Wiaty garażowe jako nowoczesna alternatywa dla garażu

Kampanie  |   |  + 0  |  Ocena: (głosy: 0)

Przyzwyczailiśmy się do trzymania naszych samochodów w murowanych lub blaszanych garażach. Mają one oczywiście wiele zalet: dobrze chronią samochód przed działaniem szkodliwych czynników atmosferycznych takich jak deszcz, śnieg i wiatr, pozwalają także przechowywać nieużywane opony lub narzędzia. Jednak koszt postawienia tradycyjnego garażu jest wysoki, a czas realizacji - długi. Dlatego najlepszą alternatywą dla garażu jest wiata garażowa.

Czym jest wiata garażowa?

Mianem wiaty garażowej określamy lekką konstrukcję mającą formę wspartego słupkami dachu. Może być to zarówno wiata wolnostojąca, jak i przylegająca ścianą lub ścianami do budynków. Jej powierzchnia jest prawie dowolna i zależy od preferencji klienta - wiata garażowa może pomieścić jeden, dwa lub kilka samochodów.

W budowie wiat garażowych wykorzystywane są łatwo dostępne materiały takie jak drewno czy profile aluminiowe. Wiata jest lekka, solidna i wytrzymała.

 


Kiedy wiata jest lepszym wyjściem niż garaż?

Z reguły o wyborze wiaty, zamiast tradycyjnego garażu, decydują względy ekonomiczne. Budowa garażu pochłania nadspodziewanie duże kwoty pieniędzy. Kosztują zarówno materiały, jak i robocizna. Murowany garaż wymaga wylania fundamentów, zrobienia wylewki na podłodze, wzniesienia ścian, położenia dachu i zainstalowania okien i drzwi. Jak widać wybudowanie garażu wymaga zakupu wielu materiałów i wykonania licznych zabiegów, a każdy etap budowy pochłania znaczne środki finansowe.

Drugą sprawą jest czasochłonność inwestycji. By nieco zaoszczędzić na budowie garażu, można stawiać go samodzielnie, lecz stracimy na to kilka tygodni lub miesięcy.

Postawienie wiaty garażowej to inwestycja nie obarczona powyższymi wadami.

Zalety wiaty garażowej

Postawienie wiaty garażowej jest przede wszystkim nieporównywalnie tańszą alternatywą dla garażu murowanego. Nie wymaga tak głębokich fundamentów, które mogą właściwie ograniczyć się do ustabilizowania gruntu podbudową. Wylewka betonowa na podłodze też nie jest konieczna, nie mówiąc już o oknach czy bramie wjazdowej. Decydując się na postawienie wiaty - sporo zaoszczędzimy.

Co równie istotne - możliwa jest budowa wiaty bez pozwolenia. W przypadku garażu nie jest to już takie oczywiste.

Nie bez znaczenia jest także oszczędność czasu. Jak już pisaliśmy, by zbudować garaż murowany, możemy stracić nawet kilka miesięcy. A postawienie wiaty garażowej trwa od dwóch dni do dwóch tygodni - w zależności od jej planowanych rozmiarów i zastosowanych rozwiązań. Aby być w pełni zadowolonym z wiaty garażowej, warto skorzystać z usług profesjonalistów. Wiodącym wykonawcą wiat garażowych na naszym rynku jest firma At Stal, która specjalizuje się nie tylko w wiatach garażowych, ale także budowie hal dla rolnictwa i przemysłu.

 

 

Wady wiaty garażowej

Jak każde inne rozwiązanie, także wiata obarczona jest pewnymi wadami. Należą do nich przede wszystkim niewielka ochrona, w porównaniu do garażu, przed czynnikami atmosferycznymi. Choć dobrze zaprojektowana wiata chroni przed opadami śniegu i deszczu, to w żaden sposób nie zapewnia ochrony przed temperaturami panującymi na zewnątrz. Latem więc nasz samochód będzie nagrzany, a zimą - przemarznięty. Czy wiata może mieć ściany? Oczywiście - zapewni wówczas naszemu pojazdowi jeszcze lepszą ochronę przed wiatrem i opadami.

Wiata garażowa to doskonała alternatywa dla garażu. Posiada wprawdzie wady, ale pozwala nam na zaoszczędzenie tego, co jest dla nas najcenniejsze: czasu i pieniędzy.

Oceń poradę: Przydatna Nie polecam

Komentarze

Zostaw komentarz:


Najnowsze porady