Komentarze do porady

Czego nie robić na imprezie firmowej

Poradopedia.pl | 2012-12-11 12:44

Imprezy firmowe stały się powszechnie kultywowanym zwyczajem, wielu z nas nie ucieknie przed firmową wigilią czy innymi okazjami organizowanymi przez naszego szefa. Radzimy jakich błędów unikać przy okazji tego typu wydarzeń. czytaj »

Zostaw komentarz:


Znaleziono: 4
~Man1903Diem | 2016-04-10 03:20
Podpisuję się pod wszystkim co powyżej obiema rękoma.u230326 - Polecam:
~Gyfal | 2014-09-04 13:01
Czego nie robić? Najlepiej nie organizować takiej imprezy samemu, bo to się zazwyczaj źle kończy. U nas zawsze organizuje coś takiego firma zewnętrzna (4MAT) i pracownicy zawsze dobrze spędzają czas.
~rb | 2012-12-13 01:19
@bonifacy: Uśmiałem się po pachy, binge drinking w końcu modne na wyspach ;-) Na takie ewenementy to pewnie trzeba by oddzielne porady pisać!
~bonifacy | 2012-12-12 01:27
Widać, że autor nie miał doświadczenia z szefem-Anglikiem w Polsce.

1) nie wychodź z imprezy zanim szef (lub inny Anglik z firmy) nie pokaże siusiaka pod pozorem jakiejś tradycyjnej angielskiej przyśpiewki. Ale nie rób w jej trakcie zdjęć, bo mu podpadniesz jako ten potencjalnie niedyskretny!

2) prawdopodobnie trudno będzie się nie upić. Jeśli masz słabą głowę - ze dwa dni wcześniej zacznij w firmie narzekać, że lekarz przypisał Ci antybiotyk (na wszelki wypadek uwiarygadniania blefu - sprawdź nazwy i sobie coś wybierz. Rozmówcy czasem pytają jaki, bo sami ostatnio mieli taki to a taki).

3) jeśli już pijesz - panuj nad repertuarem. Szef Anglik nie widzi problemu w rozpoczęciu imprezy piwkami, toastowaniu szampanem i przerzuceniu się na czystą. Zero kultury picia; a osoby o żołądku o niższej odporności niż struś mogą spektakularnie zwrócić treść żołądka przy szefie ... no i po co taki obciach? Znany mi jest prozypadek, gdy podwładna opróżniła żołądek na spodnie szefa .... (i to wcale nie przy robieniu "gały")

4) jeśli wcale nie masz ochoty na rozmowy "z tymi debilami z firmy", ukrywaj się gdzieś (np. przed lokalem gadając przez telefon) a na imprezę wpadaj tylko kontrolnie co 30-40 minut; za każdym razem łapiąc kontakt wzrokowy z szefem/przełożonym. Niby byłeś, choć cię nie było. Najlepiej, gdybyś miał jakiś pretekst typu "wieczorne domykanie ważnego kontraktu" albo coś podobnego, lecz najlepiej nie weryfikowalnego.

5) jeśli jesteś dziewczyną licz się z tym, że po przekroczeniu 1.5 promila szef zechce się całować z wszystkimi dziewczynami, nawet brzydkimi. Jeśli nie masz ochoty na to, ulotnij się z imprezy w okolicach 1.3 promila. Albo wyjdź, i wróć na pkt 1. jeśli sprawi ci to przyjemność.

Znaleziono: 4