściwości szkła są znane ludzkości już od wieków. Rozwój technologii oraz nowe możliwości uszlachetniania sprawiły, że ten niegdyś kruchy materiał stał się dziś trwały, wytrzymały, bezpieczny. Atrakcyjność szkła nie przemija - wciąż pozostajemy pod urokiem jego wyjątkowej elegancji, połysku, blasku, podobieństwa do szlachetnych kruszców oraz zdolności przepuszczania światła. Nie bez znaczenia są także jego właściwości użytkowe. Jest łatwe w obróbce i wykorzystywane jako materiał spełniający wysokie wymogi higieniczne. Dzięki niemu możliwe jest wydzielenie stref i optyczne powiększenie pomieszczenia. To właśnie te cechy sprawiły, że stosowane jest na szeroką skalę także w łazienkach.

Szklane oprawy świetlne, płytki ceramiczne czy przestrzenie prysznicowe - to tylko wybrane przykłady jego funkcjonalności. Do wyboru mamy również wiele odcieni i wariantów wykończeniowych - z połyskiem, matowe, barwione, z wygrawerowanym wzorem. Jednak szczególną uwagę zwraca szkło z satynową powierzchnią - w wymiarze estetycznym zachwycające subtelnością i wyrafinowaniem, w użytkowym - ciepłem, delikatnością i przyjemnością w dotyku.

Zmysłowość w detalu

Nowością w ofercie firmy TECE jest odwodnienie liniowe TECEdrainline i przyciski spłukujące TECEsquare wykonane z precyzyjnie skrojonego satynowego szkła o grubości 5 mm.

Cztery nowe warianty TECEsquare - dostępne w kolorach: biel, czerń, szarość, piaskowy beż - otrzymały wysokiej jakości satynowe wykończenie, dzięki czemu odznaczają się ponadczasowym i szlachetnym wyglądem. Specjalne metody wypalania nadały im wyrafinowany efekt optyczny, piękne załamania światła i lekką, przejrzystą estetykę. W przypadku nowych wariantów szklane są zarówno płytka, jak i klawisze.

Model w wykończeniu szarym inspirowany jest odcieniem betonu. W zależności od koloru tła, prezentuje swoje cieplejsze lub chłodniejsze oblicze. TECEsquare ze szkła satynowego w wariancie piaskowy beż nadaje przytulność i współgra harmonijnie z naturalnymi aranżacjami łazienek. Biel, niezależnie od tego, czy pojawia się w monochromatycznych łazienkach czy w projektach opartych na kontrastach, wprowadza czystość i higieniczną świeżość, z kolei czerń - głębię i tajemniczość.

Przyciski TECEsquare ze szkła satynowego oferują także alternatywę dla tradycyjnego montażu na płytkach. Minimalistyczny efekt zlicowania z powierzchnią płytek czy okładziny ściennej osiągniemy dzięki zastosowaniu ramki montażowej i dystansowej.

Precyzja od linijki

Uzupełnieniem nowych przycisków z serii TECEsquare są ruszty odwodnienia liniowego TECEdrainline wykonane ze szkła satynowego w kolorze czarnym i białym. Nowe warianty harmonijnie integrują się z wielkoformatowymi płytkami oraz armaturą i przyciskami spłukującymi. Dzięki nim można tworzyć wyraziste lub stonowane łazienkowe aranżacje - bazujące na wizualnej spójności lub oryginalnych kontrastach. Nowe ruszty TECEdrainline z korpusem ze stali szlachetnej reprezentują wysublimowaną elegancję i funkcjonalność - są bowiem łatwe w utrzymaniu w czystości, trwałe i dostępne w różnych długościach - 700, 800, 900, 1000, 1200, 1500 mm. Poszerzają tym samym modułowy system TECEdrainline o nowe możliwości łączenia rynien i ozdobnych rusztów.

 

Oceń poradę: Przydatna Nie polecam

Komentarze

Zostaw komentarz: