Zadbaj o warunki do efektywnego odpoczynku i ładuj życiowe baterie do pełna

BVMG  |   |  + 0  |  Ocena: (głosy: 0)

fot. Baumit

 

Dom to miejsce, w którym szukamy wytchnienia po całym dniu wypełnionym różnymi zadaniami. Gdy jednak udaje nam się wygospodarować kilka chwil dla siebie, nierzadko okazuje się, że odpoczynek nie przynosi nam oczekiwanego ukojenia. Przyczyną braku właściwej regeneracji naszego organizmu może być niska jakość powietrza w pomieszczeniach, w których przebywamy.

Stres, liczne obowiązki zawodowe i prywatne - nasz organizm musi być utrzymywany w stałej gotowości, by sprostać wyzwaniom, z którymi przychodzi nam się mierzyć każdego dnia. Pomaga mu w tym codzienna regeneracja. Gdy zabraknie odpoczynku, czujemy się zmęczeni, pojawiają się problemy z koncentracją, jesteśmy mniej wydajni i rozdrażnieni. Brak odpoczynku odbija się także na naszym ciele - odczuwamy bóle głowy, pleców, zmęczenie oczu, przesadnie napinają się różne partie mięśni, spada nasza odporność i stajemy się bardziej podatni na infekcje.

 

Niska jakość powietrza we wnętrzach

 

Warto zauważyć, że czas wolny niekoniecznie musi oznaczać, że nasz organizm regeneruje się we właściwy sposób. Trudno o efektywny odpoczynek, gdy powietrze, którym oddychamy jest niskiej jakości. Tymczasem w pomieszczeniach, w których przebywamy coraz trudniej o warunki sprzyjające pełnej regeneracji organizmu. Kurz, pyłki roślin, alergeny, aerozole będące nośnikiem wirusów i bakterii… Już od dłuższego czasu Światowa Organizacja Zdrowia (WHO) alarmuje, że powietrze w naszej sypialni czy salonie może być nawet kilka razy bardziej zanieczyszczone niż na zewnątrz.

 

Zdrowe warunki do odpoczynku

 

fot. BaumitKażdy potrzebuje przestrzeni, w której będzie mógł się odprężyć i do pełna naładować życiowe baterie. Dobrą jakość powietrza w pomieszczeniach, a co się z tym wiąże sprzyjające warunki do odpoczynku możemy sobie zapewnić już na etapie wykańczania czy remontu wnętrz. Wystarczy, że zastosujemy odpowiednią masę szpachlową i farbę do malowania ścian. Wykorzystując unikalną technologię Baumit Ionit, możemy poprawić regulację wilgotności powietrza w pomieszczeniach i zredukować do 90% pyłków, 50% drobnego kurzu i do 60% aerozoli.

 

Naturalne jony w akcji

 

Jak to możliwe? Farba Baumit IonitColor oddziaływując na cząsteczki wody zawarte w powietrzu wytwarza naturalne jony ujemne. Ich najwyższe stężenia występują w przyrodzie, a w zamkniętych pomieszczeniach są one zazwyczaj bardzo niskie. Tymczasem jony te posiadają moc oczyszczania powietrza z zanieczyszczeń. To właśnie one sprawiają, że nasz organizm najlepiej regeneruje się w czasie górskich wędrówek, spacerów brzegiem morza czy leśnych eskapad, a powietrze w tych miejscach jest wyjątkowo świeże i zdrowe. Dzięki produktom z serii Baumit Ionit podobne warunki możemy stworzyć sobie w domowym zaciszu.

 

Oczyszczacz i regulator wilgotności powietrza w postaci funkcjonalnej powłoki ściennej nie generuje hałasu jak zazwyczaj urządzenia elektryczne, nie wymaga podłączenia do prądu, a przy tym pracuje nieprzerwanie przez 24 godziny na dobę, dlatego odprężenie i zdolność koncentracji przychodzą naturalnie. Co ważne, działanie farby IonitColor jest niezmienne w czasie - skuteczność jonizacji jest zawsze taka sama.

 

Warto również wspomnieć, że farba Baumit IonitColor występuje w specjalnie wyselekcjonowanej palecie 66 stonowanych kolorów, które sprzyjają koncentracji i wyciszeniu. Dodatkowo pozwalają odpocząć naszym oczom, co oznacza, że na kilku różnych poziomach dba ona o dobre samopoczucie, w tym efektywny odpoczynek mieszkańców.

 

Nic nie zastąpi nam spacerów na świeżym powietrzu, w bezpośredniej bliskości przyrody, jednak wybierając odpowiednie materiały do wykończenia ścian możemy w mieszkaniu stworzyć podobny klimat i każdego dnia, bez wychodzenia z domu, skutecznie regenerować swój organizm.

Oceń poradę: Przydatna Nie polecam

Komentarze

Zostaw komentarz: