Wybór lokalizacji mieszkania - na co zwrócić uwagę kupując mieszkanie?

pblechbud  |   |  + 0  |  Ocena: (głosy: 0)

Zastanawiasz się, jaką lokalizację mieszkania wybrać? Polecamy nasz poradnik! Znajdziesz tu ważne wskazówki dotyczące elementów związanych z położeniem, które warto wziąć pod uwagę, rozważając zakup mieszkania: najbliższe otoczenie, infrastruktura i komunikacja to tylko niektóre z nich.

Wybierając lokalizację mieszkania, uwzględnij swoje oczekiwania i potrzeby

Zakup mieszkania to zawsze poważna inwestycja, niezależnie od tego, czy planujesz kupić kawalerkę za gotówkę czy czteropokojową nieruchomość o dużej powierzchni na kredyt. Ale nie sam metraż się liczy! Lokalizacja jest jednym z ważniejszych aspektów, który znacznie wpływa na późniejsze zadowolenie, dlatego powinna być czynnikiem uwzględnianym także podczas kupna. Jaka jest idealna lokalizacja? Taka, która uwzględnia indywidualne potrzeby i oczekiwania. Marzysz o mieszkaniu poza miastem, czy wręcz przeciwnie? Uprawiasz sport i zależy Ci na bliskości lasów i parków? A może ważniejsza dla Ciebie jest bogata oferta gastronomiczna okolicy? Odpowiedzi na te pytania mogą być bardzo istotne w wyborze idealnej lokalizacji dla Ciebie i Twojej rodziny. 

Najbliższe otoczenie: widok z okna ma znaczenie!

Znalazłeś atrakcyjną ofertę w fajnej lokalizacji i rozważasz zakup nieruchomości? Zanim podejmiesz decyzję, zwróć uwagę na okolicę! Najbliższe otoczenie jest ważne, wpływa bowiem bezpośrednio na zadowolenie z posiadania własnego mieszkania w określonej lokalizacji. Zwróć uwagę na okoliczną zabudowę, jej estetykę. W przypadku nowych osiedli, warto zajrzeć też do planu zagospodarowania przestrzeni, żeby upewnić się, że zamiast zieleni w ciągu 3 lat nie pojawi się w tym miejscu kolejny blok lub np. sklep.

Infrastruktura: zwróć uwagę na to, co oferuje okolica

Rozważając zakup mieszkania w danej lokalizacji, zwróć uwagę na infrastrukturę okolicy. Dowiedz się, gdzie znajduje się sklep, apteka, ośrodek zdrowia. Czy na osiedlu jest miejsce, w którym mogą bawić się dzieci? Czy zbyt wysokie krawężniki nie będą utrudnieniem dla Ciebie albo Twojej rodziny? Czy w pobliżu znajdują się szkoła lub przedszkole? Oczekiwania każdej rodziny mogą być inne, dlatego rozważając zakup mieszkania, przeanalizuj swoje potrzeby, przyzwyczajenia i priorytety. 

Komunikacja: jak dojadę do pracy, szkoły, centrum?

Dobrze skomunikowana okolica to duże ułatwienie, szczególnie dla osób niezmotoryzowanych. Nowoczesne osiedla, powstające w bliskiej okolicy większych miast, to coraz częściej wybierana lokalizacja. Doceniają ją szczególnie młode rodziny, ale także seniorzy. Podróż pociągiem lub autobusem do centrum to nierzadko szybsze rozwiązanie, niż transport prywatnym samochodem w godzinach szczytu. Mieszkanie poza miastem to też często duże ułatwienie dla osób, wybierających auto. Wielu deweloperów przewiduje miejsca parkingowe w halach lub prywatne garaże przynależne do mieszkań, a dostępność miejsc parkingowych na zewnątrz jest większa niż w przypadku nieruchomości w ścisłym centrum. Zanim zdecydujesz się na kupno mieszkania, sprawdź połączenia lub trasę do pracy, szkoły czy innych miejsc, do których jeździsz codziennie.

Wybierz mieszkanie w idealnej lokalizacji dla siebie!

Dla każdej rodziny idealna lokalizacja może znaczyć coś innego. Jeśli jednak szukasz mieszkania, które nie znajduje się w centrum miasta, ale jest z nim dobrze skomunikowane, zapoznaj się z ofertą dewelopera PB Lechbud. Nowoczesne osiedle w Mosinie pod Poznaniem to lokalizacja, która zapewni Ci ciszę i kontakt z naturą przy jednoczesnym dobrym dostępie do punktów usługowych i dobrej komunikacji z oddalonym o niecałe 20 km Poznaniem. Czy to lokalizacja, której szukasz?

Joanna Jakubowska, PB Lechbud

Oceń poradę: Przydatna Nie polecam

Komentarze

Zostaw komentarz:


Najnowsze porady