Jak być charyzmatycznym?

Poradopedia.pl  |   |  + 1  |  Ocena: (głosy: 0)

Człowiek z charyzmą działa niczym magnes - przyciąga ludzi, którzy chcą z nim przebywać, ale też czują że mu na nich zależy. Poniżej znajdziesz wskazówki, jak być charyzmatycznym.

Bądź uśmiechnięty

Pozytywne nastawienie jest ściśle związane z uśmiechem (oczywiście nie trzeba śmiać sie bez przerwy) i sprawia, że ludzie znajdujący się dookoła Ciebie lepiej się czują - entuzjazm jest zaraźliwy. Przy takiej osobie nawet nie da się narzekać i skupiać na złych rzeczach. Człowiek charyzmatyczny jest automatycznie postrzegany przez otoczenie jako osoba, z którą warto przebywać.

Bądź otwarty i zainteresowany

Ludzie bardzo często chcą, aby ktoś ich wysłuchał, bez oceniania. Okazuj im zainteresowanie - ciekawość z czasem stanie się naturalną częścią Ciebie. Słuchając danej osoby, bez względu na to kim jest, utrzymuj z nią kontakt wzrokowy, ale nie patrz zbyt natarczywie. Kiedy ludzie widzą, że naprawdę ich słuchasz, stają się bardziej interesujący.

Bądź autentyczny

Nie zastanawiaj się zbyt wiele nad tym, co inni mówią i myślą o Tobie – będąc zaniepokojonym i działając pod wpływem tych myśli, nie będziesz szczery i nie pokażesz prawdziwego siebie. Im większą masz pewność siebie, tym mniej masz lęków i mniej cię obchodzi co inni ludzie myślą o tobie. Nie możesz kontrolować reakcji innych na Twoje słowa lub czyny. Powinieneś robić coś dlatego, że chcesz, a nie ze względu na wynik – rób to co uważasz za słuszne i bierz za to pełną odpowiedzialność.

Bądź odważny

Osoby charyzmatyczne robią często rzeczy, na które inni nigdy by się nie zdobyli, gdyż brakuje im odwagi. Człowiek z charyzmą często podejmuje decyzje nawet za kilka osób, jeśli chodzi np.: o wybór konkretnego miejsca, itp. Ludzie potrzebują lidera, a odwaga jest jedną z jego cech.

Bądź asertywny

Musisz pokazać innym, jak chcesz być traktowany. Owszem, możesz być nadal uprzejmy, ale musisz też głośno mówić o swoich potrzebach. Bardzo często ludzie, którzy pragną aprobaty innych, otrzymują ją na samym końcu. Masz duży wpływ na to, w jaki sposób ludzie mają Cię postrzegać i odnosić się do Ciebie. Masz być liderem, ale nie musi to być oficjalne przywództwo.

Bądź pewny siebie

Nie staniesz się charyzmatyczną osobą, jeśli nie będziesz miał pewności siebie. Cecha ta przyciągnie do Ciebie innych ludzi, ale najpierw musisz się zmierzyć z własnym lękiem. Jeśli Ci się uda, automatycznie zrozumiesz problemy innych - będziesz już na tyle pewny siebie, aby odnieść się do nich z szacunkiem, dążąc jednocześnie do swojego celu. To jest właśnie to - osoba charyzmatyczna ma cel; wie po co żyje. Mając cel, musisz dążyć do jego realizacji pomimo różnego rodzaju trudności.

Za taką postawę będziesz podziwiany przez otoczenie - patrząc na Ciebie, inni też będą chcieli się czegoś dowiedzieć, nauczyć, wiedząc że taka osoba odnosi sukcesy.

Oceń poradę: Przydatna Nie polecam

Komentarze

Zostaw komentarz:


Liczba komentarzy: 1
~Olga | 2012-03-12 19:18
My <a href="http://customcollegeessays.com/argument-essay.php">... essay</a> will have this advice in it! I think such post will help me to extend my topic