Jak samemu zrobić runy do wróżenia?

Poradopedia.pl  |   |  + 1  |  Ocena: (głosy: 0)

Słowo run oznacza tajemnicę, sekret, magię. Pod tą nazwą kryje się znak, symbol wypalony w drewnie lub wyryty w kamieniu. Z początkowych liter sześciu pierwszych run powstała nazwa jednego z alfabetów runicznych - Futhark.

Runy można kupić gotowe, jednak lepszym rozwiązaniem jest własnoręczne ich wykonanie. Najlepiej nadają się do tego naturalne i mocne materiały, takie jak drewno i kamień.

W zależności od wybranego materiału, znaki runiczne można wycinać, wypalać lub malować.

Poniżej znajdują się wskazówki, jak wykonać runy z drewna. Wcześniej jednak warto dowiedzieć się więcej na temat kulturowego znaczenia niektórych gatunków drzew.

  • Buk - oczyszcza z bólu po ciężkich przeżyciach, uczy dystansu do świata, łagodzi napięcia nerwowe i poprawia humor,
  • Brzoza - działa oczyszczająco i ochronnie, rozbudza intuicję, pociesza w kłopotach i poprawia samopoczucie. Jest uważana za symbol wznoszenia się na wyższy poziom duchowy;
  • Dąb - symbol siły, sławy i szlachetności. Uosabia siły witalne - wzmacnia psychikę, dodaje energii;
  • Jabłoń - symbolizuje nieśmiertelność i wieczną młodość;
  • Lipa - posiada cechy erotyczne, dlatego często wykorzystuje się ją w magii miłosnej. Lipa rozjaśnia myśli, podnosi na duchu, inspiruje do działania, a także uspokaja.

Do wykonania runów najlepsza będzie w miarę prosta (ok. 30 cm długości), o równej grubości (ok. 2 cm) i pozbawiona sęków, gałąź. Spokojnie powstaną z niej 24 krążki runiczne. Oczywiście run może przybrać inną formę, np.: kwadratowej lub prostokątnej tabliczki, jednak najłatwiejsze do zrobienia są właśnie krążki.

Gałąź należy pociąć piłą, a uzyskane w ten sposób krążki wyszlifować papierem ściernym o dużej ziarnistości bądź szlifierką. Korę, w zależności od upodobań można albo usunąć, albo pozostawić na drewienku. Następnie trzeba posmarować krążki oliwą (można ją zmieszać z ulubionym olejkiem eterycznym) i odłożyć na 1 dzień do wyschnięcia. Runy należy przechowywać w naturalnym materiale, np.: w lnianym lub skórzanym woreczku, najlepiej również samodzielnie wykonanym.

Aby wyciąć znaki Futharku na drewienkach, należy użyć ostrego nożyka, rylca lub podobnego narzędzia. Nacięcia można później wypalić lutownicą lub rozgrzanym nad ogniem gwoździem. Równie dobrze rowki można pomalować farbą. Współcześni runiści podporządkowują kolory farb różnym bogom, np.: niebieski - Odynowi.

Znaki runiczne należy wykonywać w pełnym skupieniu i bez pośpiechu. Każdy nieudany run trzeba od razu zakopać albo spalić.

Runy należy naładować energią żywiołów: ziemią, ogniem, wiatrem i wodą. Potrzebne do tego będą:

sól kamienna,

świeczka,

kadzidło,

woda źródlana,

lniany lub skórzany woreczek,

bawełniana chusta.

Aby naładować runy poszczególnymi żywiołami, należy je:

  • oprószyć solą kamienną - ziemia,
  • przesunąć przez płomień świecy - ogień,
  • przesunąć przez dym kadzidła - wiatr,
  • skropić wodą źródlaną - woda.

"Praca" z runami powinna odbywać się w spokojnym, bezpiecznym miejscu. Najpierw warto oczyścić to pomieszczenie, przechadzając się po nim, np.: z zapaloną świecą bądź kadzidłem. Następnie należy przyjąć wygodną pozycję, oczyścić własne myśli i znaleźć całkowity spokój.

Runy są magicznym narzędziem. Pomagają spojrzeć na świat z odmiennej perspektywy. Aby tak się faktycznie stało, trzeba mieć z nimi najlepszy kontakt - opiekować się nimi, nosić je zawsze przy sobie, ale też medytować z nimi.

Oceń poradę: Przydatna Nie polecam

Komentarze

Zostaw komentarz:


Liczba komentarzy: 1

Najnowsze porady