Wielka metamorfoza wnętrz bez rewolucji

Gastrosfera  |   |  + 1  |  Ocena: (głosy: 0)

Nie każdy potrafi cieszyć się jednym wnętrzem przez wiele lat. Większość z nas potrzebuje zmian. Można przeprowadzić je naprawdę niewielkim kosztem i bez zatrudniania ekipy remontowej. Musimy tylko skupić się na szczegółach, na które nie zawsze zwracamy uwagę. Niewielkie pudełeczko, zawieszenie półki albo wymiana zasłon może odmienić mieszkanie i nadać mu świeżości.


Pozbądź się niepotrzebnych rzeczy
Pierwszym krokiem do zmian jest zawsze porządek i dokładne przewietrzenie każdej szafki. Chyba nie ma na świecie człowieka, który trzyma w domu wyłącznie niezbędne rzeczy. Poświęcenie jednego dnia na dokładne porządki odświeży nie tylko pokój, ale też nasze głowy. Pozbycie się zbędnych szpargałów jest naprawdę oczyszczające. Trzeba tylko pamiętać o dwóch zasadach: po pierwsze – zero sentymentów, po drugie – jeśli nie użyło się czegoś w ciągu ostatniego roku, z pewnością możemy to wyrzucić. Jeśli będziemy konsekwentni, nagle okaże się, że nasze mieszkanie zyskało kilka metrów pustej przestrzeni. Można ją wykorzystać w nowy sposób i zacząć przeprowadzać metamorfozę.


Tkaniny zmieniają wszystko
Na firany i zasłony zwracamy uwagę zwykle wtedy, gdy przychodzi czas na ich wypranie. A gdyby tak wymienić je na inny model? Tkaniny nadają wnętrzu charakter. Dopełniają je i sprawiają, że staje się bardziej przytulne. Jeśli nasza kanapa jest już zniszczona albo po prostu nam się znudziła, nie musimy od razu wymieniać jej na nową. Możemy znaleźć piękną narzutę, dobrać odpowiednie poduszki, a cały pokój będzie wyglądał inaczej. – Pamiętajmy o tym, że intensywne kolory szybciej się nudzą. Jeśli chcemy, aby wnętrze wydawało się spokojniejsze wybierzmy jasne tkaniny o mało charakterystycznych wzorach. Jeśli z kolei chcemy ożywić dane wnętrze, uszyjmy kolorowe poszewki na poduszki, najlepiej w kontrastowych kolorach – radzi Magdalena Tomaszewska, ekspert z Fabryki Firanek i Koronek HAFT S.A. W klasycznych wnętrzach postawmy na welur lub aksamit. Kiedy chcemy nadać modny klimat skandynawski skupmy się na bawełnie i lnach. Atmosferę Prowansji i klimatycznej wsi oddadzą koronkowe firanki i obrusy.


Szukaj inspiracji w Internecie
Internet to nieustające źródło inspiracji. Blogi, portale wnętrzarskie i społecznościowe dostarczają mnóstwa pomysłów. Szperajmy też na stronach internetowych producentów. Nie ograniczajmy się do produktów z dużych sieciowych sklepów. Jeśli kupujemy tkaniny, warto skorzystać ze sklepu internetowego – cena z pewnością będzie niższa. Producenci często organizują również konkursy dla swoich klientów. Warto próbować brać w nich udział. – Na naszej nowej stronie internetowej został uruchomiony sklep on-line, w którym można zamówić wiele naszych produktów. Nowa strona jest intuicyjna, a funkcjonalne zakładki pomogą użytkownikowi dopasować tkaniny do wnętrza, które planuje zmienić. W związku z uruchomieniem strony zorganizowaliśmy konkurs METAMORFOZA. Każdy klient będzie mógł przesłać nam zdjęcie wnętrza, które chciałby odmienić. Zwycięzcy gwarantujemy pełną metamorfozę z wykorzystaniem naszych najlepszych produktów – mówi Magdalena Tomaszewska. Kiedy nie uda nam się jednak skorzystać z pomocy ekspertów, dokładnie wszystko zaplanujmy. Sprecyzujmy swoje oczekiwania, stwórzmy przykładowy mood board z inspiracjami. Metamorfoza bez brudnych rewolucji będzie bardzo udana!

Oceń poradę: Przydatna Nie polecam

Komentarze

Zostaw komentarz:


Liczba komentarzy: 1

Najnowsze porady