Zastosowanie farby mineralnej o właściwościach jonizujących może znacząco przyczynić się do poprawy jakości powietrza we wnętrzach, a tym samym zdrowia i dobrostanu ich mieszkańców. Czy da się jednak połączyć w jednym produkcie aspekty prozdrowotne, estetykę i wysoką trwałość powłoki? Baumit IonitColor dostępna od marca 2025 r. w nowej formule pokazuje, że jest to możliwe. czytaj »
Smog to problem, który wpływa nie tylko na nasze zdrowie, ale również na stan techniczny
i estetykę budynków. Zanieczyszczenia unoszące się w powietrzu osiadają na elewacjach, powodując, że nawet najpiękniejsza fasada może stracić urok, a jej renowacja staje się kosztowna i czasochłonna. Warto pamiętać, że odpowiednio dobrane materiały wykończeniowe są w stanie znacznie zwiększyć poziom ochrony budynku przed zabrudzeniami, a w efekcie zapewnić mu atrakcyjny wygląd przez długie lata. czytaj »
Każdy fachowiec doskonale wie, że prawidłowo przygotowane podłoże to podstawa trwałej, estetycznej, funkcjonalnej i bezpiecznej w użytkowaniu posadzki. Poszukując rozwiązania, które pozwoli na szybkie wyrównanie oraz wypoziomowanie powierzchni przed układaniem dekoracyjnej warstwy wykończeniowej podłogi, warto zwrócić uwagę na tegoroczną nowość – masę samopoziomującą Baumit Nivello 50. Jest bardzo wytrzymała, niezwykle wszechstronna i łatwa w aplikacji. Co więcej, jako jedna z nielicznych na rynku może być stosowana także na zewnątrz budynków. czytaj »
Na początku marca firma Baumit zaprezentowała ofertę na 2025 rok, publikując nowy katalog produktowy. To obowiązkowa lektura dla osób poszukujących materiałów wykończeniowych, które usprawnią pracę na budowie, pozwolą uzyskiwać ciekawe efekty dekoracyjne, poprawią mikroklimat i komfort użytkowania pomieszczeń czy będą wspierać zdrowe, energooszczędne budownictwo. czytaj »
Na temat ciemnych elewacji krąży wiele teorii. Że blakną, że nadmiernie się nagrzewają, powodując pękanie tynków czy wzrost temperatury we wnętrzach w czasie upałów. Czy rzeczywiście tak jest? Obalamy największe mity na ten temat.
czytaj »
Tynki cementowo-wapienne są bardzo popularnym rozwiązaniem, stosowanym do wykańczania powierzchni ścian i sufitów. Można je spotkać w różnych odmianach. Oprócz standardowych rozwiązań, w sprzedaży są dostępne tzw. lekkie tynki cementowo-wapienne. Czym one są? Jakie korzyści pozwalają osiągnąć? Kiedy warto je stosować? Odpowiedź na te pytania już za moment.
czytaj »
Podłoża, przed ułożeniem na nich posadzki – finalnej warstwy dekoracyjnej, często wymagają wyrównania i wypoziomowania. To ważne, jeśli podłoga ma być bezpieczna w użytkowaniu, estetyczna, funkcjonalna, ale także trwała. Bardzo istotny w tym kontekście jest wybór odpowiedniej masy samopoziomującej. Gdy zakres grubości nie przekracza 20 mm, idealną propozycją jest Baumit Nivello 20, łącząca w sobie wysoką wytrzymałość, doskonałą rozpływność oraz bardzo dobre właściwości robocze.
czytaj »
Elewacje budynków z biegiem lat tracą swój blask i ulegają naturalnemu starzeniu. Czynniki atmosferyczne, zanieczyszczenia oraz promieniowanie UV prowadzą do ich szarzenia, blaknięcia, pęknięć powierzchni tynku czy innych uszkodzeń, co sprawia, że nasz dom nie wygląda już tak estetycznie jak na początku i należy mu udzielić „pierwszej pomocy”. Podpowiadamy, jak to zrobić. czytaj »
Jednymi z największych ofiar powodzi są budynki. Wdzierająca się do nich woda wyrządza znaczne szkody, zwłaszcza na ścianach i podłogach. Podczas remontu ścian bardzo ważny jest dobór odpowiednich materiałów budowlanych, które będą wspierały proces osuszania murów Szczególnie ważna jest rola tynku. Ekspert od renowacji budynków podpowiada, na jakie parametry należy zwrócić szczególną uwagę, aby skutecznie usunąć skutki powodzi i uchronić mury przed dalszym zawilgoceniem. czytaj »
Występująca z koryt i wdzierająca się na ulice miast, miasteczek i wsi woda w kilka chwil potrafi zniszczyć dorobek życia. Gdy już ustąpi, jednym z największych wyzwań staje się skuteczne osuszenie zalanych domów i przywrócenie ich do stanu używalności. Ekspert firmy Baumit, specjalizującej się m.in. w renowacji budynków, wyjaśnia jak przeprowadzić ten proces, aby zapobiec dalszym zniszczeniom i negatywnym skutkom dla zdrowia. czytaj »