Angielski językiem świata - dlaczego warto go znać?

porady12  |   |  + 2  |  Ocena: (głosy: 0)

Otwarte granice, wymiana kulturowa, współpraca biznesowa z zagranicą, międzynarodowe przedsiębiorstwa to wszystko sprawia, że ciężko jest żyć nie znając języków obcych, zwłaszcza angielskiego, z którym spotykamy się na każdym kroku. Przykład? Ogromne slogany “SALE” w centrach handlowych. Czy mamy szansę poradzić sobie w dzisiejszych czasach bez znajomości języków obcych?

Pytanie to wcale nie jest łatwe. Wszystko bowiem zależy od naszej sytuacji, branży w której pracujemy, regionu czy naszego otoczenia, znajomych czy rodziny. Wielu polaków, którzy wyjechali za granicę założyło rodziny z obcokrajowcami. Znajomość choćby podstaw angielskiego jest w takiej sytuacji bardzo przydatna. Również w pracy, a także życiu codziennym często mamy styczność z językiem angielskim.

Doskonale znamy stwierdzenie, że język angielski jest językiem świata. Bez w względu w który zakątek świata pojedziemy, zawsze najłatwiej dogadać się właśnie w tym języku. Wybierając się w podróż za granicę czy pracując w branży, gdzie jest stały kontakt z klientem warto przyswoić chociaż kilka zwrotów charakterystycznych dla świadczonych usług. Obecnie ciężko jest też zdobyć pracę bez znajomości języka angielskiego. Dla dorosłych Wrocław, który jest jednym z najlepiej rozwijających się miast w Polsce, oferuje masę miejsc, w których poszukiwani są doświadczeni specjaliści do pracy, jednak niemal w każdym przypadku wymagana jest sprawna komunikacja w języku obcy.

Angielski dla dorosłych

Na naukę NIGDY nie jest za późno. Szkoły językowe oferują liczne kursy angielskiego dla dorosłych. Zarówno początkujący jak i osoby znające podstawy tego języka znajdą coś odpowiedniego dla siebie. Kursy w szkołach językowych pozwalają nabyć takie umiejętności jak, poprawna wymowa, swobodne posługiwanie się językiem, umiejętności prowadzenia spotkań biznesowych czy rozmów posługując się językiem branżowym. Bez obaw, kursy odbywają się w godzinach wieczornych, w terminach dopasowanych do potrzeb klientów. Lekcje odbywają się w grupach 5-8 osobowych, dzięki czemu lektor ma możliwość poświęcić każdemu kursantowi odpowiednią ilość czasu. Materiały z których korzysta się na kursach angielskiego dla dorosłych są dopasowane do poziomu zaawansowania grupy. Kurs angielskiego to przede wszystkim inwestycja w siebie.

Inwestycja w przyszłość 

Od kilku lat kładzie się nacisk na naukę języków obcych w szkołach, dlatego też warto zachęcać dzieci i młodzież, by pogłębiały swoją wiedzę w tym zakresie. Polscy specjaliści są cenieni za granicą i wielu rodaków ma dzięki temu szanse na lepsze zarobki oraz duże możliwości rozwoju, ale sprawne posługiwanie się językiem angielskim jest w tym wypadku niemal zawsze obowiązkowe.

Nauka języka angielskiego jest możliwa w każdym wieku, wystarczą tylko chęci. Warto sprawdzić ofertę kursów języka angielskiego dla dorosłych i wybrać coś dla siebie. Na pewno nasze starania zostaną zauważone i docenione.

                   

Oceń poradę: Przydatna Nie polecam

Komentarze

Zostaw komentarz:


Liczba komentarzy: 2
~Mania | 2017-06-13 10:38
Można uczyć się samemu w domu na etutor.pl ;) a słówka dodatkowo ćwiczyć an duolingo i memrise. Od podstaw taka nauka jest nawet bardziej skuteczna, bo każdy sam decyduje w jakim tempie chce się uczyć.

Najnowsze porady