Naturalne lekarstwo na kaca - nowe odkrycie

Poradopedia.pl  |   |  + 0  |  Ocena: (głosy: 0)

Przepisy na lekarstw na kaca mnożą się, ale trudno polegać na skuteczności większości z nich. Niedawno naukowcy dokonali odkrycia naturalnego sposobu na dolegliwości związane z nadmiernym spożyciem alkoholu

Australijska rządowa agencja naukowa CSIRO (Commonwealth Scientific and Industrial Research Organization) ogłosiła ostatnio, że dokonała ciekawego odkrycia w ramach badań prowadzonych z organizacją zajmującą się innowacjami w ogrodnictwie. Odkrycie dotyczy gruszki, a w szczególności jej koreańskiej odmiany, która jak się okazało nie tylko obniża cholesterol czy pomaga na zaparcia, ale też może pomóc w łagodzeniu objawów nadmiernego spożycia alkoholu.

Sok z gruszki wypity przed spożyciem alkoholu pomaga w jego metaboliźmie i eliminowaniu alkoholu z organizmu, dzięki czemu znacznie zmniejszają się symptomy kaca. Zaobserwowano m.in. znaczne zmniejszenie w krwi aldehydu octowego, który w szczególności wpływa na uczucie kaca. W badaniach zaobserwowano m.in. o wiele lepszą zdolność koncentracji u osób, które poratowały się sokiem z gruszek.

Oceń poradę: Przydatna Nie polecam

Komentarze

Zostaw komentarz:


Najnowsze porady