Jak zepsuć sobie stronę internetową - antyporadnik na wesoło

M3lomanka  |   |  + 0  |  Ocena: (głosy: 0)

Tytuł nie brzmi zbyt zachęcająco? Nie, dlaczego? Przecież co rusz popełniamy te same błędy. Dziesiątki, setki, tysiące z nas. Specjaliści i osoby doświadczone w temacie prowadzenia własnych stron i serwisów internetowych prezentują poradniki, służą dobrą radą, a w krytycznych sytuacjach ciskają piorunami. Jaki jest tego efekt? Najprościej rzecz ujmując: niewielki.

Nie jest oczywiście tak, że nikt i nigdy nie słucha – nadto uprościłam sprawę. Prawdą jest jednak, że każdego dnia powstaje niezliczona liczba blogów, stron, portali, sklepów internetowych i tak dalej. Co najmniej połowa nie została dobrze zaprojektowana – ba! – nie została nawet przemyślana. W głowie człowieka o gorącej krwi rodzi się plan, a ten od razu go realizuje. Gdzie czas na przemyślenia? Próby zorientowania się w temacie? Stanie się quasi-specjalistą?

Nie przepadam za poradnikami. Nie z tej przyczyny, że są złe lub nie traktują spraw dostatecznie wnikliwie – jest wręcz przeciwnie, mnie samej nie raz bardzo pomogły – ale przez to, że mają tak małą moc w społeczeństwie. Czyta się je jednym okiem, drugim przeglądając Instagrama. Nic się z nich nie wynosi, lekceważąc tym samym autora, jego umiejętności oraz czas, jaki poświęcił na napisanie artykułu czy nagranie filmiku. Właśnie dlatego postanowiłam wyjść naprzeciw potrzebom ludzi i opublikować taki poradnik, do którego wytknięta przeze mnie palcem część nowicjuszy na pewno się zastosuje. I to bez względu na to, czy go przeczyta – magia!

Odpowiadając na pierwszą połowę pytania: najdroższą, wiadomo! Na pewno nie należy robić rozeznania wśród firm oferujących domeny, spisywać tabelek ani patrzeć na koszty przedłużenia domeny o kolejny rok (lub lata – zależy, jak dalekosiężne jest nasze przedsięwzięcie). Nie należy również szukać opinii na forach internetowych tudzież pytać o zdanie znajomych, którzy posiadają cieszące się popularnością strony. Jeśli już musimy gdzieś spojrzeć, klikajmy tylko w wątki z wcale-nie-reklamowymi linkami, które założyli autorzy posiadający jeden wpis. Możemy też zapytać o radę osoby, które kompletnie nie wiedzą, z czym to się je, np. dziadków.

[...] - więcej w linku źródłowym, zapraszamy! :)

http://it-freak.pl/3-porady-koncertowo-zepsuc-strone-internetowa/

Oceń poradę: Przydatna Nie polecam

Komentarze

Zostaw komentarz:


Najnowsze porady