Weekend w Krakowie - O czym nie możesz zapomnieć?

Kampanie  |   |  + 0  |  Ocena: (głosy: 0)

Kraków to jedno z najczęściej odwiedzanych w Polsce miast. Jest ono uwielbiane zarówno przez Polaków, jak i obcokrajowców. Panujący w dawnym mieście królów klimat to mieszanka nowoczesności i wydobywających się zewsząd duchów historii. Połączenie to odczuwalne jest szczególnie na Kazimierzu (dawna dzielnica żydowska) oraz w okolicy górującego nad Krakowem Wawelu.

KRAKOWSKI POMYSŁ NA WEEKEND

Mnogość atrakcji, które mogą spotkać turystę w Krakowie jest ogromna. Swoimi walorami kuszą zarówno Sukiennice, muzea, jak i żydowskie cmentarze oraz idealnie odrestaurowane przez kustoszy kamienice (w niektórych z nich znajdują się kawiarnie- np. Kamienica Hipolitów niedaleko Kościoła Mariackiego).

Kraków to idealne miejsce nie tylko na dłuższe wakacje, ale również weekendowy wypad. Doboru interesujących nas miejsc (do odwiedzenia) warto dokonać trochę wcześniej. Stacjonarny zakup biletów może wiązać się z odczekaniem kilkudziesięciu minut w kolejce, dlatego dobrym rozwiązaniem jest ich zabukowanie przez Internet. Niektóre z muzeum podczas weekendu objęte są ograniczonym limitem darmowych wejściówek, co pozwala na (znaczne) ograniczenie budżetu przeznaczonego na wyjazd (ma to znaczenie szczególnie dla osób starszych, studentów, a także rodzin z dziećmi).

ATRAKCJE GODNE UWAGI

Miejscami wartymi odwiedzenia oprócz upstrzonej zabytkami dzielnicy Kazimierz są również Smocza Jama, Komnaty Królewskie na Wawelu, a także Fabryka Emalii Oskara Schindlera (o jego życiu powstał interesujący film świetnie wprowadzający w klimat panujący w fabryce). Dla osób mniej zainteresowanych historyczna częścią miasta za godne polecenia uznać można Bulwary Wiślane (w okolicy Wawelu), Park Jordana (miejsce idealne dla rodzin z dziećmi), a także świetnie wyposażony Aqua Park. Wycieczkę do Krakowa połączyć można również z zapoznaniem się z miejscem zagłady Żydów- obozem KL Auschwitz- Birkenau (wstęp bez przewodnika jest darmowy) znajdującym się w innym małopolskim mieście tj. Oświęcimiu.TANIE SPANIE NA ZAWOŁANIE

Idealny weekend zarówno rodzinny, jak i we dwoje powinien zawierać również komfortowe miejsce odpoczynku nocnego. Możliwe do odwiedzenia atrakcje w Krakowie nie zajmą całej nocy  (choć krakowski rynek to miejsce tętniące życiem również nocą), dlatego obowiązkowym punktem do odhaczenia przed wyjazdem jest zarezerwowanie noclegu. Hostel, czy hotel znajdujący się niedaleko centrum miasta to dobra baza wypadowa do planowanych wycieczek. Występujące w tej okolicy połączenia komunikacyjne zapewnią dojazd do najbardziej odległych dzielnic Krakowa.

Tani nocleg najłatwiej znaleźć w Internecie. Kilkanaście najbardziej znanych wyszukiwarek miejsc hotelowych pozwoli na odszukanie tego wymarzonego, często w niższej cenie. Znając orientacyjną datę wyjazdu, warto wcześniej zainteresować się potencjalnym miejscem wypoczynku, na 1 dzień przed przyjazdem nawet tani hostel może posiadać cenę, która nie będzie dla nas akceptowalna.

Tani nocleg można również upolować w trochę oddalonych od centrum akademikach Akademii Górniczo- Hutniczej oraz Uniwersytetu Jagiellońskiego. Zapewniane w tych pokojach gościnnych standardy nie są wysokie, ale klient zawsze otrzymuje czystą i wyprasowaną pościel oraz dostęp do węzła sanitarno- higienicznego i wspólnej kuchni.KILKA DROBIAZGÓW, KTÓRE UMILĄ WYJAZD

Przed wyjazdem oprócz zakupu biletów i rezerwacji miejsca noclegowego, warto spisać interesujące nas atrakcje i ustalić trasę po której będziemy się poruszać. Dobrym pomysłem jest również ustalenie destynacji potencjalnych posiłków. Kraków posiada wiele serwujących smaczne dania restauracji, kawiarni i barów mlecznych, które zadowolą nawet najbardziej wybrednych smakoszy.

Niezależnie od tego, czy planujemy długą, czy krótką podróż warto wcześniej zaplanować wyjazd i zapisać czego będziemy potrzebować, dzięki czemu unikniemy przykrych niespodzianek. Pomysłów na weekend w Krakowie jest naprawdę mnóstwo, dlatego co ważne trzeba zarezerwować nocleg bowiem może okazać się, że będziemy chcieli zostać tam na dłużej!

Polecane strony

Tanie noclegi w Krakowie w Hostelu Folklor
Hostel mieści się zaledwie 5 minut od Rynku Głównego. Oferuje czyste i profesjonalnie wyposażone pokoje w konkurencyjnych cenach.

Oceń poradę: Przydatna Nie polecam

Komentarze

Zostaw komentarz:


Najnowsze porady