Śmierć w Anglii - Jak sprowadzić zwłoki do Polski

awilk  |   |  + 0  |  Ocena: (głosy: 0)

Śmierć bliskiej osoby zawsze jest trudnym i bolesnym doświadczeniem. Jeśli zmarła osoba miała związek z Polską, a jej zwłoki znajdują się w Anglii, konieczne może być sprowadzenie ich do Polski. Proces ten może wydawać się skomplikowany, ale istnieją pewne kroki, które można podjąć, aby przeprowadzić transport zwłok z Anglii do Polski. Poniżej przedstawiamy poradnik, który może pomóc w organizacji tego procesu.

Skontaktuj się z firmą pogrzebową: Pierwszym krokiem jest skontaktowanie się z firmą pogrzebową, która specjalizuje się w międzynarodowym transporcie zwłok. Wybierz firmę, która ma doświadczenie w organizacji takich przewozów i jest dobrze zaznajomiona z przepisami i procedurami obowiązującymi w Anglii i Polsce.

Zbierz niezbędne dokumenty: Firma pogrzebowa będzie potrzebować różnych dokumentów, takich jak akt zgonu, dokumenty potwierdzające tożsamość zmarłego, dokumenty medyczne i wszelkie inne dokumenty wymagane przez władze kraju, z którego odbywa się transport. Upewnij się, że masz wszystkie te dokumenty w odpowiednim formacie i że są one aktualne.

Zorganizuj transport: Firma pogrzebowa pomoże w zorganizowaniu transportu zwłok. W zależności od preferencji rodziny zmarłego, transport może odbywać się drogą lądową lub lotniczą. Firma pogrzebowa zajmie się umieszczeniem zwłok w specjalnej trumnie, która jest odpowiednio zabezpieczona i zabezpieczona przed przemieszczaniem się podczas podróży. W przypadku transportu lotniczego, trumna jest umieszczana w specjalnym pojemniku, który jest przystosowany do przewozu zwłok.

Organizacja formalności celno-paszportowych: Po przyjeździe do Polski, firma pogrzebowa zajmie się wszelkimi formalnościami związanymi z odprawą celno-paszportową i transportem zwłok do miejsca, w którym odbędzie się pogrzeb lub kremacja. Upewnij się, że firma pogrzebowa ma pełne informacje na temat miejsca i daty, w którym ma odbyć się ceremonia pogrzebowa.

Organizacja ceremonii pogrzebowej: Firma pogrzebowa może również pomóc w organizacji ceremonii pogrzebowej i wszelkich innych szczegółów związanych z pochówkiem. Skonsultuj się z nimi w celu ustalenia preferencji rodziny zmarłego i zorganizowania odpowiedniej ceremonii.

Transport zwłok z Anglii do Polski jest procesem wymagającym odpowiedniej organizacji i profesjonalizmu. Warto skorzystać z usług specjalistycznej firmy pogrzebowej, która ma doświadczenie w międzynarodowym transporcie zwłok. Dzięki temu można mieć pewność, że cały proces przebiegnie zgodnie z przepisami i procedurami, a zmarły zostanie godnie pochowany lub skremowany w Polsce. Pamiętaj, że w tak trudnym czasie warto również skorzystać z wsparcia bliskich i specjalistów, którzy pomogą Ci przejść przez ten proces.

Oceń poradę: Przydatna Nie polecam

Komentarze

Zostaw komentarz:


Najnowsze porady