baumit

Znaleziono: 37
Porada id 7587 Nowy standard w klejeniu płytek
BVMG | 2024-06-25
Aktualne podejście do układania płytek średniego i dużego formatu wymaga elastycznego kleju, który nie tylko umożliwi dostosowanie konsystencji do różnych potrzeb, ale też zapewni wysoką przyczepność i długoletnią trwałość wykonanych prac. Odpowiedzią na te potrzeby jest Baumit Baumacol FlexUni Gel – nowoczesna zaprawa klejowa opracowana w oparciu o technologię żelową. czytaj »
Porada id 7474 System ocieplenia - jakie rozwiązanie wybrać?
BVMG | 2024-04-12
Właściwe ocieplenie ścian pozwala wygenerować spore oszczędności z tytułu ogrzewania i chłodzenia budynku. To także jeden z podstawowych filarów zdrowego mieszkania i ważne narzędzie w walce o czyste powietrze. Pytaniem zatem nie jest, czy ocieplać, bo tu odpowiedź wydaje się być oczywista, lecz jaki system ocieplenia wybrać, by móc skorzystać z pełni zalet takiego rozwiązania. Podpowiadamy, na co warto zwrócić uwagę przy doborze odpowiedniej termoizolacji. czytaj »
Porada id 7308 Malowanie ścian – gruntować czy nie gruntować?
BVMG | 2023-12-15
Planując malowanie ścian, każdy marzy o tym, że uzyskany efekt będzie estetyczny i trwały. Bardzo ważnym etapem prac w tym kontekście jest gruntowanie podłoża. W większości przypadków jest ono koniecznością, a rezygnacja z niego może wiązać się z nieprzyjemnymi konsekwencjami. Od każdej reguły są jednak wyjątki. Kiedy zatem musimy bezwzględnie pamiętać o gruntowaniu, a kiedy możemy je pominąć? Jak to poprawnie zrobić, by osiągnąć najlepsze rezultaty? O tym już za chwilę. czytaj »
Porada id 7278 Sezon infekcji rozpoczęty – zobacz, jak się przed nimi bronić!
BVMG | 2023-11-30
Jak większość z nas pewnie zauważyła, gdy nadchodzi okres jesienny czy zimowy, częściej przytrafiają nam się różnego rodzaju infekcje wirusowe i przeziębienia. Zazwyczaj za taki stan rzeczy winimy kapryśną pogodę oraz towarzyszące jej niskie temperatury, jednak warto wiedzieć, że to w budynkach dochodzi do większości zakażeń. Jak zadbać o bezpieczną przestrzeń w domu? O tym już za chwilę. czytaj »
Porada id 7231 Kolorowy i kreatywny świat na elewacji – top trendy
BVMG | 2023-11-17
Ponoć o gustach się nie dyskutuje, jednak z trendami to zupełnie co innego. One za każdym razem rozpalają wyobraźnię i emocje. W przypadku branży budowlanej i architektonicznej tym bardziej warto to robić, ponieważ te dotyczące wykończenia elewacji wcale nie pozostają w tyle za tymi z obszaru projektowania wnętrz. Często wręcz z nim współgrają i przenikają się. Poniżej znajdziesz najbardziej aktualne trendy kolorystyczne w projektowaniu fasad według firmy Baumit. czytaj »
Porada id 7229 3 kroki do zdrowego mieszkania
BVMG | 2023-10-27
Eksperci szacują, że nawet 90% czasu spędzamy wewnątrz budynków, z czego większość w naszych domach i mieszkaniach. Dlatego tak ważny dla zdrowia jest mikroklimat w nich panujący. Dobra wiadomość jest taka, że mamy na niego wpływ. Wystarczy, że będziemy wiedzieli, co – poza walorem estetycznym – wpływa na komfort przebywania we wnętrzach i pamiętali o kilku zasadach. czytaj »
Porada id 7184 Termoizolacja panaceum na upały i inflację
BVMG | 2023-08-03
Optymalna dla zdrowia i komfortu życia temperatura we wnętrzu w ekstremalne upalne dni jest osiągalna nawet bez konieczności instalowania klimatyzacji. Fundamentalną rolę odgrywa tu odpowiednia termoizolacja budynku. Co więcej, korzystając z szeroko dostępnych programów rządowych i ulg, można liczyć na zwrot zainwestowanych środków własnych w termomodernizację w relatywnie krótkim okresie. czytaj »
Porada id 7140 Jak konstrukcja domu wpływa na komfort akustyczny mieszkańców?
BVMG | 2023-06-20
Izolacja akustyczna i akustyka pomieszczeń to istotne cechy jakościowe budynków, bardzo ważne w kontekście dobrego samopoczucia oraz zdrowia ich użytkowników. Jaki wpływ na nie mają materiały, z jakich są one zbudowane? Która technologia wznoszenia ścian zapewnia najlepszą ochronę przed hałasem zewnętrznym? Na te i inne pytania odpowiedzieli naukowcy z największego w Europie parku badawczego materiałów budowlanych Baumit Viva, przeprowadzając szereg pomiarów i analiz. Zobacz, co wykazały! czytaj »
Porada id 7132 Technologia Baumit ALL IN – mieszaj z workiem i gotowe
BVMG | 2023-06-15
Czy możesz sobie wyobrazić beton, z którym przygotowanie zaprawy odbywa się bez rozrywania worka, a po pracy nie trzeba wywozić i utylizować opakowań? Choć brzmi to futurystycznie, to właśnie staje się realne za sprawą innowacyjnej technologii pakowania zastosowanej w nowym betonie Baumit ALL IN Beton B25. Od teraz nie musisz wysypywać zawartości z worka, po prostu wrzucasz całość do betoniarki lub pojemnika do mieszania, a opakowanie rozpuszcza się podczas mieszania z wodą. czytaj »
Porada id 7109 Crystal Effect – czystość elewacji na nowym poziomie
BVMG | 2023-03-23
Tynk cienkowarstwowy, który nie brudzi się i nie szarzeje? Czy to w ogóle możliwe? Przedstawiamy innowacyjny zestaw z pierwszym na rynku tynkiem mineralnym w postaci pasty, dzięki któremu elewacja bardzo długo pozostaje krystalicznie czysta i niezwykle trwała! czytaj »
Znaleziono: 37