Na czym polega wymiana domami?

MalinaO  |   |  + 0  |  Ocena: (głosy: 0)

Wymiana domami to ciekawa, stosunkowo nowa i przede wszystkim tania forma organizowania własnych wakacji. Polega ona na umówieniu się z inną rodziną, że przez pewien okres czasu będą oni mieszkali u nas, a jednocześnie, lub w innym terminie, my będziemy mieszkać u nich.

Oznacza to, że mieszkając na codzień w górach, możesz wymienić się własnym lokum na 2 tygodnie z rodziną mieszkającą przykładowo nad morzem. Koszt takich wakacji to zaledwie koszt podróży i ewentualnych dodatkowych atrakcji na miejscu pobytu.

Niewątpliwymi plusami jest niska cena oraz dostępność wygodnego domu/mieszkania ze wszystkimi sprzętami domowymi. Zadowoleni z udanej wymiany możemy liczyć na powtórne porozumienie o wymianie np. w kolejnym sezonie.

Oczywiście - wakacje takie niosą za sobą pewne ryzyko. Przed umówieniem się z daną rodziną najlepiej znikliwie ją poznać i wspólnie ustalić zasady użytkowania mieszkań. W Internecie można znaleźć specjalne portale (np. www.domzadom.pl), które pośredniczą w takiej wymianie. Zakładając konto możemy sprawdzić opinie o danej osobie oraz ocenić ją po przeprowadzonej wymianie.

Polecane strony

Dom za dom
portal pośredniczący w wymianie domami

Oceń poradę: Przydatna Nie polecam

Komentarze

Zostaw komentarz:


Zobacz kalkulatory

Najnowsze porady