W stronę nowoczesności – brukowana nawierzchnia wokół hali Arena Kraków

flyprpr  |   |  + 0  |  Ocena: (głosy: 0)

Choć wielkoformatowe, nowoczesne inwestycje zawsze stanowią duże wyzwanie, to precyzyjna realizacja ambitnych projektów staje się możliwa przede wszystkim dzięki wysokojakościowym i niezawodnym materiałom budowlanym. Będąca jednym z bardziej okazałych i nowatorskich budynków na południu Polski, hala widowiskowo-sportowa Arena Kraków, jest tego dobrym przykładem. Doskonale wtopiła się w okoliczny krajobraz za sprawą skrupulatnie zaprojektowanej nawierzchni, której głównym budulcem stały się niezawodne kostki brukowe firmy Polbruk.

Okazale i ze smakiem

Kraków, jako drugie największe pod względem liczby mieszkańców miasto w Polsce, nieustannie inwestuje w realizację okazałych projektów, które podkreślają unowocześnione oblicze miasta. Typowa dla południa kraju przemysłowa zabudowa jest systematycznie przełamywana dzięki innowacyjnym konstrukcjom, które inspirowane są wiodącymi nurtami w światowej architekturze. Nowatorska forma hali widowiskowo-sportowej Arena Kraków zgodna z europejskimi trendami, pozwoliła wydobyć nietypowe oblicze wschodniej części miasta. Opływowa budowla prezentuje się nadzwyczaj efektownie na nawierzchni, której zasadniczym wyznacznikiem są proste, geometryczne linie wyrysowane za pomocą poszczególnych elementów brukowych. Dodatkowym atutem całej konstrukcji, poza walorami estetycznymi, jest jej wysoki stopień funkcjonalności. Cechę tą odnaleźć można również w precyzyjnie zaprojektowanych szlakach komunikacyjnych na terenie obiektu. Wykonano je z kolekcji kostek brukowych Polbruk charakteryzujących się dużą wytrzymałością na obciążenia oraz intensywną eksploatację. Spektakularne wyniki, jakie udało się osiągnąć konstruktorom, dzięki dobraniu niezawodnych materiałów nawierzchniowych najlepiej reprezentują liczby - 15 tysięcy miejsc dla widzów oraz 1 341 miejsc parkingowych, z których część znajduje się w garażu podziemnym. Nie ulega wątpliwości, że ta niedawno powstała budowla jest nie tylko kwintesencją okazałości, ale i w pełni nowatorskiego budownictwa wielkoformatowego.

Jakość na miarę XXI wieku

W przypadku wszelkich wymagających i realizowanych na dużą skalę projektów kluczem do zachowania równowagi pomiędzy designem, a użytecznością jest wybór doskonale sprofilowanych materiałów. Wykorzystanie znanych kolekcji kostek brukowych firmy Polbruk wokół hali Arena Kraków pozwoliło połączyć aspekt estetyczny z użytkowym, tworząc stylową i wytrzymałą nawierzchnię. Największą płaszczyznę wyłożono kostką Polbruk Urbanika w trzech geometrycznych rozmiarach: 15x30, 20x30 i 25x30 cm. Dobór zróżnicowanych elementów przyczynił się do wzbogacenia pozornie prostego motywu. Skala projektu umożliwiła również zaprezentowanie w pełnej krasie atutów nowego elementu kolekcji Polbruk Urbanika, który cechuje się bardzo dużymi wymiarami (60x20 cm). Estetyczne i dopracowane wykończenie rozległej nawierzchni osiągnięto natomiast dzięki wykorzystaniu trapezowej kostki Polbruk Carmino, której trapezowa forma z powodzeniem dostosowuje się do wszelkich nieregularnych miejsc. Model w odcieniu żywej czerwieni subtelnie, lecz z wyrazem określił granice nowej nawierzchni, a także uwypuklił okazałość całej budowli tworząc szeroki pas wokół konstrukcji o futurystycznym, opływowym kształcie. Funkcjonalny parking zdecydowano się zaaranżować z nutą surowego modernizmu wykorzystując do tego zadania klasyczny model Polbruk Prostokąt, który na przestrzeni lat systematycznie umacniał swoją pozycję wśród najbardziej popularnych i niezawodnych materiałów nawierzchniowych.

Arena Kraków, to jedna z bardziej okazałych budowli o komercyjnym przeznaczeniu na południu Polski, której realizacja możliwa była dzięki wykorzystaniu wysokiej jakości materiałów. Kostki brukowe Polbruk użyte do zagospodarowania przestrzeni wokół pozwoliły stworzyć funkcjonalne i eleganckie otoczenie nowej hali widowiskowo-sportowej.

Polbruk S.A. - część irlandzkiej grupy CRH plc – specjalizuje się w wytwarzaniu najwyższej jakości kostki brukowej, betonowych wyrobów drogowych i innych elementów małej architektury. Od ponad 20 lat dostarczamy Państwu materiały do aranżacji pięknych i trwałych nawierzchni, a wsparcie ze strony CRH – jednego z największych dystrybutorów materiałów budowlanych na świecie – pozwala nam wciąż się rozwijać i dążyć do tego, by kreowane przez nas przestrzenie nabierały niezwykłego charakteru. Polbruk S.A. jest największym producentem kostki i wyrobów drogowych w Polsce. Nasze produkty są powszechnie rozpoznawalne i dostępne na terenie całego kraju. Pozycja lidera zobowiązuje nas do ciągłej rozbudowy sieci dystrybucji, utrzymywania wysokiej jakości i nieustannego poszukiwania nowych rozwiązań. Bogactwo oferowanych kolekcji – ich zróżnicowane wzornictwo – odpowiada aktualnym trendom stylistycznym i daje nieograniczone możliwości realizacyjne.

Polbruk S.A.

Ul. Nowy Świat 16 c

80-299 Gdańsk

www.polbruk.pl

www.facebook.com/Polbruk

Oceń poradę: Przydatna Nie polecam

Komentarze

Zostaw komentarz:


Najnowsze porady